26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska uznaje Govshield, zwalnia osoby zaszczepione z izolacji przy wjeździe do kraju

Polska uznaje Govshield, nie ma izolacji do szczepień | Zdjęcie: IANS

Nowe Delhi: Ambasada RP w New Delhi zatwierdziła w piątek szczepionkę Kovit-19 jako odpowiednik zatwierdzonej przez Unię Europejską szczepionki Kovit-19, zwalniając ją z izolacji po wjeździe na terytorium RP.

Ambasada RP w New Delhi poinformowała w tweecie, że „Polska uznała #Covishield za równoważną szczepionkę zatwierdzoną przez Unię Europejską, zwalniając ją z izolacji po wjeździe na terytorium RP”.

Rozwój nastąpił zaledwie kilka dni po tym, jak Wielka Brytania uznała GoviShield za szczepionkę, zaledwie kilka dni po tym, jak osoby zaszczepione przeciwko GoviShield zostały zwolnione z przymusowej izolacji. Decyzja została podjęta po wojnie dyplomatycznej między New Delhi a Londynem po interwencji ministra spraw zagranicznych Jaisankara. W rzeczywistości Indie ostrzegły również, że po tym Wielka Brytania podejmie wzajemne działania przeciwko nim, zmuszając ich do izolacji, gdy tylko przybędą do Indii.

Indie wezwały wiele krajów europejskich do zatwierdzenia Cow Shield i innych indyjskich szczepionek dla obywateli Indii podróżujących do Europy.

Ta historia jest aktualizowana …

READ  Polska krytykuje migrantów pozostawionych na mieliźnie po siódmej śmierci na granicy | Polska