1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polestar przedstawia elektrycznego SUV-a o wartości 84 000 USD, Polestar 3, aby umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych

Polestar przedstawia elektrycznego SUV-a o wartości 84 000 USD, Polestar 3, aby umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych

Gwiazda Polarna 3

Dzięki uprzejmości: Polestar

Szwedzki producent pojazdów elektrycznych Gwiazda Polarna W środę zaprezentowała nowego elektrycznego SUV-a, na który liczy, że zwiększy swoją sprzedaż i obecność w Stanach Zjednoczonych.

Nowy model, nazwany Polestar 3, to pięcioosobowy pojazd elektryczny, który firma określa mianem „wyczynowego SUV-a”. Zostanie wprowadzony na rynek z akumulatorem 111 kWh i konfiguracją z dwoma silnikami, która zapewnia do 517 koni mechanicznych i szacowany zasięg 300 mil według EPA.

Wyceniony na około 84 000 USD samochód jest wyposażony w technologię, w tym NVIDIA Komputer z zaawansowanym oprogramowaniem wspomagającym kierowcę opracowanym przez właściciela części Polestar, Samochody Volvo.

W dniu premiery dostępny będzie tylko jeden egzemplarz Polestara 3, choć oczekuje się, że wkrótce pojawią się tańsze krawędzie. Opcjonalny pakiet próbny doda plik Luminary Moduł lidar i inne czujniki potrzebne do autonomicznej jazdy, które zgodnie z oczekiwaniami Polestar zostaną udostępnione w przyszłości poprzez zdalną aktualizację.

To wzrost wielkości, wydajności, technologii i ceny w stosunku do obecnego modelu firmy, Zwrotnica Polestar 2, który zaczyna się od około 48 000 USD. Polestar 1 był modelem Limitowane hybrydowe coupeprzestań.

Jest też trochę droższy w porównaniu z tym, co prawdopodobnie będzie jego głównym konkurentem: Tesla Model Y, który kosztuje około 70 000 dolarów w tym samym podwójnym silniku. Kolejny możliwy konkurent BMW Całkowicie elektryczny SUV iX w cenie od około 85 000 USD.

Polestar 3 będzie produkowany w Chinach od przyszłego roku, a w Stanach Zjednoczonych – w fabryce Volvo Cars w Południowej Karolinie – od połowy 2024 r. Dostawy mają rozpocząć się w ostatnim kwartale 2023 r.

Polestar spodziewa się dostarczyć 50 000 pojazdów do klientów na całym świecie w 2022 roku. We wrześniu dostarczył około 30 400 pojazdów, Powiedział w zeszłym tygodniu.

Polestar to wspólne przedsięwzięcie Volvo Cars i chińskiego producenta samochodów galaretkaktóra jest właścicielem Volvo Cars od 2010 roku. Polestar został wprowadzony do publicznej wiadomości za pośrednictwem Fuzja ze spółką akwizycyjną specjalnego przeznaczenia w czerwcu. Od tego czasu jej udziały spadły o 58 procent.

READ  Sieci Palo Alto i nie tylko