13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2022 – ESCXTRA.com

zwycięzca Sansa i sukces: Eurowizja Junior 2022 został wybrany. Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę w „To the Moon” Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 Odbędzie się 11 grudnia w Erewaniu w Armenii.

Sansa i sukces: Eurowizja Junior 2022

krajowy finał Polski, Sansa i sukces: Eurowizja Junior 2022 Miało to miejsce w studiu TVP w Warszawie. Po trzech poprzednich rundach eliminacyjnych pozostała czwórka finalistów rywalizowała w dwóch rundach. W pierwszej rundzie wszystkie cztery akty wykonały utwory z wcześniejszych półfinałów. Jury 50/50 i głosowanie publiczne następnie decydują, którzy śpiewacy awansują do superfinałów.

W jury zasiądą:

  • Konrad Smuka (reżyser na Polskę na Eurowizji Junior)
  • Crescorse Urban (dyrektor muzyczny, Shansa i sukces)
  • Anna Cisowska-Andura (dyrektor agencji rozrywkowej TVP)

Oprócz tego profesjonalnie opiniowali pokazy ekipa Rafała (Eurowizja 2021), Vicky Gabor (JESC 2019) i Marka Ciroki. Chociaż nie mają prawa głosu.

aż do Artysta Utwór muzyczny W rezultacie
1 Natalia Smaz „Rain on Me” (Lady Gaga i Ariana Grande) Usunięto
2 Ida Warskog „Zręcznościowe” (Duncan Lawrence) Usunięto
3 Aleksander Malek „Ktoś” (Sarah James) Ulepszony
4 Laura Beckkiewicz „Trzymaj moją rękę” (Lady Gaga) Ulepszony

Podczas superfinału pozostali dwaj artyści wykonali swoje zamierzone zgłoszenie do konkursu w Erewaniu. Po występach ponownie jury 50/50 i głosowanie publiczne zdecydowały o wyłonieniu zwycięzcy, który będzie reprezentował Polskę na Junior Eurowizji 2022. Zwyciężył utwór „To The Moon” autorstwa Laury Beczkiewicz.

aż do Artysta Utwór muzyczny Jury Ogólny Całkowity
1 Laura Beckkiewicz ’na Księżyc’ 10 10 20
2 Aleksander Malek ’jestem w drodze’ 8 8 16

Eurowizja Juniorów 2022

The Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 11 grudnia w Kompleksie Sportowo-Koncertowym Karen Demirzian w Erewaniu w Armenii. Będzie to drugi raz, kiedy Erywań będzie gospodarzem turnieju, po poprzednim godzeniu w 2011 roku. Łącznie 16 krajów „zakręci magią” na Kaukazie jeszcze w tym roku.

READ  Polska vs. Belgia: transmisja na żywo, kanał telewizyjny, godzina otwarcia | 14.06.2022 – Jak oglądać i streamować mecze Major League i College

Polska na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior

W 2003 roku Polska zrobiła swoje Eurowizja Juniorów Kasia Juravić i jego wpis zadebiutowali w turnieju inauguracyjnym w Kopenhadze „Cos mini nosi”„. W czasie finałów zajęli 16. miejsce i ostatni w klasyfikacji generalnej z 3 punktami. Po kolejnym ostatnim miejscu w następnym roku, Polska zrobiła sobie przerwę od rywalizacji przed powrotem w 2016 roku. Od tej wczesnej porażki Polska stała się potęgą w turnieju juniorów. Z 5 do 10 pozycjami w ciągu ostatnich sześciu lat. Ich najlepsze wyniki przyniosły w 2018 i 2019 roku kolejne zwycięstwa Roxana Vejle I Vicky Gabor.

W zeszłym roku publiczność i jury wybrały Sarah James na paryski finał z „Yarou” Sansa i sukces: Eurowizja Junior 2021. Podczas turnieju zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 218 punktami.

Czy Polska odniesie trzecie zwycięstwo? JESC 2022? Daj nam znać! Bądź regularnie na bieżąco @ESCXTRA na Twitterze, @escxtra na Instagramie, @escxtra on TikTok I jak nasze Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Również śledź nas Na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych występów Eurowizji. jak również Wskaźnik sieci Zobacz nasze reakcje na wiadomości w przededniu turnieju w Erewaniu.