18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ministrowie spraw zagranicznych G7 zobowiązali się do „niezachwianego zaangażowania” w suwerenność Ukrainy w obliczu rosyjskich wzmocnień

Ministrowie spraw zagranicznych G7 zobowiązali się do „niezachwianego zaangażowania” w suwerenność Ukrainy w obliczu rosyjskich wzmocnień

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Ministrowie spraw zagranicznych G7 – w tym sekretarz stanu Anthony Blinken – zobowiązali się w sobotę do „niezachwianego zaangażowania” Ukraina Suwerenność i integralność terytorialna w obliczu Rosyjskie zbrojenie potęgi militarnej na jej granicach.

„Potwierdzamy nasze stanowcze zobowiązanie do suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej uznanych na arenie międzynarodowej granicach i wodach terytorialnych” – powiedzieli ministrowie spraw zagranicznych Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii. oświadczenie.

Kamala Harris spotyka Zełenskiego na Ukrainie, obiecuje zjednoczone działania w przypadku rosyjskiej inwazji: „Decydujący moment”

„Potwierdzamy prawo każdego suwerennego kraju do decydowania o własnej przyszłości i ustaleniach dotyczących bezpieczeństwa. Pochwalamy powściągliwe stanowisko Ukrainy w obliczu ciągłych prowokacji i wysiłków na rzecz destabilizacji” – napisano w oświadczeniu.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken przemawia witając pracowników ambasady USA w Kijowie na Ukrainie, środa, 19 stycznia 2022 r. (AP Photo/Alex Brandon, Pool)

Oświadczenie to pojawia się, gdy zachodni przywódcy starają się pokazać zjednoczony front przeciwko temu, co ma być nieuchronną rosyjską inwazją na Ukrainę.

Wcześniej w sobotę Wiceprezes Kamala Harris spotkać z Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski W Monachium zobowiązali się do zjednoczenia działań z sojusznikami na całym świecie, gdyby Rosja chciała dokonać inwazji

Powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone opowiadają się za rozwiązaniem dyplomatycznym i że droga jest nadal otwarta, ale jeśli Rosja dokona inwazji, „jesteśmy gotowi do wdrożenia i wykonania tej pracy w zjednoczony sposób z naszymi sojusznikami na całym świecie”.

Tymczasem Zełenski zaproponował spotkanie z Putinem jako sposób na uspokojenie ewentualnych napięć na granicy, gdzie zgromadziło się szacunkowo 150 tys. żołnierzy. Prezydent Biden powiedział w piątek, że jest „przekonany”, że prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na Ukrainę w najbliższych dniach.

READ  Biden wspiera Izrael w związku z bombardowaniami szpitali w Gazie; Izrael twierdzi, że nie uniemożliwi pomocy Egiptowi dla Gazy

Rosja i Ukraina: Kamala Harris w Monachium: Granice nie powinny być zmieniane na siłę: Aktualizacje na żywo

Ministrowie G7 potępili „nieuzasadnione i nieuzasadnione gromadzenie sił zbrojnych” Rosji jako wyzwanie dla globalnego bezpieczeństwa i porządku międzynarodowego.

Shell Ukraine: Biden mówi powody, by sądzić, że Rosja prowadziła nieudaną operację przed inwazją

„Wzywamy Rosję do wybrania ścieżki dyplomacji, złagodzenia napięć, znacznego wycofania sił wojskowych z obszarów położonych w pobliżu granic Ukrainy i pełnego przestrzegania zobowiązań międzynarodowych, w tym redukcji ryzyka i przejrzystości działań wojskowych” – powiedzieli. Wezwanie do ograniczenia działań wojskowych jako pierwszy krok.

„Będziemy oceniać Rosję po jej działaniach” – powiedzieli ministrowie.

Stany Zjednoczone uważają, że Rosja uczestniczy w operacji False Flag, w której Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o bombardowanie wschodniej części kraju, i że inwazja na Ukrainę „nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni”.

19 lutego 2022, Bawaria, Monachium: Kamala de Harris, wiceprezydent USA, przemawia na 58. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.  Konferencja bezpieczeństwa odbędzie się w hotelu Bayerischer Hof w dniach 18-20 lutego 2022. Zdjęcie: Tobias Hase/dpa (fot. Tobias Hase/picture Alliance via Getty Images)

19 lutego 2022, Bawaria, Monachium: Kamala de Harris, wiceprezydent USA, przemawia na 58. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Konferencja bezpieczeństwa odbędzie się w hotelu Bayerischer Hof w dniach 18-20 lutego 2022. Zdjęcie: Tobias Hase/dpa (fot. Tobias Hase/picture Alliance via Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Oni nie przenieśli swoich oddziałów” – powiedział Biden. „Przemieścili więcej oddziałów”. „Wszystko, co mamy, wskazuje na to, że są gotowi udać się na Ukrainę i zaatakować Ukrainę”.

Ministrowie G7 wyrazili zaniepokojenie, że „incydenty zaaranżowane” przez tak zwane „republiki ludowe” mogą posłużyć jako pretekst do eskalacji i wezwali Rosję do wykorzystania swojego wpływu na „republiki” w celu powstrzymania eskalacji.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.