19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przemówienie Jonathana Glazera na Oscarach wspierane przez Joaquina Phoenixa i Chloe Fineman

Przemówienie Jonathana Glazera na Oscarach wspierane przez Joaquina Phoenixa i Chloe Fineman

Boots Riley, Debra Winger, Joel Coen i Lenny Abrahamson również znajdują się na liście sygnatariuszy

Joaquin Phoenix, Elliott Gould, Chloe Fineman i ponad 150 innych żydowskich twórców podpisało list otwarty popierający przemówienie Jonathana Glazera na Oscarach.

Lista 151 uzyskanych sygnatariuszy różnorodny W obsadzie są także siostra Phoenix Ren, trzykrotnie nominowana do Oscara Debra Winger, reżyser May Grudzień Todd Haynes, reżyser Boots Riley „Sorry to Bother You”, uznany reżyser Joel Coen, reżyser Room Lenny Abrahamson i gwiazda Arrested Development „David”. Cross, dokumentalistka Amy Berg, aktor „Barbie” Hari Nef, legendarny dramaturg Tom Stoppard, były dyrektor generalny Focus Pictures James Schamus, komik Kate Berlant, reżyserka „You Hurt My Feelings” Nicole Holofcener oraz autor „Secrets & Lies” Mike Lee, autor „Pasażów”. Reżyser Ira Sachs, aktor i scenarzysta „Plotkara” Tavi Gevinson, aktor „Narzeczona księżniczki” Wallace Shawn, reżyserka „Bottoms” Emma Seligman, gwiazda „Mistress America” Lola Kirke, reżyserka „Zoli” Janica Bravo, w filmie „Szerokie miasto”. W rolach głównych: Ilana Glazer, Abbi Jacobson i krytyk filmowy IndieWire David Ehrlich.

różnorodny Skontaktowała się z osobistymi przedstawicielami wielu sygnatariuszy i niezależnie zapoznała się z dokumentami potwierdzającymi ich udział.

W oświadczeniu do różnorodnyIlana Glazer powiedziała: „Podpisałam ten list, aby pomóc przeciwdziałać atmosferze ciszy, z jaką boryka się wiele miejsc pracy i branż w związku z izraelską wojną w Gazie, która trwa obecnie siódmy miesiąc. Kontrowersje wokół Jonathana Glazera to tylko jeden z przykładów.

Shamos dodał: „Minęły tygodnie od przemówienia Jonathana Glazera z okazji wręczenia Oscarów, ale – jak przypomina nam bezsensowne zabicie w tym tygodniu siedmiu pracowników organizacji humanitarnych w kuchni Centrum Światowego – i niezliczonej liczby palestyńskich cywilów – jego prośba o… Ludzkość była bardzo dobrze przyjęty.” Staje się to pilniejsze, podobnie jak nasz obowiązek, jako żydowskich twórców, protestowanie przeciwko zaciekłej kampanii oszczerstw prowadzonej przeciwko niemu.

READ  „Songbirds & Snakes” w czwartek – ostateczny termin premiery za 6 milionów dolarów

Po tym, jak dramat Glazera o Holokauście „Strefa interesów” zdobył Oscara za najlepszy film międzynarodowy podczas ceremonii, która odbyła się 10 marca, reżyser w swoim przemówieniu odniósł się do trwającego konfliktu na Bliskim Wschodzie. „Wszystkie nasze wybory mają na celu odzwierciedlenie i konfrontację z nami w teraźniejszości. Nie mówię, spójrzcie, co zrobili wtedy, ale spójrzcie, co robimy teraz. Nasz film pokazuje, dokąd dehumanizacja prowadzi do najgorszego. To ukształtowało całą naszą przeszłość i obecnie” – powiedział Glazer. „Na razie.” „Stoimy tutaj jako ludzie, którzy odrzucają swój judaizm i Holokaust, który został porwany przez okupację, która doprowadziła do konfliktu wielu niewinnych ludzi. Czy ofiary Października – czy ofiary 7 października w Izraelu lub trwający atak na Gazę, wszystkie ofiary tej dehumanizacji, jak możemy się oprzeć?”

Jego słowa spotkały się z reakcją i pochwałami. W liście otwartym opublikowanym 18 marca ponad 1000 żydowskich twórców i dyrektorów potępiło przemówienie Glazera za pomoc w podsycaniu „rosnącej nienawiści do Żydów na całym świecie”, podczas gdy inni, jak reżyser Ken Loach, bronili jego wypowiedzi jako „odważnej”. „I «bardzo cenny»”. Glazer jeszcze nie odniósł się publicznie do reakcji na przemówienie, ale na początku tygodnia reżyser przekazał siedem podpisanych plakatów „Obszar zainteresowania” na aukcję „Kino dla Gazy”, aby zebrać pieniądze na leczenie pomoc dla Palestyńczyków..

