5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska, Salem Absolwenci kwalifikują się do Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa | Wiadomości, sport, praca

Przesłane zdjęcie Mitchell Marocher (pierwszy rząd, po prawej) i Garrett Gardner (drugi rząd, po prawej) połączyli się przez całe swoje kariery tenisowe.

Chociaż chodzili do różnych szkół średnich i college’ów, Garrett Gardner i Mitch Marosher zawsze byli połączeni przez całą swoją karierę w tenisa, ale to nie zaczęło się w ten sposób.

Obaj mieli wysokie aspiracje tenisowe, ale Gardner grał dla Polski jako student drugiego roku, podczas gdy Maroscher kończyła karierę tenisową w szkole średniej jako ostatnia w Salem. Kiedy obie szkoły grały ze sobą, Gardner był polskim nie. Jako gracz nr 2 w singli, Marosher był nr 1 w Salem, więc para nie walczyła ze sobą.

Nawiasem mówiąc, w końcu „plotka” Związali się, a Marosher skontaktował się z Gardnerem, aby sprawdzić, czy chciałby trenować razem w ciągu tygodnia.

„W czasie naszej kariery w szkole średniej bilimy się co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu”. powiedział Gardner.

Jednak, gdy dorosła, Marosher ukończyła szkołę i zaczęła grać w tenisa w college’u, najpierw na poziomie juco w Scottsdale Community College, a następnie wskoczyła do pierwszej ligi na dwa lata na Grand Canyon University. Marosher następnie zakończył karierę w college’u w Youngstown State.

Ale nigdy nie stracili ze sobą kontaktu.

„Każdego lata (Marosher) uderzał mnie za każdym razem, gdy był z powrotem w mieście, a my się dogadywaliśmy”. powiedział Gardner. „Mitch i ja znamy się od co najmniej 12 lat – cały czas bawimy się i podrywamy”.

Później Gardner poszedł do college’u w Valparaiso, gdzie grał cztery lata na poziomie I ligi.

Ich związek był kontynuowany na poziomie kolegialnym, w szczególności podczas podróży do Valparaiso, aby zmierzyć się z YSU w marcu 2017 roku.

„Zawsze mieliśmy dobrą rywalizację”. powiedział Gardner. „Zawsze mamy dobre bitwy”.

READ  Białoruska olimpijka Kristina Simanuskaya wylądowała w Polsce po otrzymaniu wizy humanitarnej.

Chociaż obaj gracze od lat nie są w college’u, obaj zdołali pozostać równie aktywni i konkurencyjni w tenisie.

Pod koniec sierpnia Gardner i Marosher byli częścią dorosłej drużyny klubowej, która wygrała mistrzostwa USTA Men’s 5.0 Middle States Championship w Oxford Athletic Club w Wexford w stanie Pensylwania i Princeton w stanie New Jersey. Ich tytuł zakwalifikował ich do rywalizacji w USTA League 5.0 National Championships w Scottsdale w Arizonie w dniach 21-23 października.

„Miło jest móc podróżować i udać się w nowe miejsce, a jednocześnie móc robić coś, co kochasz, na przykład uprawiać sport”. powiedział Marosher. „Zawsze dobrze jest poznać nowych ludzi, zobaczyć nowe miejsca i mieć nowe doświadczenia. To fajna część gry.

To będzie drugi raz Gardnera, który dotrze do reprezentacji narodowej, podczas gdy będzie to pierwszy Marosher, ponieważ jest to jego pierwszy rok w zespole.

Podczas treningu z Gardnerem w Akron w zeszłym roku, kapitan zespołu zwrócił się do Maroshera na polecenie Gardnera i zapytał, czy chciałby być częścią zespołu i grać w lidze dla dorosłych USDA.

„Pomyślałem, że dobrze byłoby nadal w jakiś sposób konkurować w tym sporcie” powiedział Marosher.

Gardner powiedział, że pierwsze kwalifikacje do kadry narodowej w 2019 roku poszły stosunkowo gładko, ale w tym roku było trudniej.

W finale turnieju Middle States Gardner powiedział, że był w stanie przypieczętować drugie drugie miejsce w deblu swojej drużyny dzięki super tiebreakerowi trzeciego seta.

– W tym meczu mogło się to potoczyć w obie strony, ale pokonaliśmy drużynę 2-1 i potwierdziliśmy, że zagramy w reprezentacji – powiedział Gardner. „To było naprawdę ekscytujące wrócić w tym roku. (Mitch) spędził dużo czasu w Arizonie, więc jest podekscytowany powrotem do Scottsdale i zobaczeniem wielu ludzi, których zna i z którymi pracował.

Ich drużyna składa się z pięciu graczy (dwóch w deblu i jeden w singli) — Gardner gra w deblu nr 1 dla zespołu z Ericiem Alec, który grał w kolegiacie w Texas A&M, podczas gdy Marosher jest numerem 1 w grze pojedynczej.

READ  Matty Cash z Aston Villa ubiega się o polski paszport na międzynarodowy awans

„Mitch grał świetne single, odkłada młotek i jest bardzo solidny w tej pozycji” powiedział Gardner. „Pod koniec mojej kariery w college’u stawałem się lepszym graczem deblowym niż singlem, więc musieli mnie tam umieścić. Przy trzech meczach była to idealna trójka. To niewiele, więc liczy się każdy bit.

Jednak Gardner powiedział, że format będzie nieco inny podczas krajowego turnieju. Zamiast tego zagrają w systemie round-robin z pozostałymi pięcioma dorosłymi zespołami w turnieju, a drużyna z najlepszym wynikiem ogólnym zostanie ostatecznie ogłoszona mistrzem kraju.

Ich rywalizacja w innych zespołach będzie obejmować wielu byłych graczy z college’u, takich jak Gardner i Marosher, a także kilku starszych graczy z doświadczeniem w college’u i / lub zawodowym.

„To wojna” powiedział Gardner. „To najbliższa rzecz do ponownego założenia szkolnego mundurka i grania w zawodach”.

Otrzymuj dzisiejsze najważniejsze wiadomości i nie tylko bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej