29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przeglądanie danych w serwisie Netflix pokazuje dużą przepaść pomiędzy streamingiem a światem rzeczywistym

Przeglądanie danych w serwisie Netflix pokazuje dużą przepaść pomiędzy streamingiem a światem rzeczywistym

Zatrzymaj mnie, jeśli to słyszałeś. Jesteś na świątecznym spotkaniu i członek rodziny offline zaczyna rozmawiać o programie Yellowstone. Wkrótce potem zdezorientowany członek rodziny wszedł do Internetu i zapytał, co to za program lub dlaczego ciągle o nim słyszy, skoro nikt, kogo znają, najwyraźniej go nie ogląda.

Ale może tak nie być Yellowstone. Może to jest La Reina del Sur, Lub Chwała, A może ona Jenny i Gruzja. Wspólną cechą tych trzech seriali jest to, że są jednymi z najczęściej oglądanych w serwisie Netflix w okresie od stycznia do czerwca 2023 r., a jeśli o nich nie słyszałeś, prawdopodobnie dlatego, że zaliczasz się do rosnącej przepaści między ludźmi którzy transmitują te programy. Porozmawiaj o Internecie i rzeczach, które wszyscy już oglądają.

Te nowe numery Netflix pochodzą z Jeden z najbardziej szczegółowych raportów, jakie Netflix kiedykolwiek udostępnił publicznie. Pokazuje przybliżoną liczbę godzin oglądania sezonu programu lub filmu, datę premiery danego materiału oraz to, czy jest on dostępny na całym świecie (a zatem może mieć większą międzynarodową publiczność). Możesz przewijać cały raport Tutaj – Właśnie to robiłem przez ostatnie kilka dni. Czasami po prostu chciałem sprawdzić, czy program, który mi się podobał, był lepszy czy gorszy od około 18 213 innych treści na liście, a innym razem śmiałem się ze zwycięzców i przegranych. (Osobiście uważam, że to histeria Białe pisklęta Nadawany był ponad godzinami Lepiej zawołaj Saula Sezon 3.)

Właśnie myślałem o tym, jak bardzo różni się ta lista od oczekiwań wielu osób. Kiedy rozmawiasz z ludźmi w Internecie, programy Netflix, o których mówią, są zwykle bardzo zakorzenione gatunkowo (Magik, Dziwne rzeczy) lub w bardzo specyficznym typie telewizji prestiżowej (korona). Ale te programy nie zawsze mają takie nogi, jakich można się spodziewać. koronaSezon 5 miał premierę w listopadzie 2022 r. i osiągnął liczbę 153. Ponieważ liczby za 2022 r. nie są dostępne, nie możemy powiedzieć, jak duży spadek nastąpił od premiery do stycznia 2023 r., ale można śmiało powiedzieć, że był znacznie większy niż Środaktórego premiera odbyła się mniej więcej w tym samym czasie i znalazł się na liście 10 najczęściej oglądanych programów w serwisie Netflix.

READ  Co „Jetsonowie” przewidzieli słusznie (i źle) o przyszłości?

MagikTymczasem trzeci sezon serialu ukazał się 29 czerwca i ledwo udało mu się przebić listę 550 najczęściej oglądanych programów. Ale jeśli porównać jego poprzednie sezony, jakie były dobre Jenny i GruzjaPodobnie jak w poprzednim sezonie, nie odbył się żaden konkurs, który pokazałby, że więcej chętnych jest do nadrabiania zaległości. Choć ukazał się w 2021 roku, był to pierwszy sezon serialu Jenny i Gruzja Oprócz nowego sezonu, którego premiera miała miejsce w styczniu, serial plasował się solidnie w pierwszej dziesiątce i w sumie zajął drugie miejsce. MagikW poprzednich sezonach było ich odpowiednio 165 i 227.

Wszystko to na to wskazuje Jenny i Gruzja Jest to część całej gamy rzeczy, które wiele osób ogląda, ale być może nie publikuje o nich postów w Wątkach ani nie wykorzystuje ich do zdobywania obserwujących na TikTok.

