24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Policja podała, że ​​były zawodnik NBA przyznał się do porwania i zabicia zaginionej kobiety z Las Vegas

Policja podała, że ​​były zawodnik NBA przyznał się do porwania i zabicia zaginionej kobiety z Las Vegas

Richarda Pripetta/NBAE/Getty Images

Chance Comanche nr 12 drużyny Stockton Kings wykonuje rzut wolny przeciwko Grand Rapids Gold 9 lutego 2023 r. w Van Andel Arena w Grand Rapids w stanie Michigan.CNN

Według policji Chance Comanche, były zawodnik drużyny NBA Stockton Kings, przyznał się do porwania i zabicia kobiety ze stanu Waszyngton wraz ze swoją byłą dziewczyną na początku tego miesiąca w Las Vegas.

W sprawę zaangażowani byli Comanci (27 lat) i Sakari Harnden (19 lat). Został aresztowany w zeszłym tygodniu Policja wszczęła postępowanie w sprawie morderstwa przeciwko Comanche’owi i Harndenowi po odkryciu szczątków Rodgersa – podał w niedzielnym komunikacie prasowym wydział policji miejskiej Las Vegas, w którym postawiono zarzuty porwania dziewczyny Harndena, Mariny Rodgers.

Z policyjnego nakazu aresztowania wynika, że ​​Comanche i Harnden są oskarżeni o morderstwo w związku ze śmiercią Rodgersa. Kings, oddział Sacramento Kings, Ogłoszono to 15 grudnia Ten Comanche został zwolniony z zespołu.

Rachel Aston/Las Vegas Review-Journal/AP

Sakari Harnden, której postawiono zarzuty morderstwa w związku ze zniknięciem kobiety, której szczątki znaleziono w Henderson, stawiła się w środę przed sądem w Las Vegas Regional Justice Center w celu sprawdzenia warunków zawieszenia.

Z nakazu aresztowania złożonego w sądzie okręgowym hrabstwa Clark wynika, że ​​para zwabiła ofiarę w odosobnione miejsce pod pozorem umowy o prostytucję. Jak wynika z akt sprawy, które przejrzał CNN, para następnie udusiła Rodgers w samochodzie Harnden, po czym wrzuciła jej ciało do rowu i przysypała kamieniami.

Policja podała, że ​​po przyznaniu się do winy Comanche pokazał śledczym, gdzie pochowano ciało Rodgersa.

Michael Goldstein, prawnik Comanche’a, powiedział, że „nie może komentować treści ani kontekstu jakichkolwiek oświadczeń złożonych organom ścigania”.

„Zajmiemy się tymi kwestiami, gdy tylko pojawimy się w sądzie i otrzymamy pełny zapis przesłuchania lub nagranie, jeśli będzie dostępne” – Goldstein powiedział w czwartek CNN.

READ  Pelicans kontra Tottenham Hotspurs: CJ McCollum, Brandon Ingram prowadzą Nowy Orlean do walki z Clippers

CNN poprosiło o komentarz prawników reprezentujących Harnden.

„Sakari i Chance zaczęli opracowywać plan, aby odciągnąć Marinę od jej przyjaciół, aby mogli ją zabić” – stwierdziła policja w nakazie aresztowania. „Chance i Sakari nie mogli znaleźć nikogo do pomocy przy morderstwie, więc postanowili dokonać morderstwa sami”.

Według policji zaginięcie Rodgers zgłoszono 7 grudnia, dwa dni po tym, jak ostatni raz widziano ją z przyjaciółmi i umówiono na spotkanie z Harndenem i Comanche.

KCRA

Z akt sprawy, które przegląda CNN, wynika, że ​​Chance Comanche jest oskarżony o morderstwo w wyniku śmierci Mariny Rodgers.

Według policji po aresztowaniach śledczy uzyskali informacje, które doprowadziły ich do znalezienia szczątków Rodgersa na pustynnym terenie w Henderson, około 32 km na południowy wschód od Las Vegas.

Zgodnie z nakazem Comanche powiedział swojej byłej dziewczynie SMS-em: „Mogę poderżnąć jej gardło albo po prostu udusić tę sukę”. „Gdybym dostał ładny kawałek grubej lub mocnej liny, mógłbym to zrobić z tylnego siedzenia. Jak robią to zabójcy na filmach” – napisał w innej wiadomości.

Comanche został aresztowany w piątek w Sacramento w Kalifornii podczas ćwiczeń w ośrodku szkoleniowym Stockton Kings i zrezygnował z ekstradycji podczas wtorkowego stawienia się przed sądem w Sacramento. Władze Las Vegas mają 30 dni na odesłanie go do Nevady i postawienie zarzutów.

Harnden stawił się w sądzie w środę, a powrót do sądu zaplanowano na luty. W niedzielę pojawiła się w sądzie, gdzie – jak wynika z akt sądowych – wyznaczono jej kaucję na 500 000 dolarów.

Melissa Alonso i Jessica Flynn z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.