16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego DeAnthony Milton jest dobrym uzupełnieniem Warriors po stracie Klaya Thompsona – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Dlaczego DeAnthony Milton jest dobrym uzupełnieniem Warriors po stracie Klaya Thompsona – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Kiedy Klay Thompson przeszedł do innego zespołu, Warriors wiedzieli, że muszą wymienić wiele elementów, które dostarczył. A raczej co uczyniło go niemal idealnym pomocnikiem Stephena Curry’ego.

Priorytetem Golden State było pozyskanie ofensywnego obrońcy, który mógłby spełnić jedną z ról, jakie Thompson odgrywał, zanim zerwał więzadło krzyżowe przednie w jednej nodze i ścięgno Achillesa w drugiej.

Obrona Thompsona w najlepszym okresie dała Curry’emu swobodę, która zaowocowała zdobyciem dwóch kolejnych nagród MVP. Warriors chcą i potrzebują odzyskania tej wolności.

Do drużyny dołączył bramkarz wolnego agenta De’Anthony Melton. Nie jest błyskotliwym graczem i nigdy nie będzie taki jak Klay, ale jego obrona jest elitarna. To sprawia, że ​​warte jest 12,9 miliona dolarów ulg podatkowych dla średniego szczebla, na które strony zgodziły się w poniedziałek.

Milton (26 l.) to rzadki młody zawodnik, który jest skuteczny, ale przeważnie nie rzuca się w oczy, częściowo dlatego, że grał w trzech różnych zespołach.

Warriors, podobnie jak reszta NBA i ci, którzy żyją i oddychają tą ligą, doceniają jego wartość jako jednego z najlepszych obrońców na obwodzie ligi.

Milton, podobnie jak była gwiazda Golden State Andre Iguodala, należy do tych graczy, którzy rzadko notują imponujące statystyki, ale często osiągają dobre wyniki. W swojej sześcioletniej karierze trafia 36,9% strzałów z dystansu. Ponadto jest świetnym obrońcą – zarówno przy piłce, jak i poza nią – ma więcej asyst, zbiera więcej zbiórek i rejestruje więcej asyst niż oficjalnych asyst.

Przy wzroście 6 stóp 2 i 6 stóp 8 wymiarów Miltona są prawie identyczne z wymiarami Gary’ego Paytona II, którego Warriors uwielbiają, ale w każdym z ostatnich dwóch sezonów zmagał się z kontuzjami.

Milton zmagał się także z kontuzjami, a ostatnio problemami z plecami, które w zeszłym sezonie ograniczyły go do zaledwie 38 meczów (33 starty) w drużynie Philadelphia 76ers.

READ  Piłka nożna w Michigan jest badana pod kątem kradzieży znaków, a także ogromnej rozgrywki pomiędzy Wielką Dziesiątką

Przed wypadnięciem z wyjściowego składu w zeszłym sezonie Milton znajdował się w wyjściowym składzie drużyny z Filadelfii – wraz z Joelem Embiidem, Tobiasem Harrisem, Nic Batumem i Tyrese Maxeyem – która miała najlepszy rating netto (plus -34,0) w NBA .

Sixers zanotowali 21 zwycięstw i 9 porażek z Miltonem w wyjściowym składzie, zanim jego plecy odsunęły go na bok. Zespół ma także na swoim koncie 26 zwycięstw i 26 porażek w ostatnich 52 meczach, czego nie wykorzystali Embiid i Milton.

Melton prosperował jako szósty zawodnik drużyny Memphis Grizzlies na sezon 2021–2022, która zakończyła sezon na drugim miejscu w Konferencji Zachodniej. Uzyskał średnio 10,8 punktu na mecz (40,4 z gry, ale 37,4 z głębi), 4,5 zbiórki, 2,7 asysty i 1,4 przechwytu.

Kluczem do sukcesu Miltona jest jego zdrowie. Gdyby w zeszłym sezonie zachował zdrowie, mógłby zarabiać rocznie ponad 20 milionów dolarów.

Chociaż Warriors nie są już objęci podatkiem od luksusu i wciąż są w trakcie tworzenia składu, Milton jest uważany za kandydata na miejsce w wyjściowym składzie.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk