30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dumni z inwestycji w dwa nowe parki Polski Północnej

ECOLL planuje zainwestować 50 mln w dwa nowe parki magazynowe na Pomorzu Zachodnim w północnej Polsce – Ebląg i Koszalin.

W Kozalinie na powierzchni 7,83 ha mają powstać dwa nowe budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41 000 mkw. Specjalista ds. Robotyzacji Autostore (który był prekursorem Cube Storage Automation System) wynajął już prawie 14 000 metrów kwadratowych i wprowadzi się do nowego budynku B w pierwszym kwartale 2022 roku.

W Elblągu Agolate inwestuje w budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni 20 000 mkw. DPT, firma transportowo-logistyczna, wprowadzi się do budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych w pierwszym kwartale 2022 roku.

Pomorze Zachodnie dzięki swojej lokalizacji przyciąga wielu inwestorów, w tym firmy ze Skandynawii i Niemiec, co stało się atrakcyjną destynacją dla rynku magazynowego. Kozulin, po Schsein, jest najsilniejszym miastem na świecie, drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w Województwie i największym potencjałem miasta do wzrostu gospodarczego. Park w Kozalinie będzie świetną propozycją dla firm, które chcą rozwijać się na Pomorzu przy jednoczesnym zapewnieniu korzyści zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Zupy. Z kolei Elblog podziękuje za projekty infrastrukturalne. Budowa kanału na Wiśle Prędkości umożliwi statkom wpłynięcie na obszar Zalewu Wiślanego, a także dostanie się do portu Elblock. Oba miasta dzięki swoim uczelniom podchodzą do wykwalifikowanej kadry.
Micah Beas, Prezes Akalot, Polska

Kosselin Park ma sprostać najlepszym potrzebom Prime, natomiast Elblock Park Prim zostanie zbudowany, aby uzyskać certyfikat „Very Good”.

READ  Chaos cen dwutlenku węgla w Polsce - Politico