20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pogoda na całkowite zaćmienie słońca: czy w poniedziałek w Twoim mieście będzie czyste niebo?

Pogoda na całkowite zaćmienie słońca: czy w poniedziałek w Twoim mieście będzie czyste niebo?

DALLAS (AP) – Niektórzy, którzy mają nadzieję złożyć zeznania W poniedziałek całkowite zaćmienie słońca Zamiast księżyca możesz zobaczyć słońce przesłonięte przez chmury.

Jest jeszcze czas na zmianę prognozy, ale meteorolodzy spodziewają się, że burze w dniu zaćmienia mogą pokryć części Ziemi. Z drogiRozciąga się od Meksyku i Teksasu przez Maine i części Kanady.

Jeśli chmury nie będą przeszkadzać, widzowie będą na dobrej drodze Noś okulary zaćmienia Księżyc zacznie powoli zasłaniać Słońce, aż zostanie całkowicie przesłonięte, a Ciemny okres nazywany jest „college”. Gdzie spada temperatura i pojawia się korona słoneczna.

Jakie są prognozy dotyczące trasy zaćmienia?

Oczekuje się, że w poniedziałek chmury utworzą się na większości trasy zaćmienia dzięki burzom przemieszczającym się przez środkowe Stany Zjednoczone

Meteorolog z National Weather Service Mark Chenard twierdzi, że północno-wschodnie Stany Zjednoczone mają obecnie największe szanse na czyste niebo, wraz z częściami Arkansas, Missouri i Illinois.

KanadaMoże też występować jedynie lekkie zachmurzenie, które nie wpłynie znacząco na widoczność. Wyższe i cieńsze chmury powinny umożliwiać osobom oglądającym zaćmienia dostrzeżenie słońca, natomiast cieńsze chmury mogą całkowicie przesłaniać widok.

Części Ohio, Pensylwanii, Nowego Jorku i Teksasu stoją pod znakiem zapytania. Północno-wschodni Teksas „może w tym momencie pójść w obie strony” – mówi Chenard. W Meksyku może również występować niski lub umiarkowany poziom zachmurzenia.

Suchari Jayasekara, profesor fizyki na Southern Illinois University, obserwował zaćmienie słońca w 2017 roku z Carbondale w stanie Illinois, gdzie było częściowo ukryte przez chmury. Z punktu widokowego na uniwersyteckim stadionie Greyhound scena zniknęła całkowicie, gdy księżyc zgasił ostatnią część słońca. Tłum ucichł.

„Było bardzo ciemno, ale nie widzieliśmy słońca” – powiedziała. Chmury ponownie się rozstąpiły, pozwalając mieszkańcom Carbondale rzucić okiem na pełny efekt.

READ  NASA twierdzi, że rakieta księżycowa Artemis 1 jest „gotowa do startu” do startu 14 listopada

Jak dokładne są prognozy pogody dotyczące zaćmień?

„Niepewność jest nadal bardzo wysoka” – powiedział Chenard. Burze przemieszczające się przez kraj utrudniają meteorologom dokładne przewidzenie, gdzie i kiedy pojawią się chmury.

Warunki pogodowe w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych wyglądają jak dotąd obiecująco, ale czas i prędkość poniedziałkowych burz mogą mieć wpływ na kształt zachmurzenia w pozostałej części kraju.

Zajmie się tym Centrum Prognoz Pogody Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej Prognozy zaćmienia są aktualizowane codziennie Do poniedziałku.

Jak mogę zobaczyć zaćmienie słońca, jeśli jest pochmurno lub pada deszcz?

Widzowie zaćmienia nadal mogą oglądać całkowite zaćmienie słońca w Internecie.

NASA będzie transmitować teleskop Widoki słońca Oraz w telewizji NASA od 13:00 czasu wschodniego. Wezmą w nim udział także dziennikarze Associated Press Transmisja na żywo zaćmienia na ścieżce, zaczynając od 10:00 czasu wschodniego, z widokiem na Mazatlan w Meksyku i inne lokalizacje.

the Sala Odkryć muzeum, Czas i data I powolny Transmitowane będą także widoki z dnia zaćmienia.

___

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Grupy Mediów Naukowo-Edukacyjnych Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.