21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska blokuje podium szybkości kobiet;  BOLDYREV skacze z radości po tytule Euro

Polska blokuje podium szybkości kobiet; BOLDYREV skacze z radości po tytule Euro

Polki zdominowały Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium, blokując podium w finale sprintu kobiet, zanim Ukraińca Danil Boltrev odtańczył tytuł mężczyzny.

Trzeci dzień z rzędu pełna hala na Königsplatz w Monachium w Niemczech z podekscytowaniem obserwowała sprinterów jadących do pracy na 15-metrowej ścianie prędkości, podczas gdy tłum wiwatował na każdym wyścigu i ciasnym finiszu.

Patrząc na listę startową na kobiecą imprezę, trudno było spojrzeć obok silnej polskiej pięcioosobowej ekipy wspinaczy, w której znajdowała się aktualna mistrzyni świata i rekordzistka świata. I nie zawiedli.

Półfinałowy skład składał się z Aleksandry Miroslav, Natalii Kalukki, Aleksandry Kalukki i Patrikji Chudziak, które pokonując w ćwierćfinale rodaczki Annę Prosek, zdobyły trzy medale dla reprezentacji Polski.

Rekordzista świata Mirosla w półfinale zajęła drugie miejsce za Chutsiakiem i czekała, aż jedna z sióstr Kalukka zmierzy się w drugim półfinale. Alexandra pokonała konkurencję swojego rodzeństwa i awansowała do złotego, a Natalia musiała walczyć o brąz.

Finał był napięty, a Miroslava wydawała się utknąć na początku toru, ale Aleksandra Kalukka zachowała spokój, obserwując, jak jej rywal słabnie i pozwala jej iść do przodu.

Miroslav zajął pierwsze miejsce z 6,922 punktami, aby wygrać złoto z 7,085 punktami i srebrny medal z Kalukką.

„Byłem gotowy przez cały rok” – powiedział Mirosław. „Zawsze spodziewałem się, że moje mistrzostwa będą lepsze. Czasami nie były tak dobre, jak zeszłoroczne mistrzostwa świata, ale wiem, że wziąłem z tego lekcję i chciałem tutaj zdobyć ten tytuł Europy.

W meczu o brązowy medal Natalya Kalukka zapewniła, że ​​dołączyła do swojej siostry na podium z 7,197, podczas gdy Chutsiak 7,459.

Natalia Kalukka powiedziała: „Bardzo się cieszę, ponieważ ten rok był dla mnie bardzo trudny i jestem bardzo dumny z siebie i mojej siostry. Chcę rywalizować z moją siostrą.

Pełne wyniki finału sprintu kobiet Kliknij tutaj.

READ  Książę William złożył niespodziewaną wizytę w Polsce, aby podziękować żołnierzom walczącym za Ukrainę przeciwko Rosji

Podium Szybkości Kobiet Mistrzostw Europy Monachium 2022
Zdjęcie: Dimitris Tosidis/IFSC

Daniil Boldrev z Ukrainy zatańczył dla publiczności i entuzjastycznie skakał na scenie, zanim zdobył złoty medal w sprincie mężczyzn. To taniec mistrza, który wie, że ma zamiar osiągnąć coś wielkiego, zanim ktokolwiek do niego dotrze.

„Byłem gotowy na sukces i nigdy się nie poddałem” powiedział Boltrev. „Dziś rano obudziłem się o 5.00. Nie denerwowałem się, po prostu obudziłem się tak przygotowany.

„Dziś przed wyścigiem wziąłem pięć zimnych pryszniców. Pomyślałem: 'Chodź, możesz to zrobić, musisz tylko skupić się na dobrej rundzie i złotym medalu’. To był dobry dzień”.

To był dobry dzień dla Ukraińca, który przez cały turniej był bardzo konsekwentny, aby dodać tytuł mistrza Europy do swojego tytułu mistrza świata. W finale Boldrev trafił 5,586, by zremisować byłego mistrza Europy Marcina Dzieńskiego z 6,245.

Mówiąc o swoim uroczystym tańcu, Boltrev powiedział: „Byłem bardzo emocjonalny, ponieważ naprawdę czułem wsparcie publiczności. Czasami musisz robić to, co myślisz w swoim sercu. Musisz robić to, co chcesz. Może to wydaje się dziwne, ale po wspinaczce moje serce zapytało żebym to zrobił.”

O srebro Dzieński musiał zmierzyć się z trudnym i bardzo wyrównanym półfinałem przeciwko Hiszpanowi Ericowi Noa Cardona, który był najlepszym kwalifikantem. Dzieński osiągnął 5.452, w porównaniu do 5.513 Noaha w finale.

Noah był jeszcze bardziej rozczarowany brązowym medalem w kolejnym wyrównanym meczu z Francuzem Guillaume Moreau. Morrow wybił 5,551 w porównaniu do 5,658 Noego.

Pomimo straty, para podzieliła się uściskiem, który podkreślał szacunek i koleżeństwo między wszystkimi sportowcami.

Moreau powiedział: „Wspinaczka to naprawdę duża rodzina i rywalizacja z nim była przyjemnością. Nie sądzę, żeby miał do mnie urazę, to naprawdę dobre uczucie”.

Moreau powiedział o swoim medalu: „Wygrałem kilka medali Pucharu Świata, ale to mój pierwszy medal w Mistrzostwach Europy, co bardzo mnie cieszy.

„Miałem wiele emocji. Kiedy zszedłem ze ściany, poczułem, jak wszystkie emocje się pojawiają. Opłaciło się to za całą ciężką pracę, którą włożyłem”.

Pełne wyniki z finału sprintu mężczyzn Kliknij tutaj.

READ  Polska buduje część brytyjskiego okrętu wojennego – dlaczego?

Nowości i aktualizacje o wydarzeniach są dostępne tutaj Strona internetowa IFSCOraz w mediach społecznościowych Federacji: Facebook, InstagramI Świergot.

220815 IFSC News Poland Damski Speed ​​Locks Podium1

Podium na szybkość mężczyzn Mistrzostw Europy Monachium 2022
Zdjęcie: Dimitris Tosidis/IFSC