27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska blokuje podium szybkości kobiet;  BOLDYREV skacze z radości po tytule Euro

Polska blokuje podium szybkości kobiet; BOLDYREV skacze z radości po tytule Euro

Polki zdominowały Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium, blokując podium w finale sprintu kobiet, zanim Ukraińca Danil Boltrev odtańczył tytuł mężczyzny.

Trzeci dzień z rzędu pełna hala na Königsplatz w Monachium w Niemczech z podekscytowaniem obserwowała sprinterów jadących do pracy na 15-metrowej ścianie prędkości, podczas gdy tłum wiwatował na każdym wyścigu i ciasnym finiszu.

Patrząc na listę startową na kobiecą imprezę, trudno było spojrzeć obok silnej polskiej pięcioosobowej ekipy wspinaczy, w której znajdowała się aktualna mistrzyni świata i rekordzistka świata. I nie zawiedli.

Półfinałowy skład składał się z Aleksandry Miroslav, Natalii Kalukki, Aleksandry Kalukki i Patrikji Chudziak, które pokonując w ćwierćfinale rodaczki Annę Prosek, zdobyły trzy medale dla reprezentacji Polski.

Rekordzista świata Mirosla w półfinale zajęła drugie miejsce za Chutsiakiem i czekała, aż jedna z sióstr Kalukka zmierzy się w drugim półfinale. Alexandra pokonała konkurencję swojego rodzeństwa i awansowała do złotego, a Natalia musiała walczyć o brąz.

Finał był napięty, a Miroslava wydawała się utknąć na początku toru, ale Aleksandra Kalukka zachowała spokój, obserwując, jak jej rywal słabnie i pozwala jej iść do przodu.

Miroslav zajął pierwsze miejsce z 6,922 punktami, aby wygrać złoto z 7,085 punktami i srebrny medal z Kalukką.

„Byłem gotowy przez cały rok” – powiedział Mirosław. „Zawsze spodziewałem się, że moje mistrzostwa będą lepsze. Czasami nie były tak dobre, jak zeszłoroczne mistrzostwa świata, ale wiem, że wziąłem z tego lekcję i chciałem tutaj zdobyć ten tytuł Europy.

W meczu o brązowy medal Natalya Kalukka zapewniła, że ​​dołączyła do swojej siostry na podium z 7,197, podczas gdy Chutsiak 7,459.

Natalia Kalukka powiedziała: „Bardzo się cieszę, ponieważ ten rok był dla mnie bardzo trudny i jestem bardzo dumny z siebie i mojej siostry. Chcę rywalizować z moją siostrą.

Pełne wyniki finału sprintu kobiet Kliknij tutaj.

READ  Polska ma znaczną nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących, ale popyt krajowy pozostaje słaby pstryknąć

Podium Szybkości Kobiet Mistrzostw Europy Monachium 2022
Zdjęcie: Dimitris Tosidis/IFSC

Daniil Boldrev z Ukrainy zatańczył dla publiczności i entuzjastycznie skakał na scenie, zanim zdobył złoty medal w sprincie mężczyzn. To taniec mistrza, który wie, że ma zamiar osiągnąć coś wielkiego, zanim ktokolwiek do niego dotrze.

„Byłem gotowy na sukces i nigdy się nie poddałem” powiedział Boltrev. „Dziś rano obudziłem się o 5.00. Nie denerwowałem się, po prostu obudziłem się tak przygotowany.

„Dziś przed wyścigiem wziąłem pięć zimnych pryszniców. Pomyślałem: 'Chodź, możesz to zrobić, musisz tylko skupić się na dobrej rundzie i złotym medalu’. To był dobry dzień”.

To był dobry dzień dla Ukraińca, który przez cały turniej był bardzo konsekwentny, aby dodać tytuł mistrza Europy do swojego tytułu mistrza świata. W finale Boldrev trafił 5,586, by zremisować byłego mistrza Europy Marcina Dzieńskiego z 6,245.

Mówiąc o swoim uroczystym tańcu, Boltrev powiedział: „Byłem bardzo emocjonalny, ponieważ naprawdę czułem wsparcie publiczności. Czasami musisz robić to, co myślisz w swoim sercu. Musisz robić to, co chcesz. Może to wydaje się dziwne, ale po wspinaczce moje serce zapytało żebym to zrobił.”

O srebro Dzieński musiał zmierzyć się z trudnym i bardzo wyrównanym półfinałem przeciwko Hiszpanowi Ericowi Noa Cardona, który był najlepszym kwalifikantem. Dzieński osiągnął 5.452, w porównaniu do 5.513 Noaha w finale.

Noah był jeszcze bardziej rozczarowany brązowym medalem w kolejnym wyrównanym meczu z Francuzem Guillaume Moreau. Morrow wybił 5,551 w porównaniu do 5,658 Noego.

Pomimo straty, para podzieliła się uściskiem, który podkreślał szacunek i koleżeństwo między wszystkimi sportowcami.

Moreau powiedział: „Wspinaczka to naprawdę duża rodzina i rywalizacja z nim była przyjemnością. Nie sądzę, żeby miał do mnie urazę, to naprawdę dobre uczucie”.

Moreau powiedział o swoim medalu: „Wygrałem kilka medali Pucharu Świata, ale to mój pierwszy medal w Mistrzostwach Europy, co bardzo mnie cieszy.

„Miałem wiele emocji. Kiedy zszedłem ze ściany, poczułem, jak wszystkie emocje się pojawiają. Opłaciło się to za całą ciężką pracę, którą włożyłem”.

Pełne wyniki z finału sprintu mężczyzn Kliknij tutaj.

READ  Musetti prowadzi Włochy przeciwko Polsce w finale United Cup: City

Nowości i aktualizacje o wydarzeniach są dostępne tutaj Strona internetowa IFSCOraz w mediach społecznościowych Federacji: Facebook, InstagramI Świergot.

220815 IFSC News Poland Damski Speed ​​Locks Podium1

Podium na szybkość mężczyzn Mistrzostw Europy Monachium 2022
Zdjęcie: Dimitris Tosidis/IFSC