28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Iga Świątek poprowadzi w Polsce charytatywną imprezę tenisową dla ukraińskich dzieci

Iga Świątek poprowadzi w Polsce charytatywną imprezę tenisową dla ukraińskich dzieci

Wimbledon, Anglia — 1. miejsce Iga Switch Ukraina zorganizuje w przyszłym miesiącu charytatywną imprezę tenisową w swojej ojczyźnie, Polsce, aby zebrać fundusze dla dzieci i młodzieży dotkniętej wojną.

Na jednodniowe wydarzenie, które odbędzie się 23 lipca w Krakowie, odbędzie się pokazowy mecz debla mieszanego oraz zestaw singli pomiędzy Swedkiem a Native. Agnieszka Radwańska. Gościem specjalnym będzie ukraińska legenda piłki nożnej Andriej Szewczenko.

Elena Switolina Imprezę poprowadzi Ukrainiec. Mają nadzieję sprzedać co najmniej 10 000 biletów.

Mam nadzieję, że zobaczymy się w większej liczbie na TAURON Arenie Kraków i przed telewizorem, co pokaże siłę gry, gdy się zjednoczymy i da nam trochę radości – powiedział w środę w mediach społecznościowych mistrz French Open Świątek. .

Sviatech, który wygrał 36 kolejnych meczów, podczas swoich meczów nosi odznakę w ukraińskich barwach. Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym do Polski wjechało ponad 4 miliony uchodźców. Polska oferuje im bezpłatne zakwaterowanie, opiekę socjalną i medyczną, edukację i zatrudnienie.

Rosja i Białoruś zostały zakazane przez All England Club z powodu wojny na tegorocznym Wimbledonie.

SwiTech, 21 lat, strzelił Jana Fed Wygrał swój mecz w pierwszej rundzie na Wimbledonie we wtorek, 6:0, 6:3 Leslie Pattinama Kerkov Czwartek.

Associated Press i Reuters przyczyniły się do powstania tego raportu.

READ  Tajwański Tex Year otwiera w Polsce zakład produkcji słomy biodegradowalnej