30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

OnePlus oficjalnie wprowadza na rynek swój pierwszy składany telefon – OnePlus Open za 1699 dolarów

OnePlus oficjalnie wprowadza na rynek swój pierwszy składany telefon – OnePlus Open za 1699 dolarów

OnePlus Open to pierwszy składany telefon submarki OnePlus OnePlus. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dzisiaj w cenie 1699 USD (1799 EUR/1599 GBP), a sprzedaż detaliczna rozpocznie się 26 października. Zapoznaj się z pełnymi przemyśleniami mojej koleżanki Alison Johnson w naszej pełnej recenzji lub czytaj dalej, aby zapoznać się ze specyfikacjami i funkcjami urządzenia.

Chociaż Open jest pierwszą imprezą marki OnePlus, prezentuje urządzenie w ramach wspólnego projektu z firmą-matką Oppo, która wcześniej wypuściła na rynek składane urządzenia Oppo Find N i Find N2 w Chinach. Oznacza to, że OnePlus Open jest telefonem składanym 3G i na rodzimym rynku firmy będzie sprzedawany również jako Oppo Find N3. Ale OnePlus pragnie potwierdzić włączenie OnePlus-y suwaka alertów na składanym urządzeniu, co uważa za Jedna z charakterystycznych cech marki.

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy specyfikacji Open jest to, że został on przetestowany pod kątem wytrzymałości na milion cykli składania, czyli prawie pięć razy dłużej niż jego główni konkurenci. Zgięcie pikseli I Samsunga Galaxy Z Fold5, Ogłaszać. OnePlus twierdzi, że zawias powinien być wystarczająco trwały, aby wytrzymać otwieranie i zamykanie 100 razy dziennie przez ponad 10 lat, co pozwoli mechanizmowi działać długo po tym, jak telefon przestanie otrzymywać aktualizacje oprogramowania. (Planuje się, że otrzyma cztery lata aktualizacji wersji Androida i pięć lat poprawek zabezpieczeń.)

Oprócz podkreślania trwałości, OnePlus reklamuje także rozmiar otwarty, który po rozłożeniu ma zaledwie 5,8 mm grubości i waży niecałe 239 g w przypadku wersji czarnej pokrytej wegańską skórą. (Istnieje również zielona wersja ze szklanym tyłem, która waży nieco więcej – 245 gramów). Nie jest tak cienka jak cieńsza i lżejsza wersja Honor Magic V2, która ma 4,7 mm grubości i waży 231 gramów, ani nie jest to takie cienkie. Podobnie jak Huawei Mate X3, który ma grubość 5,3 mm. Ale OnePlus Open to ma Urządzenie Honor trafia na rynki światowe Oprócz aplikacji i usług Google, w przeciwieństwie do telefonu Huawei, obsługuje sieci 5G.

READ  Capcom przypomina fanom Monster Huntera, aby zgarnęli wpisy na 3DS i Wii U przed zamknięciem eShopu

Wewnętrzny składany wyświetlacz OnePlus Open ma przekątną 7,82 cala, rozdzielczość 2440 x 2268, maksymalną częstotliwość odświeżania 120 Hz i szczytową jasność 2800 nitów. Nadal ma widoczne zagięcie, ale OnePlus twierdzi, że używa mechanizmu składania w kształcie łzy, aby zmniejszyć jego wygląd. W wyświetlaczu zastosowano warstwę ultracienkiego szkła zapewniającą trwałość, a całe urządzenie ma stopień odporności na zachlapania IPX4. (Dla porównania, Samsung Galaxy Z Fold 5 ma trwalszy stopień ochrony IPX8, co oznacza ochronę przed całkowitym zanurzeniem.) Wyświetlacz Open Cover ma przekątną 6,31 cala, taką samą maksymalną częstotliwość odświeżania 120 Hz, szczytową jasność wynoszącą 2800 nitów i dokładność wyświetlania . 2484 x 1116.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, na urządzeniu działa system OxygenOS 13.2 oparty na systemie Android 13, który OnePlus wprowadził z pewnymi poprawkami, aby działał lepiej na większym ekranie Open Display. Na dole ekranu znajduje się pasek zadań, który zapewnia szybki dostęp do plików oraz ulubionych i ostatnio używanych aplikacji, a także umożliwia wielozadaniowość poprzez uruchamianie wielu aplikacji obok siebie.

Rozwiązaniem OnePlus problemów, jakie mogą napotkać niektóre aplikacje, gdy próbują działać w bardziej nietypowych proporcjach urządzeń składanych, jest funkcja zwana Open Canvas. Dzięki temu możesz rozmieścić każdą aplikację na ekranie w taki sposób, aby zachować jej użyteczny współczynnik proporcji kosztem utraty widoczności, zamiast zmieniać jej rozmiar i rozszerzać, co wiąże się z ryzykiem wystąpienia błędów.

Wewnętrznie telefon jest zasilany procesorem Snapdragon 8 Gen 2 i jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. OnePlus Open ma baterię o pojemności 4805 mAh, którą można szybko ładować z mocą do 67 W.

Wreszcie, jeśli chodzi o aparaty, Open ma z tyłu potrójny obiektyw marki Hasselblad, składający się z głównego aparatu 48 MP, teleobiektywu 64 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i ultraszerokokątnego aparatu 48 MP. Obsługuje nagrywanie Dolby Vision HDR z prędkością do 4K przy 30 klatkach na sekundę, a jeśli nie zależy Ci na HDR, nagrywa w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Do tylnych aparatów dołącza para aparatów do selfie obsługiwanych przez czujniki 20 i 32 MP, które są umieszczone w parze wycięć.

READ  Oferta AirPods Pro Prime Day: druga generacja w najniższej cenie

Fotografia: John Porter/The Verge