22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Quantum Brilliance wchodzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej poprzez partnerstwo w Polsce

Poznań, Polska, 18 maja 2023 — Inteligencja kwantowa ogłosiła dzisiaj, że wchodzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) poprzez umowę o współpracy z Poza.PL, dostawca bezpiecznych centrów danych, chmury i usług zarządzanych z siedzibą w Poznaniu. Współpraca będzie koncentrować się na przyspieszeniu wprowadzania na rynek technologii i rozwiązań obliczeń kwantowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od ponad 15 lat Beyond.pl jest dostawcą niezależnym od rozwiązań, wspierającym klientów szeroką gamą usług skoncentrowanych na dostarczaniu i utrzymywaniu kolokacji, chmury (publicznej, prywatnej, multi-cloud) oraz zarządzanej infrastruktury IT. Usługi (m.in. BaaS, DR, NaaS, Zarządzanie IT).

Możliwości kwantowe rosną w Poznaniu, głównym mieście rozwoju przemysłu kwantowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym roku Unia Europejska wybrała Poznań na gospodarza jednego z pierwszych w Europie komputerów kwantowych w ramach dotacji w wysokości 100 mln euro. EuroHPC (European High Performance Computing Collaborative). W 2022 roku PCSS (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe) i UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) w Poznaniu, stolicy Wielkopolski, dołączyły do ​​IBM Quantum Network, tworząc pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej IBM Quantum Hub i otwierając drzwi polskim naukowcom. Chmura

W styczniu 2023 roku Beyond.pl, UAM i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pod patronatem polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii podpisały porozumienie o współpracy w zakresie innowacji wspierającej nowo powstały Wydział Informatyki Kwantowej UAM. Poznań uruchomi program nauczania w październiku 2023 r.

Współpraca Quantum Brillians i Beyond.pl jeszcze bardziej zmieni Poznań w dziedzinie kwantowej.

Poznań, położony w połowie drogi między Warszawą a Berlinem, jest jednym z największych miast w Polsce, znanym jako ważny ośrodek edukacyjny, handlowy i targowy. Według danych statystycznych co piąty mieszkaniec Poznania jest studentem, 14 tys. uczęszcza na kursy IT/ICT, a 3,3 tys. kończy studia. W mieście działają 123 tysiące firm, a liczba firm z udziałem kapitału zagranicznego należy do największych w Polsce. Większość z tych firm pochodzi z Niemiec, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Stolica Wielkopolski jest jednym z wiodących krajowych ośrodków inwestycji zagranicznych. Według CEE Business Services Summit and Awards 2021 zostało uznane za „najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce”, a według Emerging Europe Future Summit otrzymało tytuł „Business Friendly City of the Year” na podstawie wsparcia samorządów . i nagrody 2022.

READ  Polska Lewandowskiego gra w Pucharze Europy po pokonaniu Walii w rzutach karnych

„Komputery kwantowe zmieniają reguły gry, ponieważ pozwolą nam przetwarzać duże ilości danych szybciej i wydajniej niż jest to obecnie możliwe. W przyszłości staną się one podstawą wielu rozwiązań” – powiedział Wojciech Strámski, CEO Beyond.pl. „Firmy, które chcą utrzymać pozycję lidera rynku lub mają ambicje zostać liderem rynku, muszą już teraz zacząć planować, jak wdrożyć obliczenia kwantowe i zintegrować je z planem transformacji cyfrowej”.

„Jako centrum danych i dostawca usług w chmurze, z podejściem niezależnym od rozwiązań, zawsze jesteśmy bardzo blisko wszystkich nowych technologii i od ponad 15 lat wspieramy klientów w tworzeniu i utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej poprzez podążanie za najnowszymi rozwiązaniami — powiedział Stramski. „Kolejnym dużym krokiem w cyfryzacji jest właściwe przyjęcie komputerów kwantowych, a jednym z liderów rynku jest Quantum Brilliance ze swoimi rozwiązaniami. Już wkrótce technologia kwantowa stanie się nową normą, odgrywając ważną rolę w całym hybrydowym ekosystemie IT. W Poznaniu, jednym z głównych miast w Europie, gdzie budowana jest technologia kwantowa Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w dobrym stanie.

