9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Partia Republikańska Senatu USA poinformowała, że ​​nadal trwają dyskusje na temat dostaw samolotów na Ukrainę

Przywódca mniejszości w Senacie USA Mitch McConnell (R-KY) konfrontuje się z dziennikarzami 8 marca 2022 r., po cotygodniowym lunchu politycznym Senatu Republikanów w Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. REUTERS / Evelyn Hockstein / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 15 marca (Reuters) – przywódca republikanów w Senacie USA, Mitch McConnell, powiedział we wtorek, że pomysł wyposażenia Ukrainy w samoloty bojowe, które skierowano z Polski, jest nadal przedmiotem dyskusji.

Stany Zjednoczone w zeszłym tygodniu odrzuciły polską propozycję zastąpienia rosyjskich myśliwców MiG-29 w celu ochrony ukraińskich sił powietrznych przed okupacją przez siły rosyjskie.

„Nie spotkałem w Senacie nikogo, kto nie chciałby widzieć samolotów Micka przylatujących na Ukrainę. Jak to zrobić, jest nadal przedmiotem dyskusji” – powiedział dziennikarzom McConnell.

Stany Zjednoczone pracowały nad przyspieszeniem dostaw broni na Ukrainę. Ale Pentagon powiedział w zeszłym tygodniu, że możliwość przelatywania samolotów bojowych z terytorium NATO do strefy działań wojennych „budzi poważne obawy dla sojuszu NATO jako całości”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Davida Morgana i Catherine Jackson Montaż autorstwa Chrisa Reese i Alastaira Bella

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Farma wiatrowa Engi dostarczy energię elektryczną do nowej elektrowni Umigor w Polsce