22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ inwestorzy czekają na dane o inflacji

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ inwestorzy czekają na dane o inflacji

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku.

Brendan McDermid | Reuters

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w czwartek, ponieważ inwestorzy zwracali uwagę na dane o inflacji i zyskach, które mogą dostarczyć wglądu w kondycję gospodarki w przyszłości.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 147 punktów, czyli 0,5%, krótko po godzinie 4 rano czasu wschodniego. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,3%.

Najnowsze dane o CPI w USA mają zostać opublikowane o 8:30 ET. Pokazuje konsensus Dow Jones CPI wzrósł o 0,3% we wrześniu, z 0,1% w sierpniu. Spowoduje to roczne tempo inflacji do 8,1% z 8,3%. Cotygodniowe dane o liczbie bezrobotnych zostaną również opublikowane w czwartek rano.

Czwartkowy raport o CPI pojawi się dzień po tym, jak rząd ogłosił, że Indeks Cen Producentów, kolejny wskaźnik inflacji, wzrósł bardziej niż oczekiwano.

Ponadto inwestorzy wchłonęli protokół z wrześniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Wyświetlone minuty Bank centralny spodziewał się, że będzie kontynuował podnoszenie stóp procentowych, dopóki nie zobaczy spadku inflacji. Jednak jeden komentarz skłonił niektórych do przekonania, że ​​Fed może zamiast tego spowolnić, jeśli nie odwrócić podwyżki stóp, jeśli zawirowania na rynkach finansowych będą się utrzymywać.

„Prelegenci Fedu podobnie, od ostatniego spotkania, łączyli się z przesłaniem, że ich zaangażowanie pozostaje silne, nawet w obliczu globalnych linii błędów finansowych, które wykazują oznaki napięcia”, powiedział Quincy Crosby, główny globalny strateg w LPL Financial.

linie lotnicze DeltaA Walgreens A Pizza z Pizzeri Domino `s Zgłosi zarobki przed dzwonkiem w czwartek, który przypada w ramach tygodnia rozpoczynającego nowy sezon zysków korporacyjnych.

READ  Oczekiwany powrót Blue Origin do lotu został odwołany przed startem