17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zbliża się do orzeczenia w sprawie polskiej i węgierskiej waluty w sprawie zakwestionowania praw

Bruksela: Top Unia Europejska W czwartek sąd po raz pierwszy przyjrzy się zakwestionowaniu prawnemu, którego celem jest odcięcie nowego narzędzia przez rządzących nacjonalistów w Polsce i na Węgrzech. Płatności gotówką Do państw członkowskich łamiących wspólne prawa, w tym prawa człowieka.
Opinia rzecznika generalnego nie ogranicza się do osób z siedzibą w Luksemburgu Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) Jest to Sąd Najwyższy Unii Europejskiej, który zwykle podąża za trybunałem, gdy wydaje ostateczny wyrok.
Węgierski samozwańczy „liberalny” premier Victor Orban i jego eurosceptyczne Prawo i Sprawiedliwość (Biz) Partia w Warszawie walczyła o prawa liberalnych krajów UE i kierowników obozów w Brukseli, kobiet, osób LGBT i imigrantów, a także wolność mediów, sądownictwa i środowiska akademickiego.
Podczas gdy działacze prawicowi ostrzegają przed naruszeniem praworządności, Orban i PiS cieszą się stałym poparciem w kontekście szerszych wydatków publicznych, nacjonalistycznej retoryki i konserwatywnej polityki.
UE nie zdołała zmusić swoich dwóch wschodnich komunistycznych państw członkowskich do potknięcia się, ale w zeszłym roku uzgodniła nowy sposób odcięcia finansowania ze wspólnego budżetu koalicji dla gwałcicieli.
Nowe narzędzie ochrony nie zostało jeszcze użyte i ostatecznie określi, czy werdykt ETS ma więcej zębów niż te demokratyczne mechanizmy obronne, które istniały wcześniej.
Od wejścia do UE w 2004 roku Polska jest wiodącym beneficjentem funduszu rozwojowego Grupy, pomagając biednym państwom członkowskim znaleźć najlepszych.
Ponieważ 38-milionowy kraj stanie się bogatszy, stanie się płatnikiem netto, a nie beneficjentem funduszy unijnych.
Prawodawca z Koalicji Juniorów powiedział w zeszłym miesiącu, że Polska może przeprowadzić referendum w sprawie wyjścia z UE w 2027 roku, kiedy obecny wieloletni budżet dobiegnie końca. Premier Polski odrzucił wszelkie rozmowy o „Polexicie”.

READ  Polska: Deficyt obrotów bieżących zacieśnia wsparcie dla eksportu...