16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kentavious Caldwell-Pope zamierza podpisać 3-letni kontrakt z Magic za 66 mln dolarów: źródła

Kentavious Caldwell-Pope zamierza podpisać 3-letni kontrakt z Magic za 66 mln dolarów: źródła

Po o włos wyjściu z pierwszej rundy play-offów drużyna Orlando Magic poprawiła w niedzielę swoją obronę, wytrzymałość i skuteczność w strzelaniu z zewnątrz, kiedy… Podpisano trzyletnią umowę o wartości 66 milionów dolarów z Kentaviousem Caldwell-Popewedług źródeł ligowych.

Caldwell-Pope (31 l.) prawie na pewno obejmie stanowisko nowego początkowego bramkarza Orlando Magic, zastępując Gary’ego Harrisa, którego karierę w Orlando przerwały kontuzje.

Caldwell-Pope może być idealnym zawodnikiem do uzupełnienia młodego rdzenia drużyny, w którego skład wchodzą mocny napastnik Paolo Banchero, mały napastnik Franz Wagner oraz starszy bramkarz i obrońca Jalen Suggs.

Chociaż w ostatnich latach mierzący 180 cm Caldwell-Pope nie zyskał dużego uznania w głosowaniu na drużyny defensywne w NBA, jest powszechnie postrzegany jako jeden z najbardziej wytrwałych i niezawodnych obrońców w lidze, który może mu dorównać. Przeciwko najlepszym strzelcom skrzydłowym drużyny przeciwnej.

Jest także jednym z najlepszych rzutów za trzy punkty w lidze. W ciągu ostatnich czterech sezonów Caldwell-Pope wykonywał 40,6 procent swoich prób rzutów za trzy punkty przy 4,5 próbach na mecz.

Rzucanie za trzy punkty było w zeszłym sezonie dużą słabością Orlando. Orlando zakończył sezon zasadniczy 2023–2024 24. miejsce w lidze pod względem procentu rzutów za trzy punktygdzie osiągnął zaledwie 35,2 proc. prób.

W fazie play-off, gdy Cleveland Cavaliers wypełniają strefę i rzucają wyzwanie Orlando Magic w zakresie strzelań z dystansu, Magic tracili zaledwie 30,9 procent swoich rzutów za trzy punkty.

Caldwell-Pope jako początkowy skrzydłowy wniósł znaczący wkład w dwie drużyny mistrzowskie NBA, Los Angeles Lakers 2019–2020 i Denver Nuggets 2022–23. Ale znany jest także ze swojej bezinteresowności. Sklasyfikowany jako skrzydłowy rzadko używany, nie powinien odbierać strzałów Banchero i Wagnerowi, a jednocześnie w razie potrzeby pełnić funkcję dodatkowego zawodnika przyjmującego piłkę i podejmującego decyzje.

Caldwell-Pope, który ostatnie dwa sezony spędził w Denver, również jest wytrzymały. W każdym z ostatnich trzech sezonów rozegrał 76 lub 77 meczów. Dobrze wpasuje się w solidną obronę Magic, której nie ma Sezon zasadniczy 2023–24 zajmuje trzecie miejsce w lidze pod względem skuteczności w defensywie.

READ  Umowa z Conde z Chelsea wciąż trwa, ponieważ oficjalne twierdzenia Barcelony są odrzucane - doniesienia

Trzeci sezon serialu Caldwell Pope Nowa umowa będzie opcją gracza.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Matthew Stockman/Getty Images)