20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski premier odrzuca amerykańską krytykę ustawy o mediach i odzyskiwaniu mienia

Polski premier odrzuca amerykańską krytykę ustawy o mediach i odzyskiwaniu mienia

Warszawa: PolskaZ Premier Czwartek odrzucił krytykę ustaw Własność mediów i odzyskiwanie mienia Ustawa została uchwalona przez parlament po tym, jak Stany Zjednoczone, jeden z najważniejszych sojuszników Warszawy, potępiły ją.
Podczas burzliwego posiedzenia parlamentu w środę polscy ustawodawcy uchwalili ustawę wzmacniającą zakaz dla firm zewnętrznych. Europejski Obszar Gospodarczy Kontrolowanie polskich nadawców.
Partie opozycyjne oświadczyły, że nie będą startować w wyborach uzupełniających. Odkrycie Inc. I krytykuje prawicowy rząd nacjonalistyczny.
Sekretarz Stanu USA Anthony MrugnięciePowiedział, że Waszyngton jest „bardzo zaniepokojony” uchwaleniem ustawy, która jest wymierzona w najczęściej odwiedzaną niezależną stację informacyjną w Polsce i jedną z największych amerykańskich inwestycji w kraju.
Premier Polski Mateusz Morawiki, Zaprzeczył temu.
„Nie mamy zamiaru mieć konkretnego kanału telewizyjnego, chodzi o zaostrzenie przepisów, żeby nie było sytuacji dla firm pochodzących z zewnątrz. Unia Europejska Kupię media w Polsce – powiedział na konferencji prasowej.
Blingen wezwał Żydów, aby nie stosowali ustawodawstwa, które byłoby trudne do odzyskania po nazistowskiej okupacji przez nazistowską okupację niemiecką w czasie wojny i przez powojennych komunistycznych władców.
Moravic powiedział, że ustawa egzekwuje orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r., po którym nie może kwestionować błędnych decyzji administracyjnych.
„To nie ma nic wspólnego z obawami, jakie wyrażali wobec nas nasi amerykańscy przyjaciele” – powiedział.

READ  Sąd Najwyższy UE znowu uderza w Polskę za brak niezawisłości sądownictwa - POLITICO