19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Opublikuj kanał dystrybucji, który rozszerza się na Polskę

By Aduragbemi Omiyale

Jednym z wielu wyzwań, przed jakimi stają nowi absolwenci uczelni wyższych, jest poszukiwanie pracy iw niektórych przypadkach ta kwestia prowadzi ich do stresu.

Ale jeden pisarz, pan Jonah Solomon, wydaje się mieć rozwiązanie tego problemu i zebrał praktyczne kroki, które absolwenci mogą podjąć, aby znaleźć pracę i zarobić na życie.

Rozwiązał to w swojej nowej książce pt Pierwsza generacja: idealny przewodnik dla nowego absolwenta, aby rozpocząć działalność gospodarczą na wschodzącym rynku.

Według niedawnego raportu MSCI, bezrobocie absolwentów na rynkach wschodzących wynosi średnio 7,97 procent, a przy około trzech milionach nigeryjskich absolwentów bez pracy, Solomon stara się rozwiązać ten problem, zapewniając nowym absolwentom praktyczne wskazówki dotyczące wejścia na rynek. Przemysł.

Podczas niedawnej publicznej prezentacji książki w Lagos autor wykorzystał swoje doświadczenie, aby udzielić praktycznych porad studentom ostatniego roku, nowym absolwentom oraz tym, którzy chcą rozpocząć i rozwijać swoje życie w Lagos, największym mieście Afryki. Nigdy nie bierz ich kariery za pewnik.

„Ta książka dotyczy dobrego startu jako nowy absolwent, który udaje się do miasta, aby rozpocząć karierę teraz z dyplomem uniwersyteckim lub wyższym i drukowanym certyfikatem.

„Gdy skończysz tę książkę, jeśli nadal będziesz chodził do szkoły, będziesz w stanie odpowiedzieć na pytania, np. co dalej po ukończeniu szkoły. Jeśli jesteś u szczytu szkoły, powiedz, że jesteś na ostatnim lub ostatnim roku; Musisz mieć rozsądny pomysł na to, co chcesz robić.

„Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą po ukończeniu studiów, praktyczne lekcje, które przedstawiłem w tej książce, będą doskonałym przewodnikiem” – powiedział Solomon podczas oficjalnej publicznej prezentacji książki w Lagos.

Wcześniej, pan Babajide Komoloff, współredaktor gazety Vanguard, który przewodniczył wydarzeniu, powiedział, że książka ukazała się w czasie, gdy bezrobocie wśród absolwentów osiągnęło krytyczną proporcję.

READ  Wyniki polskiego Banku Millennium za trzeci kwartał ucierpiały z powodu urlopu płatniczego

„Pochwalam Jonasza za poświęcenie czasu na napisanie tej książki. Jestem przekonany, że młodzi ludzie opuszczający dziś uniwersytet uznają to za nieocenione. Wielu nowych absolwentów jest zwykle zdezorientowanych, co do tego, od czego zacząć, gdy tylko ukończą szkołę, i myślę, że ta książka zapewni im bardzo potrzebny odpoczynek ”- powiedział dziennikarz finansowy.

Również podczas czatu FireSite, prezes, działalność i doświadczenie, Jaberman, pani Francesca Albed, powiedziała, że ​​książka podkreśla kluczowe elementy zakładania i rozwijania działalności na rynkach wschodzących.

„Cieszę się, że książka podkreśla znaczenie umiejętności miękkich w ruchu biznesowym, ponieważ nowi absolwenci oprócz umiejętności technicznych muszą rozwijać umiejętności miękkie. Umiejętności miękkie odgrywają kluczową rolę w miejscu pracy i często decydują, kogo zatrudniają pracodawcy.

„W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Harvard University 85% sukcesów zawodowych wynikało z dobrze rozwiniętych umiejętności miękkich, podczas gdy 15% było wynikiem umiejętności technicznych. Jako nowy absolwent musisz rozwijać swoje umiejętności miękkie poza umiejętnościami technicznymi Jak wchodzisz w interakcję z ludźmi w tych miękkich umiejętnościach? Obejmuje to, jak wykonujesz swoją pracę, jak traktujesz siebie itd., więc Twoje umiejętności techniczne nigdy nie będą odpowiednie, a nowi absolwenci będą musieli się na nich skoncentrować ” powiedział.

Ze swojej strony recenzentka książki, pani Onna Okafor, powiedziała, że ​​książka jest przewodnikiem nie tylko dla świeżo upieczonych absolwentów, ale dla każdego, kto chce zobaczyć znaczącą poprawę w swoim życiu.

„Myślę, że ta książka jest skierowana do nowych absolwentów, niezależnie od tego, czy są to nowi absolwenci, czy stażyści, i jest obowiązkowa dla każdego, kto chce zrobić postęp w swojej karierze. Praktyczne uwagi zawarte w tej książce są ponadczasowe i pochwalam autora za poświęcenie czasu na oddanie społeczności poprzez napisanie tej książki ”- powiedział.

READ  Analiza: porozumienie saudyjsko-polskie uniemożliwia rosyjską dominację naftową w regionie bałtyckim

Elektroniczne i miękkie wydania książki można kupić po obniżonych cenach na Amazon lub amazon.co.uk, a miękka i eBook w Nigerii są również dostępne do pobrania na stronie autora, Paystack Storefront i Selar.