12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Projektantka kostiumów do „Mandaloriana” i „Ahsoki” miała 56 lat – ostateczny termin

Projektantka kostiumów do „Mandaloriana” i „Ahsoki” miała 56 lat – ostateczny termin

Shauna Trebcheck to nominowana do nagrody Emmy projektantka kostiumów, znana z pracy nad wieloma kostiumami Gwiezdne Wojny Serial na Disney+ i jej współpraca z Jossem Whedonem Mattem, Lucasfilm Ogłaszać Piątek. Miała 56 lat. Nie podano przyczyny śmierci, ale śmierć Trbicica wydaje się nagła. Trzy dni temu opisywała wyprawę na pustynię Na Instagramie.

Urodzona w Artesia w Kalifornii Trpcic stworzyła imponujący dorobek jako projektantka mody od czasu, gdy otrzymała swój pierwszy film w 1990 roku. Pracowała przy serialach Jossa Whedona, takich jak Anioł, świetlik, domek dla lalek I Doktor Terrible Blog poświęcony wspólnemu śpiewaniu.

Trpcic założył wytwórnię Lucasfilm w 2019 roku, dołączając do drugiego sezonu serialu Mandalorianin. Od tego czasu kontynuowała pracę nad tym serialem, a także pracowała jako projektantka kostiumów dla Książka Boby FettaI Ahsoki. Trpcic była nominowana do nagrody Emmy za swoją pracę Mandalorianin Sezon 2 i książka Boby Fetta, Za pracę nad tym ostatnim otrzymała nagrodę Fashion Designers Guild Award. Obecnie za swoją twórczość jest nominowana do nagrody Emmy Mandalorianin Sezon 3.

„[Trpcic] Uważano, że jest to coś w rodzaju Gwiezdne Wojny „W oczach swoich rówieśników jest historyczką. Czyta każdą książkę o kinematografii, jaką tylko znajdzie, aby lepiej zrozumieć techniki stosowane w filmach w różnych epokach” – czytamy w nekrologu na stronie StarWars.com.

Podczas seriali „Gwiezdne Wojny” Trpcic ściśle współpracowała z showrunnerami/producentami Dave’em Filonim i Jonem Favreau, którzy pamiętali ją w piątek.

„Shauna bardzo kochała i doceniała Gwiezdne Wojny” – powiedział Filoni. „Widać to w każdej pracy, którą dla nas wykonywała. Uwielbiała wszystko, co było częścią tych historii, w tym kontakt z fanami i bycie częścią tej społeczności. Mam wrażenie, że zawsze była częścią Gwiezdnych Wojen. Jej kostiumy opowiadają historię, wyrażają opinię.” „Z doświadczeniem życiowym, które przydarzyło się przed kamerami. Bardzo podobała mi się współpraca z Shauną i będzie mi brakować jej obecności”.

READ  Jane Campion przeprasza za „lekkomyślny” komentarz na temat Venus i Sereny Williams

„Jej kreatywność ożywiła ten świat” – dodał Favreau. „Będzie jej bardzo brakować jako przyjaciółki i współpracowniczki”.

Trpcic ma na swoim koncie m.in. filmy i programy telewizyjne Chata w lesie, Film SpongeBob: Sponge on the Run, K-Fil, Torchwood, Kolejny okres, Druga szansa I Szwedzkie kaczki.