22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odbicie rajdu rynkowego: Dow Jones Futures

Odbicie rajdu rynkowego: Dow Jones Futures

Kontrakty terminowe Dow spadły z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, a Boeing pogrążył się w kryzysie 737. C. B. Morgana Chase’a (JPM), Citigroup i UnitedHealth odnotowały w piątek duże zyski.
XGiełda mocno odbiła po kolejnym słabszym od oczekiwań odczycie inflacji, któremu towarzyszył wzrost liczby nowych bezrobotnych. Główne indeksy w mniejszym lub większym stopniu odrobiły środowe straty. S&P 500 osiągnął najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy, dołączając do Dow. Nasdaq odbył się dzień później.

Blue chipy odnotowały silne wzrosty, ale nie było zbyt wielu błyskających sygnałów kupna.

Akcje Megacap miały mocną sesję. jabłko (AAPL), Amazon.com (AMZN), rodzic z Google Alfabet (Google), Metaplatformy (meta), Microsoftu (MSFT) Akcje Tesli wzrosły o ponad 2%. Akcje Google ponownie wzrosły powyżej punktu kupna. Akcje Apple i Microsoft wzrosły w strefach kupna. Tesli (TSLAAkcje Amazona wzrosły w ramach baz, które utworzyły się tuż poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Akcje Meta osiągnęły najwyższy poziom od 11 miesięcy.

Gigant handlu elektronicznego i przetwarzania w chmurze powiedział w czwartek, że Amazon dołącza do Microsoftu i Google w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji.

Magazyn metadanych jest uruchomiony Tablica liderów IBD i SwingTradera. Akcje MSFT znajdują się w IBD Long-Term Leaders.

Inwestorzy powinni uczestniczyć w tym zwyżkowym trendzie na rynku. Ale zyski dużych banków są duże.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

późny czwartek, Boeinga (Licencjat) ostrzegł przed spadkiem produkcji i dostaw 737 Max w krótkim okresie, powołując się na problem z częściami zamiennymi od dostawcy. Akcje BA spadły o 5%, co wpłynęło na kontrakty futures na Dow Jones.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Zyski banku

JPMorgan, Citigroup (C) I Wellsa Fargo (WFC) wraz z ponadregionalnym Usługi finansowe PNC (PNC) Wszystkie raporty w piątek rano.

W dobie kryzysu bankowego inwestorzy prawdopodobnie będą najbardziej zaniepokojeni bilansem: depozytami, pożyczkami i nie tylko. Będą bardzo zainteresowani dalszymi wytycznymi kierownictwa banku.

Według danych Fed depozyty bankowe spadały przez 10 kolejnych tygodni, chociaż mniejsze banki odnotowały nieznaczny wzrost w ostatnim tygodniu. Nowe tygodniowe numery zostaną opublikowane w późny piątek. Obawy przed upadkiem banków zniknęły, ale oprocentowanie depozytów – zwłaszcza w dużych bankach – jest nadal znacznie poniżej funduszy rynku pieniężnego i krótkoterminowych bonów skarbowych.

READ  1 Świetne akcje dywidendowe o prawie 10% do kupienia w 2024 r.

Gdyby banki musiały zacząć płacić wykładniczo więcej za depozyty, marże odsetkowe netto znalazłyby się pod presją. Dotyczy to zwłaszcza małych banków, w których deponenci nadal szukają bezpiecznej przystani w gigantach zbyt dużych, by upaść. Niższe i droższe depozyty prawdopodobnie wpłyną na akcję kredytową, a co za tym idzie na gospodarkę. Kredyty bankowe zaczęły spadać w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Pracownicy Fed doświadczyli „umiarkowanej recesji” jeszcze w tym roku z powodu napięć bankowych, jak wynika z protokołu ze spotkania politycznego Fed w dniach 21-22 marca opublikowanego w środę.

To wszystko wyjaśnia, dlaczego szerszy rynek zwraca baczną uwagę na piątkowe wyniki banków i rozmowy o wynikach.

Akcje banków wyraźnie pozostają w tyle. Akcje JPM wzrosły w czwartek o 0,4%, powyżej linii 200-dniowej, ale utrzymały się poniżej linii 21-dniowej i znacznie poniżej linii 50-dniowej. Akcje Citi spadły skromnie poniżej 50 i 200 dni. Akcje WFC są znacznie poniżej tych kluczowych poziomów, ale ostatnio odzyskały 21-dniową passę.

Akcje PNC wzrosły w czwartek o 1,4%, ale po osiągnięciu w ciągu dnia najniższego poziomu od listopada 2020 r.

Kilka innych ważnych komunikatów finansowych ma się ukazać w przyszłym tygodniu, w tym bank amerykański (Bryknięcie), Karola Szwaba (SCHW), Goldman Sachs (P) I Morgana Stanleya (SM), a także kilka podregionów i ponadterytoriów.

Zarobki United Health

Zgłoś się również przed otwarciem, Grupa Zjednoczonego Zdrowia (Organizacja Narodów Zjednoczonych) jest gigantem Dow Jones, takim jak JPMorgan.

