8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pracodawcy są coraz bardziej otwarci na zatrudnianie starszych pracowników

Kiedy Paul Adler skończył 65 lat, nie przeszedł na emeryturę. Były dyrektor IBM, a później pracownik rządowy, znalazł inną pracę jako zastępczy nauczyciel podstawówki w pobliżu swojego domu w Bethesda w stanie Maryland, ale droga do tego wymaga wytrwałości.

„Było kilka kroków” – powiedział – „i ku mojemu zaskoczeniu wciąż naciskałem”. „Najbardziej uderzyło mnie to, że osoba przeprowadzająca wywiad chciała się upewnić, że w moim wieku będę zobowiązana do wykonania zadania. Wydawała się sceptycznie nastawiona do tego, że naprawdę będę regularnie zastępowana”.

Ten strach przed starszymi pracownikami może się zmieniać wśród pracodawców — wreszcie.

Ponad trzech na pięciu pracodawców stwierdziło, że przy zatrudnianiu w 2022 r. poświęca „dużą uwagę” lub „dużo uwagi” kandydatom do pracy w wieku 50 lat lub starszym, zgodnie z New Workplace Transamerica Institute. rekonesans.

Ponad połowa (53%) pracodawców zgadza się ze stwierdzeniem: „Wielu pracowników w mojej firmie spodziewa się pracować po 65 roku życia lub nie planuje przejść na emeryturę”, jak wynika z raportu, w którym wzięło udział 1876 pracodawców i 5725 pracowników organizacji nastawionej na zysk. firmy.

Źródło: Instytut Transamerica

Wyniki dają nadzieję, że dyskryminacja ze względu na wiek w miejscu pracy może się zmniejszyć, ponieważ zmiany demograficzne zmuszają pracodawców do rozważenia starszych pracowników, którzy często okazują się najbardziej zadowolonymi pracownikami.

„Przeciwności, z jakimi borykają się osoby poszukujące pracy na wyższym szczeblu, w końcu ustępują” – powiedziała Yahoo Finance Kathryn Collinson, dyrektor generalny i prezes organizacji non-profit Transamerica Institute i Transamerica Retirement Center.

„Wielu pracodawców rozważa obecnie kandydatów do pracy w wieku powyżej 50 lat, segmentu siły roboczej, który był historycznie ignorowany z powodu wieku” – powiedziała. „Pod wieloma względami pandemia otworzyła drzwi zarówno dla pracodawców, jak i pracowników w wyniku poważnych niedoborów siły roboczej i szybkiego rozwoju elastycznych organizacji pracy, od harmonogramów po pracę zdalną”.

READ  Barr Fed widzi „potrzebę” silniejszej regulacji banków regionalnych po SVB

Kto myśli o starych pracownikach?

Według badania 71% średnich firm i 69% dużych firm przyznało, że poświęca „dużą uwagę” lub „dużą uwagę” kandydatom w wieku powyżej 50 lat, co stanowi ponad 58% małych firm.

A ponad połowa pracodawców (54%) twierdzi, że kultura firmy koncentruje się na rozwoju zawodowym i rozwoju wśród pracowników w każdym wieku, w tym osób powyżej 50 roku życia. Podczas gdy niewielu pracodawców podkreśla to „za bardzo” (17%), więcej niż jeden na trzech pracodawców podkreśla „bardzo mało” (37%) lub „trochę” (34%).

Często cytowane programy obejmują doradztwo tradycyjne i/lub odwrotne (48%), szkolenie zawodowe (46%) i programy rozwoju zawodowego (32%). Ponad jedna czwarta (28%) oferuje specjalne szkolenia dotyczące różnic pokoleniowych i pomagające zapobiegać dyskryminacji ze względu na wiek.

Duży biznesmen współpracuje z mniejszym menedżerem

(Getty Creative)

Odwrócony ageizm?

Chociaż „rozważny” nie oznacza w rzeczywistości, że pracodawca dał pracownika w wieku 50 lat lub starszego, istnieją nowe dowody na to, że zatrudnienie wzrasta w przypadku pracowników w tej grupie wiekowej. Stopa bezrobocia wśród pracowników w wieku 55 lat i starszych spadła z 2,8% w kwietniu ubiegłego roku do 2,3% w zeszłym miesiącu, zgodnie z najnowszym Bureau of Labor Statistics. raport.

Raport Transamerica sugeruje, że pracodawcy mogą w końcu nadrobić zaległości w brutalnej rzeczywistości demograficznej. Do 2030 roku 1 na 6 osób na świecie będzie miała 60 lat lub więcej dane ze Światowej Organizacji Zdrowia. Trzy lata temu było więcej osób powyżej 60 roku życia niż dzieci poniżej 5 roku życia.

