12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odpowiedzi na krzyżówkę New York Timesa z 7 grudnia 2023 r

Odpowiedzi na krzyżówkę New York Timesa z 7 grudnia 2023 r

Skocz do: dzisiejszy temat | Trudne dowody

Czwartkowa łamigłówka – Sztuka tworzenia tematu krzyżówki jest, przynajmniej moim zdaniem, podobna do sztuki Magicznej łamigłówki Rebeki Goldstein. Zaczynasz od najmniejszej iskierki pomysłu, dodajesz lub odejmujesz elementy, aż się znudzisz, boli Cię mózg i w ogóle ponownie zastanawiasz się nad decyzją o ułożeniu puzzli. Następnie, gdy spędziłeś wiele godzin na studiowaniu tematu i okazało się, że jest on tak wąski, jak to tylko możliwe, oto on! Teraz możesz przystąpić do budowania układanki.

Chodzi mi o to, że pracując nad rozwinięciem tego tematu, rozpocząłeś proces przekształcania tej pierwotnej iskry w coś wartościowego. Jest wartościowy nie tylko dlatego, że sam go stworzyłeś, ale także dlatego, że może zostać opublikowany i spodobać się osobom spoza Twojej rodziny.

Uważam, że temat pani Goldstein był bardzo mądry i cieszę się, że rozwinęła go w coś, co wszystkim może się spodobać.

W siatce pani Liedstein znajdują się cztery podwójne kwadraty rebusu — przepraszam, to krata Goldsteina —. Wpisy o tematyce nadrzędnej wymagają przekształcenia PB (symbol chemiczny ołowiu), a wpisy o tematyce niższej wymagają przekształcenia AU (złoto).

Na przykład w 23A odpowiedzią na pytanie „pewna wolna konkurencja” jest RA[P B]ATTLE, gdzie P i B są wpisane w tym samym polu. Jej wejście, 3D („alternatywa dla latte lub flat white”), to CAFE [AU] Światło. Gratulujemy pierwszego doświadczenia z ALCHEMY.

Bardzo podobała mi się łamigłówka pani Goldstein, choć w jej siatce było jedno pole, które mnie zirytowało i odmówiłem współpracy do samego końca, kiedy skorzystała z funkcji „odkryj”. Nie znałem LUX 42A jako „jednostki świetlnej” (chciałem, żeby brzmiało „lum”, co moim zdaniem może być skrótem od lumen) ani kodu „Sky Harbor Airport” (PHX) 30D Phoenix.

READ  Bungie wycofuje kontrowersyjny pakiet startowy za 15 dolarów z Destiny 2 z powodu ogromnej reakcji na element „pay-to-win”

To pozostawiło mi jedno pole w pobliżu środka układanki, którego nie byłem w stanie ułożyć. Sprawdzanie alfabetu nie pomogło, więc to ujawniłem. Żyj i ucz się. Będę to wiedział następnym razem.

20:00 „Widzący?” To oni podają się za jasnowidzów, ale po tym znaku zapytania wiemy, że słowo to musi mieć inne znaczenie. Ci „widzący”? To są oczy.

60 o. Jeśli jest coś „na horyzoncie”? Wisiało nad tobą, ale dowody mogły również oznaczać, że ktoś korzystał z krosna, więc odpowiedź brzmi: tkane.

19 D. „Gra zespołowa?” Jest doskonałym przewodnikiem po drużynie. Byłoby to również dobrą wskazówką na koniec tygodnia co do słowa „obsada”.

50 D. Ten „problem ze zwierzętami”? To nie pchły ani linienie, to po prostu WRZUĆ. Prosimy o sterylizację lub kastrację zwierząt.

Ta łamigłówka potrzebowała trochę czasu, aby osiągnąć ostateczną formę. Zespół redakcyjny wyraził w sierpniu 2021 r. ubolewanie z powodu przesłania LEAD BALLOON z przeróbką zakreślonego PB ze względu na jego podobieństwo do układanki LEADBELLY, która ukazała się kilka lat temu. Ta tajemnica znalazła kochający dom na blogu Matthew Stocka.

Z jakiegoś powodu nie mogłem porzucić pomysłu, który z czasem przerodził się w odczynnik chemiczny. Właściwy mechanizm umknął mi, dopóki w AVCX nie pojawiła się wspaniała książka Adriana Johnsona Eyes on the Prize i od tego momentu zagadka bardzo szybko została ułożona w całość; Repliki kwadratów Rebusa były wisienką na torcie.

Niektóre z moich ulubionych wskazówek, które nie zadziałały, prawdopodobnie zostały usunięte, aby ułatwić wprowadzanie tematów w trudniejszej zagadce – 18A „Miejsce z podwyższonym menu koktajli?”; 50A „Rzeźbiarz biustu?” 32D „Zakręć kołami?”

Przyjmuję tę łamigłówkę już od nieco ponad roku i jestem podekscytowany, że mogę się nią z wami dzisiaj podzielić, między innymi dlatego, że podsunęło mi to świetny pomysł na kolejną rundę Ligi Muzycznej, w której biorę udział w Internecie.

Mam nadzieję, że się spodobacie i szczęśliwej dzisiejszej Chanuki dla wszystkich, którzy świętują!

Chcesz wziąć udział w rozmowie na temat gier New York Times, a może uzyskać pomoc w rozwiązaniu szczególnie trudnej zagadki? I tu:

READ  Zamówienia w przedsprzedaży na iPhone’a 14 w Apple Store uległy awarii dziś rano

Forum pisowni

Recenzja Wordle’a

Towarzysz komunikacji

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem „Jak rozwiązać krzyżówkę z New York Timesa”, aby uzyskać wyjaśnienia większości typów wskazówek, które zobaczysz w łamigłówkach, a następnie sprawdź swoje umiejętności, rozwiązując kilka zabawnych minikrzyżówek.

Krzyżówka New York Timesa ma otwarty system przesyłania, a swoje łamigłówki można przesyłać online.

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.