Beyond.pl jest właścicielem i operatorem kompleksu data center o docelowej mocy 42 MW. Jest to jedyne data center 2 w Unii Europejskiej o najwyższym poziomie bezpieczeństwa potwierdzonym przez dwie niezależne organizacje: certyfikację ANSI/TIA-942 Standard 4 oraz normę EN 50600 Class 4. Działalność firmy wyróżnia bardzo świadome podejście do zrównoważonego rozwoju, w którym do zasilania jej centrów danych wykorzystywana jest w 100% zielona energia poparta bardzo wysoką efektywnością energetyczną (energooszczędność na poziomie 1,2), co przekłada się na znacznie mniejsze zużycie energii . Parametry dla klientów korzystających z usług Beyond.pl. Ponieważ obiekty Beyond.pl są strategicznie zlokalizowane w sercu Europy i Polski, firma może zapewnić optymalne opóźnienia do głównych węzłów komunikacyjnych, takich jak 11 ms do Frankfurtu, 4 ms do Berlina lub 7 ms do Pragi w obie strony.

READ  Tajwańczyk Hsieh i Polak Zieliński zostali mistrzami Wimbledonu w grze mieszanej.

Firma od początku swojej działalności jest operatorem neutralnym – współpracuje z operatorami Tier 1, firmami regionalnymi i lokalnymi graczami oraz zapewnia dostęp do najważniejszych europejskich transportowych punktów wymiany internetu, takich jak DE-CIX we Frankfurcie, BCIX w Berlinie, Beering. cz Praga lub polski EPIX i 760+ centrów danych na całym świecie z ponad 360 chmurami i platformami SaaS oraz usługami sieciowymi Megaport. Firma współpracuje z globalnymi dostawcami, takimi jak Intel, HPE, Dell Technologies, VMware, Microsoft, Veeam. Firma została niedawno uznana za Dostawcę Usług Roku 2022 HPE dla regionu Europy Środkowej, Rosji, Turcji i Afryki i jest jednym z największych dostawców rozwiązań VMware na polskim rynku.

„Szybko rozwijamy nasze globalne partnerstwa w obu Amerykach, regionie EMEA i regionie Azji i Pacyfiku, współpracując z rządami, ośrodkami superkomputerowymi, instytucjami badawczymi i przemysłem w celu wdrażania rozwiązań kwantowych” — powiedział Mark Luo, dyrektor generalny Quantum Brilliance. „Widzimy Beyond.pl jako cenionego partnera dla projektów firmy w Polsce i poza nią w Europie Środkowo-Wschodniej.”

O inteligencji kwantowej

Założona w 2019 roku, Inteligencja kwantowa Diamond to wspierana przez venture capital firma zajmująca się produktami i rozwiązaniami kwantowymi, która opracowuje komputery kwantowe obsługiwane przez oprogramowanie i aplikacje. Celem Quantum Brilliance jest umożliwienie masowego przyjęcia technologii kwantowej w zastosowaniach przetwarzania brzegowego i pobudzenie przemysłu do wdrażania superkomputerów nowej generacji. Quantum Brilliance posiada globalne partnerstwa w obu Amerykach, regionie EMEA i regionie Azji i Pacyfiku, współpracując z rządami, ośrodkami superkomputerowymi, instytucjami badawczymi i przemysłem.

O Beyond.pl

Poza.PL Jest jedynym dostawcą usług infrastruktury IT na rynku Europy Środkowo-Wschodniej oferującym zakres poziomów bezpieczeństwa centrów danych od 3+ do 4. Firma oferuje kompleksową ofertę chmurową opartą na chmurze prywatnej, chmurze publicznej oraz rozwiązaniach hybrydowych. , wsparcie ekspertów oraz dostępność usług do 99,9999% w ramach usług zarządzanych. Core i edge data center Beyond.pl zlokalizowane są w Poznaniu o docelowej mocy 42 MW. Są to pierwsze w Polsce ekologiczne i neutralne dla operatorów centra danych. Data Center 2, zlokalizowane w połowie drogi między Warszawą a Berlinem, jest jedynym centrum danych w Unii Europejskiej, które spełnia rygorystyczne wymagania certyfikacji ANSI/TIA-942 Standard 4 oraz EN 50600 Class 4. Certyfikaty potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa data center w obszarach projektowania, mechaniki, elektryki i telekomunikacji.

READ  Polski przemysł spada w obliczu niepewności gospodarczej -PMI

Źródło: Quantum Brilliance