„Załamanie współczynnika dzietności na całym świecie i wzrost oczekiwanej długości życia doprowadzą do gwałtownego spadku liczby ludności w wieku produkcyjnym” — twierdzi demograf Bradley Schurman strategiczny A autor „The Super Age” powiedział Yahoo Finance.

„Starsi pracownicy opuszczający siłę roboczą mogą zakłócić branże, które zależą od wiedzy i doświadczenia” – dodał. „Ten rodzaj utraty specjalistycznej wiedzy wywrze presję na firmy, aby znalazły sposoby na zatrudnienie i zatrzymanie starszych pracowników – łatwe rozwiązanie. Firmy, które nie zapewniają zakwaterowania, nie przetrwają.”

READ  Salesforce stoi przed perspektywą odejścia klientów z platformy po Veevie

Jednak dyskryminacja ze względu na wiek pozostaje przeszkodą dla niektórych pracowników. W miarę starzenia się pokolenia wyżu demograficznego odkrywają, że muszą kontynuować pracę, aby sprostać swoim zobowiązaniom finansowym, „ale wielu uważa, że ​​odmówiono im pracy ze względu na wiek” – powiedziała Ramona Schindelheim, redaktor naczelna. naród pracującydla Yahoo Finance.

A rekonesans Opublikowany przez AARP raport ujawnił, że prawie 4 na 5 starszych pracowników twierdzi, że widziało lub doświadczyło dyskryminacji ze względu na wiek w miejscu pracy – to najwyższy odsetek od czasu, gdy organizacja rozpoczęła badania na ten temat w 2003 roku.

To właśnie sprawia, że ​​raport Transamerica jest tak przekonujący. Collinson zauważył, że zmiana może być na horyzoncie. Według raportu tylko 5% pracodawców nie brało pod uwagę kandydatów do pracy w wieku powyżej 50 lat.

„To dla mnie bardzo budujące” — powiedział Collinson.

Starsi pracownicy „bardziej zadowoleni”

Dla pracodawców, którzy zatrudniają i zatrzymują starszych pracowników, korzyścią są zadowoleni pracownicy.

Pracownicy, którzy są najbardziej zadowoleni z wielu aspektów swojej pracy, są najstarsi Ankieta Pew Research Center Przeprowadzono w lutym na 5188 dorosłych Amerykanach, którzy pracują w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

„Chociaż stanowią niewielki odsetek siły roboczej (7%), starsi pracownicy są jednymi z najbardziej zadowolonych ze swojej pracy ogólnie i z różnych aspektów pracy, takich jak relacje ze współpracownikami i przełożonym” — Kim Parker , dyrektor badań trendów społecznych w Pew Research Center, Yahoo Finance. „W porównaniu z młodszymi pracownikami jest również bardziej prawdopodobne, że uznają pracę za przyjemną i satysfakcjonującą oraz mniej stresującą lub stresującą”.

Studium ławki

Studium ławki

Dwie trzecie (67%) pracowników w wieku 65 lat i starszych twierdzi, że są ogólnie bardzo lub bardzo zadowoleni ze swojej pracy, w porównaniu z 55% osób w wieku od 50 do 64 lat i 51% osób w wieku 30 i 49 lat oraz 44% spośród osób poniżej 18. do 29.

READ  Elon Musk napisał do CEO Twittera wiadomość o prawnikach przed wycofaniem się z umowy: Raport

Najczęściej twierdzą też, że ich pracodawca troszczy się o ich dobro w dużej lub rozsądnej wysokości. Badanie wykazało, że 61% osób w wieku 65 lat i starszych mówi tak, w porównaniu z około połową w każdej z trzech młodszych grup.

Hrabia Adler należy do tych, którzy są bardzo zadowoleni ze swojej pracy.

„Chciałem nadal pracować i znaleźć cel w tym momencie życia, a przebywanie z młodymi ludźmi daje niezmierzoną witalność” – dodał Adler.

Jego koledzy odkryli, że on też jest w tym dobry.

„Nauczyciele dzwonią teraz i wysyłają e-maile bezpośrednio do mnie, aby sprawdzić, czy mogę zastąpić określone zajęcia w określone dni” – powiedział. „Postępuję zgodnie z instrukcjami nauczyciela, pilnuję uczniów na bieżąco i na czas, odpowiadam na niektóre pytania akademickie i wyjaśniam tematy, z którymi się borykają”.

Jeśli chodzi o starzenie się jako problem: „Nie doświadczyłem żadnej dyskryminacji ze względu na wiek, chociaż niektóre dzieci mówiły mi, że jestem starszy od ich dziadków”.

Kerry jest starszym reporterem i felietonistą Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości dotyczące finansów osobistych, które pomogą Ci inwestować, spłacać długi, kupować dom, przechodzić na emeryturę i nie tylko

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance