25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Australia chroni 1 mln poziomów szczepionek Pfizer z Polski, z czego połowa jest przeznaczona dla hotspotów Sydney Govt | Zdrowie

Po tym, jak polski rząd odpowiedział na prośbę rządu Morrisona o pomoc, do Australii trafiła dodatkowa dawka miliona dawek szczepionki Pfizer. Nowa Południowa Walia Władze walczą o kontrolowanie erupcji rządu państwa.

Nowa dawka 530 000, która ma przybyć do Australii późnym wieczorem w niedzielę, została wyizolowana do użytku w NSW przez 12 mieszkańców Sydney w wieku od 20 do 39 lat, mieszkających na obszarach samorządowych.

Rząd federalny powiedział w oświadczeniu: „To zapewni możliwość zaszczepienia wszystkich 12 LGA w wieku od 20 do 39 lat. Pozostałe 470 340 dawek Pfizera zostanie rozdzielonych indywidualnie do innych stanów i terytoriów.

W zeszłym miesiącu, Donosiły o tym polskie media Rządowa spółka rezerw strategicznych zamówiła w firmie Pfizer 100 milionów dawek i chce sprzedać co najmniej cztery miliony dawek swoich akcji. Jej media podały, że wśród zainteresowanych krajów znalazła się również Australia.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy NSW zarejestrowała 415 nowych rządowych spreadów w społeczności pierwszego dnia pełnej lokautu.

Premier, Scott MorrisonThe Commonwealth Medical Health Officer na początku tygodnia, za radą profesora Paula Kelly’ego, nie zaprzeczył, że poruszył kwestię pełnej blokady państwowej.

„Potwierdziłem decyzję rządu NSW, który został zamknięty na szczeblu stanowym, zgodnie z radą, którą otrzymałem od naczelnego lekarza, którą rząd rozważył i omówił z rządem NSW” – powiedział.

Morrison powiedział, że jest zdeterminowany, aby zrobić to właśnie teraz [the lockdown] Praca „.

Połowa kwalifikującej się populacji NSW otrzymała teraz przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki Govt, a Morrison powiedział, że koncentruje się na zmniejszeniu przypadków blokowania.

„Zawsze mam jasność co do szczepionek, więc mogę powiedzieć, że jest to wybór między tymi dwoma. Premier NSW nie wspomniał o tym. Wiemy, że oba są ważne. Co najważniejsze, blokada musi działać.

READ  Polski organ regulacyjny zyskuje uprawnienia do blokowania dostępu do kryptowalut

Premier NSW Galdys Berejiklian powiedział dziennikarzom w niedzielę, że wszelkie swobody, które mogą nadejść we wrześniu i październiku, będą koncentrować się na osobach zaszczepionych.

„Zastanawiamy się, jakie możliwości możemy zaoferować naszym obywatelom we wrześniu i październiku. Jak powiedziałem, nie możemy oczekiwać, że będziemy mogli swobodnie żyć przed erupcją.

„Jeśli jednak to zdobędziemy [to that] Mając docelową liczbę sześciu milionów, prawdopodobnie zastanowimy się, co jest najbezpieczniejsze we wrześniu i październiku.

Australia zawiera nieujawnione porozumienie z polskim rządem w sprawie zakupu dodatkowej dawki Pfizera w ramach międzynarodowego polowania na zwiększenie liczby dodatkowych szczepionek Dostawa MRNA flagi australijskiej.

Szczepionki zostały wysłane z zakładu firmy Pfizer w Belgii, do którego dotarła obecna dostawa z Australii, i standardowo partia zostanie przetestowana.

Rzecznik ambasady RP w Canberze powiedział, że umowa będzie kontynuowała współpracę obu krajów.

„Polska niedawno zaproponowała, że ​​podzieli się szczepionką z krajami o niskich i średnich dochodach, w tym ze swoimi wschodnimi sąsiadami, Bałkanami, po rozmowach między urzędnikami z obu krajów, w tym premierami i ministrami spraw zagranicznych” – powiedział rzecznik w oświadczeniu.

Wydaje się, że niechęć do szczepień zmniejszyła produkcję własną w Polsce, chociaż prawie 50% kwalifikującej się populacji otrzymało drugą dawkę.

Wiktoriański premier, Daniela AndrewsaPowiedział, że ma nadzieję, że wiktoriańscy urzędnicy otrzymają 175 tys.

„Prawda jest taka, że ​​największe zapotrzebowanie jest w Sydney” – powiedział. „Wypowiadałem się w obronie tych, którzy zasługują na największe poparcie. Czy możemy odbyć długą dyskusję o tym, dlaczego Sydney jest w takiej sytuacji? Nie zamierzam tego robić.

„Nie zamierzam tego komentować. Było wielu ludzi, którzy dawaliby nam owoc swojej mądrości zwany w zeszłym roku, wiktorianie byli całkowicie chorzy pod koniec zeszłego roku, więc nie zamierzam aby się do tego przyczynić. Nic nie działało, a teraz są tutaj.

READ  Igrzyska Europejskie: Irlandzka bokserka Aoife O'Rourke zdobyła złoto w kategorii średniej w Polsce.

Szef ACT, Andrew Barr, powiedział, że Morrison dowiedział się o dodatkowej dawce dopiero na kilka minut przed publicznym ogłoszeniem, ale spodziewał się, że około 14 000 dawek zostanie wysłanych w ten obszar, co stanowi „zapas na tydzień”.

Po przeprowadzeniu testu objętości Bar nie spodziewał się, że dawka będzie dostępna do końca tygodnia. Pozostałe ilości zostaną rozdzielone do stanów zgodnie z wymaganiami.

Chociaż dodatkowe rozmiary są powszechnie mile widziane, Trwa zamieszanie co do tego, jakie firmy są dozwolone Dowodzić własnym personelem, Rząd odrzuca również pojawienie się obowiązkowych szczepionek, Chociaż wydaje zamówienia dla różnych działów, w tym opieki nad osobami dorosłymi.

Tymczasem pracownicy odmówili poparcia nakazom szczepień dla pracodawców, mówiąc, że partia Tony’ego Burke’a „będzie postępować zgodnie z poradami zdrowotnymi”.

„Nie chcemy sytuacji, w której zasady te różnią się w zależności od miejsca pracy” – powiedział w programie ABC Insiders.

„Zbliżasz się do końca W społeczności krąży wiele argumentów Chcemy prostego komunikatu, który zachęca do szczepień. Wszędzie tam, gdzie jest nakaz zdrowia, [we] W pełni go wspieraj.

„Te nowe nakazy mogą się zmieniać z czasem, możemy otrzymać nowe odmiany lub porady zdrowotne mogą się zmienić, ale obowiązkowe kwestie powinny wejść w życie tylko wtedy, gdy istnieje nakaz zdrowia”.