29 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska poszukuje sił NATO na Ukrainie w ramach „misji pokojowej”

Polska wezwała terminal do udzielenia Ukrainie pomocy humanitarnej i pokojowej.

Warszawa:

Polska wezwała we wtorek siły pokojowe NATO „chronione przez siły zbrojne” do udzielenia pomocy Ukrainie.

„To nie może być misja bez broni” – cytował wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego podczas wizyty w Kijowie PAP.

„Powinna dążyć do udzielenia Ukrainie pomocy humanitarnej i pokojowej”.

Kaczyński spotkał się z premierami Polski, Czech i Słowenii, a także prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim i premierem Denisem Schmidtem.

To pierwsza wizyta zagranicznych przywódców w Kijowie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego.

„Myślę, że potrzebujemy misji pokojowej ze strony NATO, a nawet dużej organizacji międzynarodowej, ale takiej, która może się bronić i działać na terytorium Ukrainy, za zgodą tego kraju. Nie będzie to niebezpieczne zadanie dla Prezydenta i Rząd Ukrainy” – powiedział Kaczyński.

Kaczyński, który jest uważany za lidera i kluczowego stratega rządzącej w Polsce Partii Konserwatywnej, powiedział, że będzie ona „pracować na rzecz pokoju i nieść pomoc humanitarną, ale jednocześnie będzie chroniona przez odpowiednie siły i siły zbrojne”. Polityka rządu.

Premier Polski Mateusz Morawiecki po raz kolejny wezwał UE do „jak najszybszego przyznania Ukrainie statusu kandydata” i dodał: „Postaramy się uregulować broń defensywną”.

Trzej premierzy i Kaczyński udali się do Kijowa, aby „zapewnić wyraźne poparcie całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz rozszerzyć szersze wsparcie na państwo i społeczność ukraiński”. Strona polskiego rządu.

Wkrótce po ich przybyciu wicepremier Ukrainy Schmidt pochwalił „odwagę prawdziwych przyjaciół Ukrainy”.

Europejscy przywódcy polecieli do Kijowa, gdy siły rosyjskie próbowały oblegać stolicę Ukrainy w czasie godziny policyjnej, a ich strajki uderzyły w niektóre dzielnice.

Chociaż wszyscy trzej szefowie rządów są członkami Rady Europy i jej przedstawicielami, według europejskiego źródła w Brukseli nie mają oni oficjalnego mandatu od Rady.

READ  Polska wiza biznesowa jest dla wygnanych białoruskich pracowników technologicznych kluczem do ucieczki przed represjami

(Z wyjątkiem tytułu, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i opublikowana przez kanał syndykatu).