2 maja, 2024

Prowadzenie Sounders wyprzedziło FC Dallas po zwycięstwie 1:0 u siebie

SEATTLE — Seattle Sounders podejmują FC Dallas, a stawką jest mecz play-off. Dzięki bramce Alberta Rusnaka w 33. minucie Seattle odniosło zwycięstwo 1:0 i zapewniło sobie prowadzenie w serii 2:1 i awansowało do półfinału Konferencji Zachodniej przeciwko Los Angeles.

Pierwszą połowę gospodarze całkowicie zdominowali. Przez pierwsze 45 minut mieli 64% posiadania piłki, pokonując Dallas 8:0 i zdobywając jedynego gola w pierwszej połowie. Przełom nastąpił po dobrej okazji po rutynowym rzucie wolnym, gdy Cristian Roldan popędził przez linię obrony w wolne miejsce na prawym skrzydle, aby otrzymać krótkie kopnięcie i zagrać dośrodkowaniem, które głową do domu skierował Jordan Morris, jednak strzał został łatwo złapany. przez bramkarza FCD Martina Paesa. Niemal natychmiast po rozpoczęciu drugiej połowy Joao Paulo przyjął podanie od Dallas w środku pola i zauważył uderzenie Alberta Rusnaka. Świetnie podał piłkę przez zamknięte okienko, a Rusnak oddał wspaniały strzał, który Paes wykorzystał, ale nie wystarczył, by trafił w bramkę.

Po przerwie Seattle nie kontrolowało meczu, choć nadal kontrolowało znaczną część meczu. Dallas naprawdę zaczęło zyskiwać na sile w ostatnich 10 minutach, gdyż pierwszy strzał w meczu oddał w 89. minucie. Dallas pokazał się kilka razy, gdy Sounders usiłowali odzyskać kontrolę i zamknąć mecz, ale za każdym razem Stefan Frei i jego obrońcy poradzili sobie z każdym potencjalnym zagrożeniem, zanim Dallas zdążyło wykorzystać przewagę.

Ostatecznie to kolejne zwycięstwo, kolejna porażka i Sounders po raz pierwszy od 2020 roku zmierzają do półfinału konferencji. Po przerwie międzynarodowej będą gospodarzami LAFC.

Kluczowe momenty

1′- Świetna akcja Sounders w końcu tworzy rzut rożny, gdy Rusnak dojeżdża do mety.

12′- Po serii błędów i niebezpiecznych decyzji w strefie defensywnej Sounders, Nuhu posłał piłkę poza linię bramkową w celu wybicia bramki.

READ  Według doniesień, liderzy debiutantów Brian Robinson Jr. kilkakrotnie strzelał podczas próby włamania

20Główka Jacksona Ragina po rzucie wolnym została z łatwością obroniona przez Martina Paesa, jednak piłka nie została uznana ze względu na faul.

30Cristian Roldan otrzymał cios od Jordana Morrisa i ustawił JP do strzału, ale Paes z łatwością poradził sobie z jego atakiem.

35Sounders kreatywnie podchodzą do rzutu wolnego, po którym Christian leci w przestrzeń na prawym skrzydle i podaje do Morrisa, ale jego główka zostaje zablokowana.

36 – Bramka! Bramka Alberta Rusnaka! Podaje prostopadłe podanie GB, które rozdziela obronę i mimo że Paes zostaje dotknięty, nie jest w stanie zatrzymać bramki! 1-0 Sygnaliści

40Morris wykorzystuje potencjalny faul w polu karnym, przygotowując Christiana do oddania świetnego strzału z górnej części pola karnego, który jednak minął obok bramki w lewą stronę.

55Morris omal nie dołożył sekundy dla Sounders, kończąc genialne posunięcie Roldansa i Josha Atencio, ale jego strzał został zablokowany po rzucie rożnym.

