12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Izraelskie zdjęcia satelitarne pokazują szybką rozbudowę rosyjskich sił zbrojnych na Krymie

Izraelskie zdjęcia satelitarne pokazują szybką rozbudowę rosyjskich sił zbrojnych na Krymie

Nowe zdjęcia satelitarne, opublikowane w sobotę, pokazują, że w ostatnich dniach Rosja zgromadziła siły na anektowanym Krymie.

Izraelska prywatna firma wywiadowcza ImageSat International (ISI) powiedziała, że ​​niektóre pojazdy wojskowe – w tym czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet – widziane poza terenem startowym, „prawdopodobnie będą wkrótce przygotowywać się do ruchu”.

Według ISI akumulacja miała miejsce na Krymie w ciągu ostatnich czterech dni.

Zdjęcia z 15 lutego pokazują, że teren w pobliżu miejscowości Novosern jest zupełnie pusty.

Pakistański wywiad powiedział, że koncentracja sił na tym obszarze miała pozwolić Rosji na inwazję na południową Ukrainę.

Stany Zjednoczone, które szacują, że Rosja stacjonuje ponad 150 000 żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, zauważyły ​​znaczące ruchy od środy, powiedział amerykański urzędnik obrony, nalegając na anonimowość.

Zdjęcie satelitarne dostarczone przez ImageSat international (ISI) pokazuje rosyjski budynek wojskowy na anektowanym Krymie 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

40 do 50% znajduje się w pozycji ofensywnej. „Poluzowali zgromadzenie taktyczne w ciągu ostatnich 48 godzin” – powiedział dziennikarzom urzędnik.

Punkty zbiórki taktycznej to obszary w pobliżu granicy, gdzie jednostki wojskowe są ustawiane przed atakiem.

Moskwa zgromadziła 125 batalionów taktycznych w pobliżu granicy z Ukrainą, powiedział urzędnik, w porównaniu do 60 w normalnych czasach i więcej niż 80 na początku lutego.

Rosjanie nigdy nie podali żadnych liczb dotyczących rozmieszczenia wzdłuż granicy z Ukrainą ani liczby uczestników trwających ćwiczeń z sąsiednią Białorusią.

Zdjęcie satelitarne dostarczone przez ImageSat international (ISI) pokazuje rosyjski budynek wojskowy na anektowanym Krymie 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

Przywódcy separatystów we wschodniej Ukrainie zarządzili w sobotę pełną mobilizację wojskową, podczas gdy przywódcy zachodni coraz bardziej ostrzegali, że rosyjska inwazja na sąsiada wydaje się nieuchronna.

READ  Zapasy i ropa wzmocniły nadzieje na złagodzenie chińskich restrykcji dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa

W rozmowie z izraelską telewizją Denis Pushlin, szef prorosyjskiego separatystycznego rządu w regionie Doniecka na Ukrainie, powiedział, że poprosi Rosję o pomoc, jeśli sytuacja się zaostrzy.

„Jest bardzo prawdopodobne, że Ukraina zamierza rozpocząć konfrontację militarną i rozpocząć ofensywę” – powiedział Pushlin nadawcy publicznemu Kan.

„Piłka jest na ukraińskim dworze i nie wykluczamy, że w pewnych okolicznościach, jeśli zginą cywile, będziemy musieli poprosić o pomoc Rosję” – dodał.

Ukraińskie wojsko poinformowało, że dwóch jego żołnierzy zostało zabitych w sobotę w wyniku ostrzału przez rebeliantów.

W sobotę rano separatyści z regionów Ługańska i Doniecka, które stanowią przemysłowe centrum Ukrainy znane jako Donbas, powiedzieli, że tysiące mieszkańców obszarów opanowanych przez rebeliantów zostało ewakuowanych do Rosji.

Czy cenisz The Times of Israel?

Jeśli tak, mamy prośbę.

Nasi dziennikarze codziennie informują Cię o najważniejszych wydarzeniach, które zasługują na Twoją uwagę. Miliony ludzi polegają na ToI, aby szybko, uczciwie i bezpłatnie relacjonować Izrael i świat żydowski.

Dbamy o Izrael – i wiemy, że Ty też. Więc dzisiaj mamy pytanie: Pokażcie, że doceniacie naszą pracę Dołącz do społeczności Times of Israelekskluzywna grupa dla czytelników takich jak Ty, którzy cenią i wspierają finansowo naszą pracę.

Tak, dam

Tak, dam

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś profesjonalnym czytelnikiem

Właśnie dlatego założyliśmy The Times of Israel dziesięć lat temu – aby zapewnić wymagającym czytelnikom takim jak Ty, niezbędne do przeczytania relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Jak dotąd mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczeństwo Czasów Izraela.

READ  Magazyn paliwa zapalił się w pobliżu głównego mostu na Krymie w Rosji

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp EKSKLUZYWNA TREŚĆ Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć