19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie związki zawodowe protestują przeciwko unijnej obietnicy zakończenia wykorzystywania węgla

W następstwie COP26 członkowie polskiego ministerstwa energetyki połączyli ręce, aby sprzeciwić się działaniom UE (UE). Węgiel. W sobotę ponad 200 elektrowni i górników wymachiwało unijnymi flagami przed urzędem UE w stolicy, Warszawie. Pracownicy argumentowali, że niechęć grupy do używania węgla doprowadziła do gwałtownego wzrostu jego cen.

„Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie za wysokie ceny energii i ogrzewania ”, skandowali pracownicy, według Associated Press.

Podobnie jak inni członkowie UE, Polska dołączyła do konferencji klimatycznej ONZ na początku tego tygodnia, zobowiązując się do ograniczenia zużycia paliw kopalnych, w tym węgla, podczas COP26. Warszawa zgodziła się na modernizację i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, jednocześnie odmawiając całkowitego zamknięcia elektrowni węglowych przed 2049 r. Co ciekawe, polski rządowy program rozwoju energetyki koncentruje się na zasobach jądrowych. Niezbędna infrastruktura.

Ponad 40 krajów zobowiązało się do zmniejszenia zużycia węgla

Ponad 40 krajów zobowiązało się do rezygnacji z węgla w deklaracjach złożonych na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu lub na szczycie COP26. Znaczący użytkownicy węgla na świecie, w tym kraje takie jak Polska, Wietnam i Chile, obiecali, ale niektóre z największych na świecie krajów zależnych od węgla, w tym Chiny i Stany Zjednoczone, zdecydowały się nie rejestrować, według BBC.

Co najmniej 20 krajów, w tym Stany Zjednoczone, zobowiązało się do zawieszenia publicznego finansowania „nieograniczonych” projektów paliw kopalnych za granicą do końca 2022 roku. Technologia wychwytująca emisje dwutlenku węgla. Warto również zauważyć, że węgiel jest jedynym głównym czynnikiem przyczyniającym się do zmian klimatu. Zobowiązanie koalicyjne, podpisane przez ponad 40 krajów, wskazuje, że kraje zobowiązały się do zaprzestania wszelkich inwestycji w nową energetykę węglową, zarówno w kraju, jak i za granicą.

READ  Niemcy wprowadzają kontrole graniczne z Czechami i Polską

(Z wejściami z AP)

Zdjęcie: biedexmarkets / Twitter