20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pharrell Williams i Chad Hugo toczą spór prawny dotyczący nazwy „Neptune”.

Pharrell Williams i Chad Hugo toczą spór prawny dotyczący nazwy „Neptune”.

Pharrell Williams I produkt Czad Hugo – którzy razem utworzyli płodny duet The Neptunes – obecnie toczą spór prawny dotyczący nazwy grupy po tym, jak Hugo Williams został oskarżony o „nieuczciwe” dążenie do wyłącznej kontroli nad wytwórniami.

Zanim Williams został gwiazdą solową, na początku XXI wieku The Neptunes wyprodukowali mnóstwo radiowych hitów, w tym „Hot in Herre” Nelly, „Drop It Like It’s Hot” Snoop Dogga, „Hollaback Girl” Gwen Stefani i „Rock Your” Justina Timberlake’a. Body.” Legendarny duet, który był przyjacielem z dzieciństwa, zostanie wprowadzony do Songwriters Hall of Fame w 2022 roku.

Jednak w pozwie złożonym w zeszłym tygodniu do sądu federalnego prawnicy oskarżyli Hugo Farrella i jego firmę o próbę jednostronnego zarejestrowania nazwy Neptune jako znaku towarowego – co ich zdaniem narusza ich wieloletnie porozumienie, na mocy którego duet podzielił wszystko po równo.

„W ciągu swojej ponad trzydziestoletniej historii [Hugo] „Williams zgodził się i w rzeczywistości podzielił cały majątek” – napisał prawnik Hugo. Kennetha D. Freundlicha, jeden z czołowych prawników w branży muzycznej. „Ignorując i wykluczając [Hugo] Spośród wszystkich złożonych przez Zgłaszającego wniosków o znak „Neptuny” Zgłaszający dopuścił się oszustwa związanego z bezpieczeństwem znaku towarowego i działał w złej wierze.

W oświadczeniu do obraz W poniedziałek przedstawiciel firmy Pharrell powiedział, że za zgłoszeniami spornego znaku towarowego nie kryły się złe intencje: „Pharrell był tym zaskoczony. Wielokrotnie kontaktowaliśmy się z nami w sprawie współwłasności znaku towarowego i zarządzania nim i będziemy nadal składać tę ofertę. celem było zapewnienie, że żadna ze stron nie będzie odgrywać trzeciej roli w marce oraz zabezpieczenie udziału Chada i Pharrella we własności i zarządzaniu.

W swoim własnym oświadczeniu dla Billboard Freundlich zakwestionował charakterystykę sytuacji przedstawioną przez Farrella. „Gdyby Pharrell miał zamiar uwzględnić Chada w zgłoszeniu, powinien był to zarejestrować w imieniu ich wspólnej spółki, Neptunes, LLC, a nie pod swoim nazwiskiem” – stwierdził. „Było to zajęcie ziemi w ramach długotrwałego sporu, który nie został jeszcze rozstrzygnięty”.

READ  Złodziej Kim Kardashian mówi, że nie czuje się winny za kradzież z użyciem broni w Paryżu

Spór dotyczy trzech odrębnych wniosków o rejestrację „The Neptunes” jako znaku towarowego – jeden dotyczy używania nazwy w strumieniowym przesyłaniu muzyki, drugi w przypadku teledysków i innych treści, a trzeci dotyczy występów na żywo. Złożona w 2022 roku przez PW IP Holdings LLC firma Pharrella jest także właścicielem takich nagrań dla jego zespołu NERD, hotelu Goodtime z Miami i kilku innych marek kojarzonych z gwiazdą.

W zeszłym tygodniu w swoich dokumentach prawnych prawnicy Hugo argumentowali, że Farrell „świadomie i celowo” złożył takie wnioski bez wymaganego wkładu Hugo, chociaż był „w pełni świadomy”, że Hugo lub jego spółka partnerska powinna zostać uwzględniona jako spółka uczestnicząca. Właściciel: „Nic, ani pisemnie, ani ustnie, ani Williams, ani [PW IP Holdings] Posiadający wyłączne uprawnienia do rejestracji znaków towarowych.”

Prawnicy Hugo powiedzieli, że „wielokrotnie” kontaktowali się w tej sprawie z zespołem Pharrella i że prawnicy gwiazdy „potwierdzili to”. [Hugo] „Jest równym współwłaścicielem znaków towarowych” – obiecał zamieścić oświadczenie zgodne z poniedziałkowym oświadczeniem Williamsa.

W sprawie zarzuca się jednak, że do zaręczyn w rzeczywistości nigdy nie doszło, po części dlatego, że Pharrell nalegał na „uciążliwe warunki handlowe”, które pozbawiłyby Hugo właściwej kontroli i wynagrodzenia. W petycji nie wskazano dokładnie, co obejmowały te „trudne” warunki.

Zgłoszenia z zeszłego tygodnia dotyczyły jedynie trzech ostatnich zgłoszeń znaków towarowych, ale sprawa Hugo prawdopodobnie rozszerzy się jeszcze bardziej. Dzieje się tak dlatego, że Pharrell pomyślnie zarejestrował już nazwę The Neptunes jako znak towarowy dla muzycznych nagrań dźwiękowych i oczekuje na złożenie kolejnego wniosku w sprawie rejestracji nazw odzieży i innych towarów.

W zeszłym tygodniu prawnicy Hugo oświadczyli, że rejestracje znaków towarowych obejmujące nagrania audio „i prawdopodobnie inne” będą przedmiotem przyszłych działań prawnych mających na celu ich unieważnienie.

READ  Mam nadzieję, że Will Smith i Chris Rock „dopasują się”