I zamieszanie i dezorientacja, które widziałem najbardziej Jenny i GruzjaJego popularność przypomniała mi podobne rozmowy z lat 90., kiedy fora Usenetu eksplodowały aktywnością po nowym odcinku Pliki x Lub buffy, pogromca wampirów, Wtedy ludzie będą zszokowani, gdy będzie poniedziałkowy mecz piłki nożnej i… eee W następnym tygodniu znalazł się na szczycie list przebojów Nielsena. Zapominają, że ich hałaśliwa społeczność jest w rzeczywistości znacznie mniejsza niż społeczność ludzi, którzy po prostu oglądają różne rzeczy, a potem nie rozmawiają o nich.

Wiele osób mogłoby o tym mówić Magik w Internecie, ale w rzeczywistości oglądało go znacznie mniej osób.
Zdjęcie: Netflix/Susan Allnott

Ludzie łatwo zapominają, że rankingi programów telewizyjnych zawsze tak działały – z dominującymi programami cichymi, nastawionymi na publiczność. Przez lata streaming był czarną skrzynką wyselekcjonowanych numerów zaprojektowanych w celu promowania programów, o których serwisy streamingowe chcą, żebyś mówił, a następnie subskrybował, aby obejrzeć je samodzielnie, a nie mniej interesujące rzeczy, które wiele osób spędza po cichu na oglądaniu i nigdy o nich nie omawia. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wielu krytyków i analityków jest tak sfrustrowanych metodą czarnej skrzynki. Wiedzieli, że tak się dzieje, i trudno było to zmierzyć zewnętrznie, gdy chcieli tego ludzie oglądający programy Jenny i Gruzja Nie od razu zaczęli gromadzić się na łatwo identyfikowalnej platformie, aby o tym porozmawiać.

READ  Simon Cowell nadal pokazuje radykalnie różne cechy podczas swojej nocy z Lauren Silverman

Jednak w zeszłym roku sytuacja uległa radykalnej zmianie i nagłe zrzuty danych, takie jak ten udostępniony przez Netflix, będą zdarzać się częściej. Po pierwsze, ponieważ usługi przesyłania strumieniowego są obecnie zobowiązane umową do udostępniania danych o oglądalności aktorom i pisarzom, którzy tworzą ich treści. Związki zawodowe w Hollywood odniosły duże sukcesy podczas strajków latem i jesienią i będą teraz miały dostęp do wszystkich statystyk oglądalności, którymi usługi takie jak Netflix niechętnie się dzielą.

Po drugie, minęły już czasy oprocentowania 0%, kiedy serwis streamingowy może rzucić wszystko w ścianę, żeby zobaczyć, co się utrzyma. Netflix i jego konkurenci w dużym stopniu polegają obecnie na szybko rozwijającej się branży reklamowej — co oznacza, że ​​potrzebują mniej drogich programów, które cieszą się dużym zainteresowaniem (i często charakteryzują się znacznym spadkiem oglądalności), oraz programów tańszych, które spodobają się przypadkowym, cichym widzom, którzy usiądź wygodnie w reklamie Tide i zobacz, co będzie dalej.

A ponieważ branża reklamowa dla tych firm stała się tak szybka, oznacza to ponownie, że liczby te zaczną rosnąć. Reklamodawcy potrzebują rzeczywistych wskaźników, aby wiedzieć, gdzie powinni umieścić swoje reklamy.

Myślę, że to oznacza, że ​​w nadchodzących latach zmieni się także sposób, w jaki mówimy o wszystkich programach przesyłanych strumieniowo. Jenny i Gruzja Prawdopodobnie przestanie to być program, który desperacko musiałeś wpisywać w Google, kiedy zacząłeś czytać ten artykuł i zaczniesz siedzieć w tym samym miejscu w myślach NCIS Lub anatomia Greya. I to jest dobre miejsce, bo go nie znaliśmy, ale on tam był już od początku.