16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Paul George podpisuje kontrakt z 76ers na maksymalnie 4 lata: Źródła

Paul George podpisuje kontrakt z 76ers na maksymalnie 4 lata: Źródła

Dziewięciokrotny gwiazdor NBA Paul George dołączy do Philadelphia 76ers na podstawie czteroletniego kontraktu o wartości maksymalnie 212 milionów dolarów, podają w poniedziałek źródła ligowe.

George spędził ostatnie pięć sezonów w Los Angeles Clippers, gdzie w zeszłym sezonie notował średnio 22,6 punktu, 5,2 zbiórki i 3,5 asysty. Clippers ogłosili w niedzielny wieczór, że obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu, co umożliwiło George’owi przejście do innego zespołu.

Dołącza do filadelfijskiej drużyny prowadzonej przez dwukrotnego mistrza strzelców Joela Embiida i najbardziej udoskonalonego gracza w sezonie 2023–24 Tyrese Maxeya, ale drużyna nie wyszła poza półfinały Konferencji Wschodniej od czasu jej ostatniego występu w finałach NBA w 2001 roku. Filadelfia zniknęła 47-35 w tym sezonie i został wyeliminowany z play-offów przez New York Knicks w pierwszej rundzie.

George (34 l.) wydaje się pasować do drużyny Philadelphia 76ers po obu stronach boiska. W ataku George świetnie radzi sobie z piłką lub w izolacji. Jest także jedną z najskuteczniejszych gwiazd gry poza piłką w lidze. George kończy sezon, w którym osiągnął najwyższy w karierze odsetek celnych rzutów z gry (47,1), rzutów za trzy punkty (41,3) i rzutów wolnych (90,7). Chociaż George ma czasami problemy z fumblemi i w ostatnich latach obserwuje spadek liczby prób rzutów wolnych, Maxey i Embiid mogą złagodzić te obawy. Embiid, MVP roku 2023, będzie centralnym elementem ataku Filadelfii pod wodzą trenera Nicka Nurse, a Maxey zdobywał w tym sezonie średnio 25,9 punktów na mecz, dzięki czemu jego pierwszy zespół zagrał w All-Star. Kiedy George jest w najlepszej formie, Philadelphia 76ers może na niego liczyć. Kiedy George chce się wstrzymać, ma kilka młodszych gwiazd, które pozwalają mu grać w tle.

W obronie zdolność George’a do zbierania zbiórek spadła i nie podejmuje już tak wielu zadań w defensywie, jak kiedyś. Jednak nadal jest defensywnym graczem o wzroście 180 cm i aktywnych rękach. Obrona Norrisa zawsze traktowała priorytetowo zmuszanie przeciwników do popełniania błędów, a George jest jednym z najlepszych zawodników w lidze pod względem tworzenia takich błędów.

READ  Gary Sanchez, Manny Machado podnoszą Padres po Cubs

Ostatecznie 76ers musieli wykonać ruch, aby spróbować ocalić tę erę swojej franczyzy. Embiid ugruntował swoją pozycję elitarnej siły wraz z Benem Simmonsem w latach 2017–2021, tylko po to, by Simmons pokłócił się z organizacją i został wymieniony za Jamesa Hardena. Jak na ironię, zeszłoroczna wymiana Hardena z Clippers umożliwiła 76ers otwarcie drzwi do podpisania kontraktu z Georgem. Podczas gdy George, który będzie miał kontrakt do 38. roku życia, może znajdować się w drugiej połowie swojej kariery, 76ers mają najsilniejszy zespół na papierze od czasu odejścia Jimmy’ego Butlera w 2019 r. Filadelfia ma obecnie trzeci najlepszy kurs (8- 1). Według BetMGM, aby zdobyć tytuł NBA, wyprzedzają Boston Celtics (3-1) i Denver Nuggets (15-2) i remisują z Oklahoma City Thunder.

Według źródła ligowego Filadelfia zgodziła się także na sprowadzenie Kelly Oubre Jr. na podstawie dwuletniej umowy o wartości 16,3 miliona dolarów. Oubre (28 l.) notował średnio 15,4 punktu i 5,0 zbiórek na mecz w 68 meczach w tym sezonie po podpisaniu rocznego kontraktu z Charlotte.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Harry Howe/Getty Images)