25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASA sugeruje, że nowa technologia chłodzenia kosmosu może ładować samochody elektryczne w 5 minut

NASA sugeruje, że nowa technologia chłodzenia kosmosu może ładować samochody elektryczne w 5 minut

NASA zasugerowała, że ​​eksperymentalny system chłodzenia, który sfinansuje, może ostatecznie umożliwić użytkownikom pojazdów elektrycznych ładowanie ich samochodów w ciągu pięciu minut.

Agencja podała, że ​​zespół kierowany przez profesora z Purdue University opracował technikę „wrzenia podprzepływowego” na potrzeby eksperymentu, z nadzieją, że może ona kontrolować temperatury przyszłych systemów w kosmosie.

„Zespół sponsorowany przez Departament Nauk Biologicznych i Fizycznych NASA opracowuje nową technologię, która nie tylko pozwoli na dużą poprawę wymiany ciepła, aby umożliwić tym systemom utrzymanie odpowiednich temperatur w kosmosie, ale także umożliwi znaczne zmniejszenie rozmiaru i waga urządzenia”, NASA Powiedział na blogu w zeszłym tygodniu.

„Co więcej, ta sama technologia może sprawić, że posiadanie samochodu elektrycznego na Ziemi będzie łatwiejsze i bardziej wykonalne” – kontynuował post.

NASA wskazała, że ​​osiągnięcie takiego wyczynu polegającego na ładowaniu samochodów elektrycznych w ciągu pięciu minut wymagałoby ładowarek zapewniających prąd o natężeniu 1400 amperów, znacznie powyżej dostępnej obecnie technologii.

W publikacji zauważono, że większość dostępnych obecnie ładowarek obsługuje prąd o natężeniu poniżej 150 amperów, podczas gdy niektóre z bardziej zaawansowanych ładowarek na rynku zapewniają prąd o natężeniu do 520 amperów.

Ale NASA powiedziała, że ​​kabel rozwojowy Purdue University może zapewnić prądy do 2400 amperów, usuwając ciepło za pomocą nowej technologii, która zapewni ładowanie 4,6 razy najszybszej dostępnej obecnie ładowarki.

„Zastosowanie tej nowej technologii spowodowało bezprecedensowe skrócenie czasu potrzebnego do naładowania pojazdu i może usunąć jedną z głównych barier w ogólnoświatowym przyjęciu pojazdów elektrycznych” – napisała NASA.

Prezydent Biden podkreślił, że przejście na samochody elektryczne jest ważnym elementem jego inicjatyw klimatycznych, ale propozycje spotkały się z krytyką niektórych członków Partii Republikańskiej, którzy Plany były przedstawiane jako elitarne i dobrodziejstwo dla bogatych.

Pojawiły się również pytania, czy amerykańska sieć elektryczna poradzi sobie z trudnym przejściem na samochody elektryczne.

READ  Ten odźwierny z Vermont zgromadził fortunę w wysokości 8 milionów dolarów, o czym nikt z jego otoczenia nie wiedział. Oto 3 proste techniki, które uczyniły Ronalda Reeda bogatym — i mogą zrobić to samo dla Ciebie

Ustawa o obniżce inflacji, pisemny pakiet ugodowy przyjęty latem, obejmuje miliardy dolarów na finansowanie ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych i innych zachęt finansowych.

Obejmuje również inwestycję 7,5 miliarda dolarów w budowę sieci stacji ładowania w całych Stanach Zjednoczonych

„Wielka podróż po Ameryce będzie całkowicie zelektryfikowana” Biden Powiedział w Detroit w zeszłym miesiącu. „Niezależnie od tego, czy jedziesz od wybrzeża do wybrzeża wzdłuż I-10, czy I-75 tutaj w Michigan, stacje ładowania będą gotowe i równie łatwe do znalezienia jak stacje benzynowe”.