„My, żydowscy artyści, filmowcy, pisarze i profesjonaliści z branży kreatywnej, popieramy oświadczenie Jonathana Glazera złożone podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2024 r. „Zaniepokoiło nas, że niektórzy z naszych kolegów z branży błędnie scharakteryzowali i potępili jego wypowiedzi” – czytamy w liście otwartym. „Ich ataki na Glazera stanowią całkowicie poważne podejście do eskalacji izraelskiej kampanii wojskowej, która pochłonęła życie ponad 32 000 Palestyńczyków w Gazie i zepchnęła setki tysięcy na skraj głodu. Opłakujemy wszystkich zabitych w Palestynie i Izraelu na przestrzeni wielu dziesięcioleci, w tym 1200 Izraelczyków zabitych w atakach Hamasu 7 października i 253 wziętych zakładników.

READ  Harrison Ford mówi, że nie planuje przejść na emeryturę w wieku 80 lat

W liście czytamy dalej: „Ataki na Glazera mają również wpływ na naszą branżę, przyczyniając się do powstania szerszej atmosfery tłumienia wolności słowa i sprzeciwu, czyli cech, które nasza branża powinna cenić. Potępił Glazera, Tony’ego Kushnera, Stevena Spielberga i niezliczonych innych artystów Ze wszystkich środowisk zabijanie palestyńskich cywilów Wszyscy powinniśmy móc robić to samo, nie będąc niesłusznie oskarżanymi o podsycanie antysemityzmu.

W oświadczeniu czytamy: „Szanujemy Holokaust, mówiąc: Nigdy więcej coś takiego się nikomu nie przydarzy”.

Przeczytaj cały list otwarty i zobacz listę sygnatariuszy poniżej.

Jesteśmy żydowskimi artystami, filmowcami, pisarzami i kreatywnymi profesjonalistami, którzy popierają oświadczenie Jonathana Glazera złożone na ceremonii rozdania Oscarów w 2024 r. Z zaniepokojeniem zauważyliśmy, że niektórzy z naszych kolegów z branży błędnie opisują i potępiają jego wypowiedzi. Ich ataki na Glazera stanowią niebezpieczne odwrócenie uwagi od eskalacji izraelskiej kampanii wojskowej, w wyniku której zginęło już ponad 32 000 Palestyńczyków w Gazie, a setki tysięcy postawiło na skraj głodu. Opłakujemy wszystkich zabitych w Palestynie i Izraelu na przestrzeni wielu dziesięcioleci, w tym 1200 Izraelczyków zabitych w atakach Hamasu 7 października i 253 wziętych zakładników.

Ataki na Glazera wyciszają także naszą branżę, przyczyniając się do powstania szerszej atmosfery tłumienia wolności słowa i sprzeciwu, czyli cech, które nasza branża powinna cenić. szklarz, Tony’ego Kushnera, Stevena Spielberga Niezliczona ilość innych artystów ze wszystkich środowisk potępiła zabijanie palestyńskich cywilów. Wszyscy powinniśmy móc zrobić to samo, nie będąc niesłusznie oskarżonymi o podsycanie antysemityzmu.

W swoim przemówieniu Glazer zapytał, jak możemy przeciwstawić się dehumanizacji, która na przestrzeni dziejów doprowadziła do masowych okrucieństw. Uznanie takiego oświadczenia za zniewagę podkreśla jego pilność. Powinniśmy móc nazwać apartheid i izraelską okupację – oba te zjawiska są za takie uznawane przez wiodące organizacje praw człowieka – bez posądzenia o pisanie historii na nowo.

Jako Dyrektor Miejsca Pamięci Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński, książki„Strefa zaniepokojenia” nie jest filmem o Holokauście. To przede wszystkim głębokie ostrzeżenie przed ludzkością i jej naturą. Nie możemy rezerwować tego ostrzeżenia dla jednej grupy. Aby zachować nasze człowieczeństwo i zapewnić sobie wzajemne przetrwanie, musi wszcząć alarm, gdy jakakolwiek grupa spotka się z taką brutalnością i aktami wymazania.

Jesteśmy dumnymi Żydami, którzy potępiają wykorzystywanie żydowskiej tożsamości i pamięci o Holokauście jako broń, aby uzasadnić to, co powiedziało wielu ekspertów w dziedzinie prawa międzynarodowego, w tym czołowi eksperci od Holokaustu. Światowyzidentyfikowany jako „Ludobójstwo w przygotowaniu„Odrzucamy fałszywy wybór między bezpieczeństwem Żydów a wolnością Palestyny. Stoimy po stronie wszystkich, którzy żądają trwałego zawieszenia broni, w tym bezpiecznego powrotu wszystkich zakładników, natychmiastowego dostarczenia pomocy do Gazy i zakończenia trwających izraelskich bombardowań i blokady Gazy.

Czcimy pamięć o Holokauście, mówiąc: Nigdy więcej.

Wystąpił,

  1. Raanan Aleksandrowicz
  1. V (dawniej Eve Ensler)

*Ehrlich jest krytykiem IndieWire, które współpracuje z firmą-matką Penske Media różnorodny.

READ  Angelina Jolie wygrywa walkę z Bradem Pittem w wojnie z francuską winnicą