Rozpoczynają się zarobki UnitedHealth dla firm ubezpieczeniowych. Akcje ONZ wzrosły w czwartek o prawie 1% do 526,21, zmierzając do 558,20 do kupienia. Zapasy wzrosły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ oczekuje się wzrostu płatności Medicare. Akcje ONZ mają 558,20 punktów kupna, ale nie są daleko od potencjalnego wejścia na linię trendu. Zatrzymanie wokół linii trendu może być mile widziane.

Akcje ONZ wróciły do ​​długoterminowych liderów.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Giełda ponownie odbiła się od niedźwiedziego odwrócenia w środę, a główne indeksy nabrały rozpędu podczas czwartkowej sesji, zamykając się blisko dziennych maksimów.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w czwartek o 1,1%. S&P 500 podskoczył o 1,3%. Nasdaq Composite skoczył o 2%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 1,3%.

READ  Kupujący przygniecieni cenami w sklepach spożywczych pomimo spowolnienia inflacji: badanie

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,1% do 82,16 USD za baryłkę, cofając się od najwyższego poziomu od prawie pięciu miesięcy.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 3,45%.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrosła o 1,55%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) odbił się o 1,9%, z dużymi pakietami akcji ServiceNow i MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,8%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(rekomendowany przez 4% i ARK Genomics ETF)ARKG) 5,6%. Akcje Tesli są głównym holdingiem funduszy ETF firmy Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) wzrosła o 2,2%, a akcje FCX utrzymały się w szczególności. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) wzrosła o 0,3%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 0,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 0,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(skoki 0,6% i fundusz SPDR)XLV) wzrosła o 1,3%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) zamknął się o 0,9%. Akcje JPM, Wells Fargo i Citigroup są dużymi holdingami XLF. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) zyskał 1,5%. Akcje PNC są składnikiem KRE.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Giełda odbiła się od środowego niedźwiedziego odwrócenia silniejszymi wzrostami.

Nasdaq prowadził w czwartek. Indeks ciężkich technologii powrócił powyżej 12 000. Jest blisko maksimum z 31 marca, a szczyt z 2023 r. jest tuż powyżej tego poziomu. Wolumen na Nasdaq nieznacznie wzrósł, dając indeksowi high-tech dzień akumulacji po trzech dniach dystrybucji w poprzednich pięciu sesjach.

Silny wzrost kursu był kolejnym dniem dla Nasdaq.

W środę na nowojorskiej giełdzie spadł wolumen obrotu. Jednak S&P 500 wzrósł powyżej maksimów z początku kwietnia do najwyższego poziomu od połowy lutego, a nie od maksimów z 2023 r. Dow Jones odzyskał poziom 34 000, osiągając maksimum z 2023 r. powyżej tego poziomu. Wskaźnik Russell 2000 przesunął się powyżej linii 21-dniowej, ale jest znacznie poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Zwycięzcy pokonali przegranych prawie 5 do 2 na NYSE i NASDAQ

Jednak pomimo szerokiego zakresu i silnych wzrostów cen głównych indeksów, niewiele akcji dawało sygnały kupna.

południowa miedź (SCCO) I Freeport McMoRan (FCX) wykazał ruch w górę, podczas gdy obsługa, natychmiast (Teraz) flirt z penetracją. STMicroelectronics (STM), HubSpot (rozmówca) I Latający drut (FLYW) Wszystkie punkty zakupu wykorzystane.

READ  Ponad 100 inwestorów venture capital wyraziło solidarność z Silicon Valley Bank

Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) wzrósł o 0,8%, co było niezłym zyskiem, ale zdecydowanie pozostawał w tyle za S&P 500. RSP jest wciąż poniżej najniższego poziomu od 50 dni.

Akcje Megacap osiągały dobre wyniki w czwartek i utrzymywały się przez cały 2023 rok. Akcje AMZN wzrosły o 4,7%, odzyskując swoją 50-dniową passę. Akcje Apple wzrosły o 3,4%, podczas gdy akcje Meta wzrosły o 3%. Akcje Google wzrosły o 2,7%, gdy gigant technologiczny wrócił powyżej swojego punktu kupna. Akcje Tesli odbiły się o 3%, ale był to dzień wewnętrzny dla giganta EV, poniżej wszystkich jego średnich kroczących. Akcje Microsoftu spadły, rosnąc o 2,2%.

Wybicie szczytów w 2023 r. byłoby ogromnym ruchem w górę dla rynku. W idealnej sytuacji przepustowość będzie się nadal poprawiać, a RSP zyska przewagę nad SPY.

Piątkowe raporty o zarobkach, zwłaszcza JPMorgan i inne banki, mogą być dużym ruchem w górę lub w dół na rynku.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Czwartkowe działania były pozytywnym ruchem dla rajdu giełdowego, pomimo stosunkowo nielicznych okazji do zakupów.

Inwestorzy mogą dodawać ekspozycję stopniowo, zakładając, że trendy rynkowe są wyższe. Nie potrwa długo, zanim główne indeksy i blue chipy znów będą wyglądać na zmaltretowane.

Rynek nadal porusza się w trendzie bocznym, a sektory i poszczególne nazwy podlegają czasami dużym wahaniom. Spróbuj zbudować portfel z pozycjami w wiodących akcjach z różnych sektorów lub tematów.

Bądź przygotowany na szybkie realizowanie zysków i cięcie strat. Inwestorzy powinni zawsze pozostawać elastyczni, ale zdecydowanie nie jest to czas na bycze lub niedźwiedzie nastawienie.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?