29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie wojsko poinformowało, że niezidentyfikowany obiekt wleciał do Polski od strony Ukrainy

Polskie wojsko poinformowało, że niezidentyfikowany obiekt wleciał do Polski od strony Ukrainy

„Zgodnie z obowiązującymi procedurami dowódca operacyjny sił zbrojnych zmobilizował siły i środki, którymi dysponował”.

W pobliżu miasta Hrubieszów na południu Polski trwają poszukiwania obiektu – poinformował prywatny nadawca Republika. Reuters nie mógł od razu potwierdzić tej informacji.

„Otrzymaliśmy informację, że na radarze w pobliżu Hrubieszowa pojawił się obiekt” – powiedział X wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. „Nie mamy potwierdzenia, że ​​spadł na nasze terytorium”.

Ukraińskie wojsko twierdzi, że Rosja wycelowała w Ukrainę 158 dronów i rakiet, których celem była infrastruktura krytyczna, obiekty przemysłowe i wojskowe.

W listopadzie 2022 r. bezpański ukraiński pocisk uderzył w polską wieś Przewodów na południu Polski, budząc obawę przed wojną graniczną na Ukrainie.

W kwietniu w lesie w pobliżu wsi Zamosk, w pobliżu północnej części Bydgoszczy, odnaleziono obiekt wojskowy. Później doniesiono, że był to rosyjski pocisk.

Polskie władze poinformowały, że służby ratunkowe, w tym policja i ochotnicze jednostki wojskowe, odgrodziły teren, ale nie jest jasne, czy obiekt wylądował na terytorium Polski. Nie ma doniesień o ofiarach.

Premier Donald Tusk miał spotkać się z szefami wojska i obrony w południe czasu lokalnego (11:00 GMT).

(Scenariusz: Alan Charlish, Pavel Florkiewicz, Anna Gober; redakcja: Alex Richardson i Sharon Singleton)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  Festiwale: Dni Polski 2022 ogłaszają selekcję