21 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Diamond Sports, spółka macierzysta Bally Sports Regional Networks, składa wniosek o ochronę przed upadłością

Diamond Sports, spółka macierzysta Bally Sports Regional Networks, składa wniosek o ochronę przed upadłością

Diamond Sports, spółka macierzysta Bally Sports Regional Networks, złożyła we wtorek wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11, ale powiedziała w oświadczeniu, że jej 19 regionalnych kanałów sportowych będzie nadal działać bez żadnych problemów. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Sinclair, spółka macierzysta Diamonda, zadłużyła się na ponad 8 miliardów dolarów w wyniku przejęcia RSN w 2019 r.
  • W ligach, zwłaszcza MLB, pojawiły się obawy, że Diamenty uwolnią 14 drużyn, które posiada Paley. Wydaje się, że to się nie dzieje.
  • Oczekuje się, że przygotowane wcześniej bankructwo, które wciąż jest negocjowane z wierzycielami, zmniejszy zadłużenie Diamonda o 8 miliardów dolarów i oddzieli firmę od Sinclair Broadcasting.

opowieść w tle

Diamond Sports Group będzie „nadal transmitować mecze i łączyć fanów w całym kraju ze sportami i zespołami, które kochają” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Diamond, David Breshlak. „Spodziewamy się, że przy wsparciu naszych wierzycieli przeprowadzimy szybki i skuteczny proces restrukturyzacji i wyjdziemy z procesu restrukturyzacji jako silniejsza firma”.

Wielu spodziewało się, że Diamond pozbędzie się niektórych RSN, które nie były ekonomiczne, i wydaje się, że w tej chwili tak nie jest. Jednak partner Arizona Diamond, Diamond Sports Net, złożył wniosek o rozdział 11. Nie jest jasne, co to oznacza dla Arizona Diamondbacks, które były jedyną drużyną, która nie zapłaciła na czas w zeszłym tygodniu. Wszystkie RSN muszą złożyć wniosek indywidualnie, ale możliwe, że nie wypełniły swojej dokumentacji, powiedział Schiller Carroll, prawnik zajmujący się upadłością.

Według Diamond Chapter 11, AZPB, spółka macierzysta Diamondbacks, jest czwartym co do wielkości wierzycielem firmy zajmującej się mediami sportowymi z kwotą 30,8 miliona dolarów. Żaden inny zespół nie jest wymieniony. Firma Raycom Sports Network, zajmująca się mediami sportowymi, jest wymieniona jako winna 8,5 miliona dolarów.

Zgodnie z rozdziałem 11 Diamentowym zgłoszeniem, istnieje czteroosobowy „komitet ds. Konfliktów”, który pomaga firmie przejść przez rozdział 11: Breshlak, były dyrektor operacyjny NFL Marian Turk, były dyrektor Fox Sports Randy Freer i były dyrektor Vulcan Sports Robert Whitsett.

Petycje Diamond Sports i AZPB wymieniają zarówno aktywa, jak i pasywa o wartości od 1 miliarda do 10 miliardów dolarów. Sprawy są składane w sądzie upadłościowym w południowym dystrykcie Teksasu.

19 posiadanych i obsługiwanych przez Diamonda sieci RSN to Bally Sports Arizona, Bally Sports Detroit, Bally Sports Florida, Bally Sports Great Lakes, Bally Sports Indiana, Bally Sports Kansas City, Bally Sports Midwest, Bally Sports New Orleans, Bally Sports North i Bally Sports Ohio, Bally Sports Oklahoma, Bally Sports San Diego, Bally Sports SoCal, Bally Sports South, Bally Sports South East, Bally Sports Southwest, Bally Sports Sun, Bally Sports West i Bally Sports Wisconsin. Bally Sports RSN transmitowało 42 drużyny NBA, NHL i MLB.

Major League Baseball wydała oświadczenie we wtorek wieczorem, w którym stwierdziła, że ​​„oczekuje się, że[Diamond]będzie nadal transmitować wszystkie mecze, do których zobowiązała się w ramach procesu bankructwa” oraz że liga „jest gotowa do produkcji i dystrybucji gier wśród fanów w ich lokalnych rynki w przypadku, gdy Diament lub jakakolwiek sieć sportowa nie mogą tego zrobić inne organizacje regionalne zgodnie z wymogami ich umowy z naszymi klubami.

W oświadczeniu ligi kontynuowano: „Przez ponad 20 lat transmitowaliśmy mecze na żywo w MLB.TV i produkowaliśmy mecze na żywo dla MLB Network od 2009 roku, mamy doświadczenie i możliwości, aby dostarczać gry fanom bez przerwy”. Ponadto zatrudniliśmy lokalnych specjalistów znających się na mediach, aby zwiększyć nasze możliwości w oczekiwaniu na ten rozwój. W dłuższej perspektywie zmienimy nasz model dystrybucji, aby poradzić sobie ze zmieniającym się klimatem medialnym i ostatecznie dotrzeć do większej liczby fanów”.

READ  Scott Henderson z Trail Blazers i Amin Thompson z Rockets nie zagrają w Lidze Letniej z powodu kontuzji

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Jerome Miron/USA Today)