16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

JPMorgan Chase odnotowuje rekordowe zarobki

JPMorgan Chase odnotowuje rekordowe zarobki

Nowy Jork (CNN) C. B. Morgana Chase’a (JPM) W piątek poinformował o zyskach i przychodach za pierwszy kwartał, które przebiły oczekiwania.

Nowojorski bank osiągnął zysk w wysokości 12,6 miliarda dolarów, czyli 4,10 dolara na akcję. To wzrost z 8,3 miliarda dolarów, czyli 2,63 dolara na akcję, w tym samym okresie rok wcześniej, czyli o 52%. Według Refinitiv analitycy oczekiwali zysku na poziomie 3,41 USD na akcję.

Z aktywami o wartości 3,67 bln USD JPMorgan Chase jest największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i liderem amerykańskiej gospodarki.

„Ogólnie amerykańska gospodarka pozostaje w dobrej kondycji – konsumenci nadal wydają pieniądze i mają dobre bilanse, a biznes ma się dobrze. Jednak chmury burzowe, które obserwowaliśmy przez ostatni rok, wciąż są na horyzoncie” — mówi Jamie Dimon. powiedział w komunikacie prasowym. .

Depozyty wzrosły do ​​2,38 bln USD w pierwszym kwartale z 2,34 bln USD w kwartale kończącym się w grudniu. Dzieje się tak po tym, jak krach bankowy w zeszłym miesiącu spowodował, że zdenerwowani klienci rzucili się do dużych banków. Inwestorzy postrzegali również fundusze rynku pieniężnego jako bezpieczną przystań.

Głównym tematem rozmów po zawirowaniach z zeszłego miesiąca było to, czy banki zaostrzą standardy udzielania kredytów, co skłoni klientów do wydawania mniej, ponieważ coraz trudniej jest pożyczyć pieniądze na duże zakupy, takie jak domy i samochody.

„Warunki finansowe prawdopodobnie się zaostrzą, ponieważ pożyczkodawcy staną się bardziej konserwatywni, i nie wiemy, czy spowolni to wydatki konsumentów”, powiedział Dimon, dodając, że JPMorgan Chase jest „przekonany, że możemy zaspokoić potrzeby naszych klientów i klientów we wszystkich środowiska”.

Akcje JPMorgan Chase wzrosły o 6,1% w obrocie przedsesyjnym. Telekonferencja spółki po wynikach jest zaplanowana na 8:30 czasu wschodniego.

Ta historia się rozwija i będzie aktualizowana.