58Morris świetnie obronił Paesa, próbując wybić piłkę wysoko w najbliższy słupek po dobrym podaniu Rusnaka.

61Po kilku świetnych podaniach i wyniku 1:2 w górnej części pola karnego, dośrodkowanie Liu Zhou nie przeszkodziło mu w wyraźnym spojrzeniu na bramkę.

72Jackson Ragin rzucił okiem na dalszy słupek po rzucie wolnym po tym, jak Nuhu odpadł od piłki, ale jego strzał nie zmartwił bramkarza.

76Nico Lodeiro posłał do Morrisa wspaniałą piłkę, ta jednak odbiła się poza jego zasięgiem i zakończyła się rzutem rożnym.

87FC Dallas spotkał się z niebezpiecznym spojrzeniem, gdy Jesus Jimenez głową skierował się w tylny słupek po błyskotliwym dośrodkowaniu, ale Yeymar wybił piłkę, zanim zdążył paść strzał.

READ  Jordan Love nazywa przedłużenie kontraktu Aarona Rodgersa w zeszłym roku „najtrudniejszym okresem”, ponieważ jego przyszłość jest niepewna

89Dallas oddało swój pierwszy strzał tego wieczoru, gdy Nkosi Tafari uderza główką w pole karne, które Stefan Fry z łatwością obronił. To jedyny strzał Dallas w meczu.

Szybkie przemyślenia

Mistrzostwo pomocnika: To zwycięstwo, podobnie jak wiele innych, po prostu nie nastąpi bez Joao Paulo grającego w środku pola. Jego asysta przy jedynym golu w meczu była czymś pięknym i stanowiła wisienkę na torcie godnego występu zawodnika meczu. Poprowadził Seattle z 86 kontaktami, wykonał trzy z czterech dryblingów, zebrał 12 zbiórek i wygrał osiem z 10 pojedynków. Kiedy gra na szczycie swojej formy, w kwartecie Sounders nie ma wielu lepszych zawodników, a dziś wieczorem był w najlepszej formie.

Wybór napastnika: Jordan Morris nadal wierzy w to, że będzie na pozycji napastnika Sounders. Być może nie strzelił gola, gdy Seattle zapewniło sobie miejsce w następnej rundzie, ale zrobił wszystko, czego oczekiwał Brian Schmetzer i jego sztab. Po doskonałej grze omal nie zdobył kilku bramek, zwłaszcza przy okazji, którą stworzył dla Cristiana Roldana, kiedy zablokował i odwrócił dwóch obrońców w polu karnym, a następnie strzelił piłkę. Gdziekolwiek się pojawiał, wpasowywał się w linię obrony i ciężko pracował, aby odzyskać piłkę, gdy Sounders nie byli w posiadaniu piłki. Raul Ruidiaz pozostaje świetną opcją wchodząc z ławki rezerwowych, ale to nie przypadek, że pozostał tam dziś wieczorem.

Czyste konta się piętrzą: Stefan Fry and the Sounders zanotowali dziś 16. czyste konto w sezonie, wygrywając 1:0. Fry i inni wskażą zbiorowy wysiłek zespołu jako przyczynę tego rekordu, ale czyste konto nie bez powodu wyróżnia się statystyką bramkarzy. Zdolność Freia do zorganizowania drużyny przed nim i kontrolowania swojej strefy jest zwykle kluczowym elementem najlepszego rekordu drużyny na koniec meczu w erze MLS. Stefan Fry może nie zyskać w lidze szacunku, na jaki zasługuje, ale jego konsekwencja i wytrwałość zostaną zapamiętane długo po jego odejściu. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak przez najbliższe lata.

READ  Notatki Metsa: Scherzer, Degrom, Miguel

widziałeś to?!?

Powiedział co?!?

Jedna statystyka opowiada historię

7 – Wszystkie siedem bramek Alberta Rusnaka w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem meczu, a obecnie w ostatnich dziesięciu meczach zdobył pięć bramek.