22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Test królowej Elżbiety na koronawirusa jest pozytywny

Test królowej Elżbiety na koronawirusa jest pozytywny

kredyt…Sesja zdjęciowa Chrisa Jacksona

Do niedzielnego popołudnia wiadomość, że królowa Elżbieta II zaraziła się koronawirusem, rozeszła się po całym Londynie z alertami informacyjnymi na telefonach, które dostarczały wielu informacji podczas pracy w weekend. Ale gdy opinia publiczna i przywódcy polityczni zareagowali, wielu szybko pomyślało o tym, jak nadejdą wiadomości Ponieważ rząd planuje cofnąć ostatnie pozostałe ograniczenia związane z koronawirusem.

Wiele osób twierdzi, że choroba królowej doprowadziła do tego, jak podatna jest szersza populacja na wirusa.

„To nie ma granic, tak nam mówi” – ​​powiedział 34-letni Hussain Ahmed, który czekał na autobus w północnym Londynie. „Nie obchodzi go, czy jesteś królową, królem, czy zwykłym cywilem, osobą o dużej mocy; rozumiesz”.

Gail Smith, która spacerowała ze swoją przyjaciółką w ulewnym deszczu w północnym Londynie, powiedziała, że ​​widzieli tę wiadomość i są smutni i martwią się o królową. Dodali jednak, że nie byli zaskoczeni, widząc, że trafił do kręgów królewskich, ponieważ wciąż jest wiele zarażonych osób w Londynie i całej Wielkiej Brytanii.

„Musi być najbardziej chronioną osobą wysokiej rangi i jest starsza” – powiedziała Smith. „I generalnie jest osobą zdrową, ale to pokazuje, jak trudno jest chronić ludzi przed tym”.

Fala zachęty i wsparcia z całego kraju i spoza niego wybuchła w mediach społecznościowych w niedzielę po tym, jak Pałac Buckingham po raz pierwszy ogłosił tę wiadomość wraz z politykami i komentatorami.

Brytyjski premier Boris Johnson napisał na Twitterze: „Jestem pewien, że mówię w imieniu wszystkich, życząc Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia po Covid i szybkiego powrotu do żywego dobrego zdrowia”.

Inni członkowie rządu również wyrazili swoje poparcie, w tym Sajid Javid, brytyjski minister zdrowia, który napisał na Twitterze, że życzy „Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia”.

READ  Amy Adams dostała horroru Nightbitch by Searchlight - termin

Skarbnik Riszi Sunak, Życzył jej szybkiego powrotu do zdrowia. Na stanowisku, podczas gdy minister spraw wewnętrznych, Priti Patel, dodała „Boże chroń królową” pod koniec jej rządów ćwierkać.

Członkowie opozycyjnej Partii Pracy również wyrazili swoje poparcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Niedługo wyzdrowiej, madam”, powiedział Keir Starmer, lider partii. napisał na Twitterze.

95-latka zostaje oznaczona jako najwyższa królowa Wielkiej Brytanii Siedemdziesiąta rocznica jej wstąpienia na tron Ten miesiąc.

Nie umknęło wielu, że jej infekcja pojawiła się, gdy rząd przygotował się do zniesienia ostatnich ograniczeń i zastanowienia się, jak ludzie uczą się żyć z koronawirusem.

„Na 24 godziny przed ogłoszeniem przez #BorisJohnsona końca ograniczeń związanych z krukowicami królowa potwierdziła, że ​​ma wirusa” – powiedział Andrew Pierce, komentator polityczny dla The Daily Mail, tabloidu. napisał na Twitterze„Czy teraz zmieni zdanie?”

Wiele osób na ulicach Londynu w niedzielę miało na uwadze czas pozytywnego testu królowej Wietrzny i wietrzny poranek.

To kolejny znak, że pandemia jeszcze się nie skończyła, powiedział 47-letni Matt Treadwell, który pracuje w służbie zdrowia psychicznego dla National Health Service.

„To nie jest wspaniała rzecz mieć 90-letnią kobietę, więc myślę, że zastanawiamy się, jak poważne to jest” – powiedział Treadwell o królowej. Szybko jednak rozważył zmianę tonu wirusa przez rząd w wciąż krytycznym czasie.

„Fakt, że żaden inny kraj na świecie nie robi tego w tej chwili, o ile wiem, nie napawa mnie wielkim zaufaniem” – powiedział. „To decyzja polityczna”.

Inni wskazywali, że infekcja wirusem Corona była ostatnią już od dłuższego czasu seria trudności Że królowa konfrontowała się z nią nawet przez dwa miesiące w roku, w tym… Załatwienie sprawy o napaść na tle seksualnym przez jej syna księcia Andrzeja. śledztwo w sprawie fundacji charytatywnej prowadzonej przez jej najstarszego syna, księcia Karola; Charles uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

READ  Prabhas kontra Saif Ali Khan (10 głów)

„Cóż więcej możesz rzucić w tym roku na Jej Wysokość?” – zapytał Paul Brand, brytyjski redaktor ITV News.