21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pożar greckiego promu: 12 pasażerów wciąż brakuje po pożarze, który ogarnął Euroferry Olympia

Pożar greckiego promu: 12 pasażerów wciąż brakuje po pożarze, który ogarnął Euroferry Olympia

Z włoskiej flagi wciąż unosiły się pióropusze dymu Olimpia EurofirePokazywał materiał filmowy nadawany przez grecką telewizję państwową.
Łącznie 241 pasażerów i 51 członków załogi było na pokładzie, gdy w piątek wybuchł pożar statki ratownicze Większość z nich przenieśli już na wyspę Korfu.

Grecka straż przybrzeżna powiedziała, że ​​280 osób zostało uratowanych, ale 12 osób nadal brakuje z 183-metrowego (600 stóp) promu, który zapalił się w pobliżu wyspy Korfu w drodze z Igoumenitsa, portu w zachodniej Grecji, do portu z Igoumenitsa Włoskie Brindisi. , dziewięciogodzinny lot.

Grecka straż przybrzeżna poinformowała, że ​​zaginieni pasażerowie pochodzą z Bułgarii, Grecji, Turcji i Litwy.

„Pożar wciąż płonie, a statki strażackie próbują go ugasić” – powiedział w sobotę w Sky TV minister żeglugi Giannis Plakiotakis.

Zdjęcia lotnicze opublikowane przez grecką straż przybrzeżną w piątek pokazały rzędy płonących ciężarówek na poczerniałym dachu po tym, jak płomienie ogarnęły statek należący do Grimaldi Lines.

Pod koniec piątku greckie załogi uratowały dwie osoby, Bułgara i Afgańczyka, których nie było na oficjalnej liście osób zaginionych. Firma poinformowała w oświadczeniu, że zostali przeniesieni do szpitala na Korfu.

Bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że na pokładzie statku znajdowało się 127 obywateli.

Włoski statek kontroli celnej Monte Speroni przybył na Korfu, przewożąc pasażerów ewakuowanych z promu.

Większość uratowanych przebywa obecnie w hotelach na Korfu.

„Jeżdżę i jeżdżę od wielu lat i nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiej sytuacji”, powiedział Giorgos Parlatzas, 50-letni grecki kierowca ciężarówki, który został ewakuowany ze statku, z hotelu na Korfu.

Grimaldi Lines poinformował, że prom przewoził 153 pojazdy.

Plakiotakis powiedział, że przyczyna pożaru jest badana, a władze będą miały więcej dowodów, gdy statek zostanie odholowany w bezpieczne miejsce.

READ  Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo