18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Profil Kim Mulkey z LSU szczegółowo opisuje podziały rodzinne i graczy

Profil Kim Mulkey z LSU szczegółowo opisuje podziały rodzinne i graczy

ALBANY, Nowy Jork — Na kilka godzin przed ogłoszeniem przez LSU sobotniego pojedynku Sweet 16 z UCLA, Poczta Waszyngtońska Opublikowała swój wyczekiwany profil trenerki Kim Mulkey, malując obraz złożonej kobiety o wyjątkowej motywacji i bezlitosnej lojalności, która zniechęciła niektórych członków rodziny i wpłynęła na jej styl coachingu.

Historia dotknęła wszystkich aspektów jej życia, w tym dorastania na wsi w Luizjanie, separacji od ojca i siostry, jej stylu trenerskiego i sposobu, w jaki wpływa on na jej zawodników. Wyszczególniono także niektóre kontrowersje, jakie wywołało, takie jak relacje Mulkeya z wieloma gejami, w tym z Brittney Griner, która w 2022 r. została skazana na 294 dni więzienia w Rosji.

Mulkey nie była świadoma ujawnienia tej historii, kiedy rozmawiała z Holly Rowe z ESPN przed sobotnim meczem. „Mówisz mi coś, czego nie wiedziałem” – powiedział Mulkey. „A więc jesteś nosicielem dobrych lub złych wieści, czy jakkolwiek chcesz na to patrzeć.

„Czy naprawdę jesteś zaskoczony? Czy naprawdę jesteś zaskoczony momentem tego” – odpowiedział retorycznie Mulkey. „Ale mogę powiedzieć, że tego nie czytałem i nie wiem, czy kiedykolwiek to zrobię. Zostawię to prawnikom”.

W zeszłym tygodniu oczy wszystkich były zwrócone na gazetę, po tym jak Mulkey w oświadczeniu, które przeczytała przed meczem drugiej rundy LSU przeciwko Middle Tennessee, zagroziła jej podjęciem kroków prawnych.

Podczas tej konferencji prasowej Mulkey powiedział o reporterze „Washington Post”, Kencie Babbie: „Wysiłek, jaki włożył, próbując złożyć całość w całość, przyniósł skutek. Po dwóch latach prób nakłonienia mnie do spotkania się z nim w celu przeprowadzenia wywiadu, zadzwonił do LSU pod numer Wtorek, kiedy przygotowywaliśmy się do meczu pierwszej rundy tego turnieju z… Ponad tuzinem pytań, na które żądamy odpowiedzi… tuż przed startem. Żartujesz sobie?

READ  Kursy na finały NBA, mecz 1, Anthology: Warriors vs Celtics Expert Predictions

„Niewiele osób jest w stanie pociągnąć tego typu dziennikarza do odpowiedzialności, ale ja to zrobię”.

„The Post” zacytował wywiady z byłymi graczami i doniesienia prasowe opisujące Mulkeya jako „znanego z chowania urazy i wdawania się w bójki z graczami, w tym z powodu ich wyglądu i przejawów seksualności”.

Greiner to zawodniczka, z którą miała najwięcej publicznych nieporozumień, co stało się jeszcze bardziej widoczne po uwięzieniu Greinera w Rosji. Mulkey odmówił publicznego wypowiadania się na temat sytuacji, z wyjątkiem jednego wystąpienia w lokalnej stacji radiowej.

Byli zawodnicy LSU powiedzieli gazecie, że uczestnicy programu unikali wspominania o Griner i komentowania wspierających ją postów w mediach społecznościowych.

Mickey DeMoss, były kolega Mulkeya z drużyny Louisiana Tech, powiedział gazecie:

„Naprawdę miałem nadzieję, że Kim złoży oświadczenie. Naprawdę miałem nadzieję, że to zrobi. Macie dziecko, które utknęło w Rosji; mam na myśli to, że jest to większe niż jakakolwiek wrogość między wami wszystkimi. Nikt nie wiedział, jak długo to potrwa. ” Wszyscy mieliśmy nadzieję, że ją tam zatrzymamy [Mulkey] Mógłbyś w tym momencie wznieść się ponad niego. Po prostu przyprowadź ją do domu. Ale ona tego nie zrobiła.

Za pośrednictwem swojego prawnika Mulkey zaprzeczyła jakimkolwiek sugestiom, jakoby nie wspierała Greinera.

Inni gracze szczegółowo opisali problemy, jakie napotkali z Mulkey, gdy z nią grali. „Kim Mulkey jest niesamowitym trenerem; powodem, dla którego przeszedłem do Baylor, jest właśnie z jej powodu” – powiedziała The Post Kelly Griffin, która grała w Mulkey od 2007 do 2010 roku. Ale Griffin powiedziała także gazecie: „Uczyniłeś moje życie piekłem”, zwracając uwagę na jej strój. Griffin stwierdziła, że ​​wierzy, że komentarz, który otrzymała, był następstwem tego, że Mulkey dowiedział się, że jest gejem. To zawieszenie zakończyło karierę Griffina.

READ  John Wall, Rockets zgadzają się na umowę przejęcia; Clippers prawdopodobnie pięć razy podpiszą kontrakt z All-Stars w Free Agency

W liście do „The Washington Post” prawnicy Mulkey zaprzeczyli, jakoby traktowała ona gejów „bardziej surowo lub inaczej”.

Emily Nieman, która dołączyła do Baylor w 2003 roku, powiedziała gazecie, że została wezwana do biura Mulkeya na spotkanie po tym, jak zobaczyła ją na kampusie z kobietą.

„To nie wygląda dobrze” – powiedział gazecie Nieman, a Mulkey powiedział jej. Nieman ostatecznie się przeniosła, ale później napisała w artykule dla OutSports, że „nie opuściła Baylor, ponieważ trener Mulkey jest homofobem”.

Gazeta przeprowadziła także wywiad z ojcem Mulkey, Lesem, i jej siostrą Tammy, a także odwiedziła pola uprawne w Luizjanie, na których dorastała. Gazeta podała, że ​​nie rozmawiała z ojcem od 37 lat i odrzucała jego próby pojednania. Mulkey również pokłóciła się z Tammy, choć ta nie ujawniła gazecie, co się stało. „Po prostu brakuje mi wspomnień” – Tammy powiedziała gazecie. „Chciałbym móc to wszystko cofnąć”.

Za pośrednictwem swojego prawnika Mulkey oświadczyła, że ​​jest zdenerwowana kontaktem gazety z członkami jej rodziny, mimo że szczegółowo opisał ich w swojej autobiografii z 2007 r. „Won't Back Down”.

W oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu Mulkey oskarżyła Babba o próbę nakłonienia jej byłych asystentów trenerów do rozmowy z nim, dając im fałszywe wrażenie, że Mulkey zgodził się przeprowadzić wywiad. Dodała, że ​​byli zawodnicy powiedzieli jej, że gazeta „skontaktowała się z nimi i zaproponowała, że ​​nie ujawniają ich tożsamości w artykule, jeśli powiedzą o mnie negatywne rzeczy”.

Obraz, jaki się wyłaniał, niekoniecznie przedstawiał mnie w całkowicie negatywnym świetle. Nie zabrakło pochlebnych komentarzy. Nieman powiedział gazecie, że styl treningu Mulkeya był intensywny i „emocjonalnie wyczerpujący. Z drugiej strony osiąga rezultaty”. „Chce perfekcji. Zawsze do tego dążyła” – powiedziała gazecie Sonya Hogue, jej była trenerka w Louisiana Tech.

READ  Gwiazda Wimbledonu, Andreeva, obiecuje uczyć się od Federera, jak zakończyć jego napady złości

Mulkey (61 l.) rozpoczyna swój trzeci sezon w LSU, z którym podpisała przedłużenie o 10 lat za 36 milionów dolarów po zdobyciu w zeszłym sezonie czwartego tytułu mistrza kraju jako trenerka. Zdobyła trzy tytuły z Baylorem, dwa jako zawodnik drużyny Louisiana Tech i złoty medal jako zawodnik drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku.