21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oceny zawodników USMNT World Cup vs. Walia: Tyler Adams wyróżnia się, gdy faul Walkera Zimmermana kosztuje USA

Oceny zawodników USMNT World Cup vs. Walia: Tyler Adams wyróżnia się, gdy faul Walkera Zimmermana kosztuje USA

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w meczu otwierającym mistrzostwa świata osiągnęła w poniedziałek daleki od regularnego występ, Walia zremisowała 1:1. Amerykanie wyglądali świetnie w pierwszej połowie, mimo że nie stworzyli tylu okazji, ile strzelił Tim Weah, ale w drugiej połowie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, gdy Walia przejęła kontrolę, a drużyna Grega Berhaltera była na linach, a Gareth Bale strzelił rzut karny. Oczywiście nastąpiło to po największym błędzie gry, gdy Walker Zimmerman z LAFC niepotrzebnie wciął się w pole karne, tracąc zmieniającą grę karę.

Ale jak on i wszyscy inni Amerykanie grali? Oto nasze oceny graczy:

bramkarze

Bramkarz Arsenalu nie miał absolutnie nic do roboty w pierwszej połowie, być może nawet się nie spocił. W drugiej, cudownie obronił Bena Daviesa w 64. Nie mógł nic zrobić z karą, ale asystował przy tak zwanym pocisku.

Obrońcy

obraz nagłówka

Dostałem wczesną żółtą kartkę, ale było ciężko. Czasami był to jego kontakt z piłką, ale przez większość czasu był solidny. Były momenty, kiedy jego pozycja obronna była kwestionowana.

obraz nagłówka

Walkera Zimmermana

jesteś smutny

Solidny i niezawodny, przynajmniej w powietrzu, czyści z pola karnego kilka niebezpiecznych piłek, które mogą sprawić duże kłopoty. To była inna historia na ziemi. Jego faul na Gareth Bale za stracony rzut karny był lekkomyślny i zaskakujący. Od razu wiedział, że popełnił ogromny błąd.

obraz nagłówka

Na początku dobrze radził sobie z Bellem, wyglądając twardo w powietrzu i zawsze był opanowany. Utrzymał dobrą pozycję w późnej fazie gry i zdecydowanie dostał więcej minut. Ale nie zdziw się, jeśli nie zagra przeciwko Anglii, bo ma żółtą kartkę.

obraz nagłówka

Antoniego Robinsona

jesteś smutny

ocena6.5

Graj minuty90

Naprawdę jasny punkt. Silny, gdy grasz piłką do przodu. Dobrze się poruszał, miał świetny kontakt z kolegami z drużyny i pomagał stwarzać sytuacje. Dobrze odzyskiwał piłkę i zawsze wyglądał na gotowego.

Chcesz więcej relacji z Mistrzostw Świata? Posłuchaj poniżej i śledź Dom Bohaterówcodzienny podcast piłkarski CBS Sports, zawiera pierwszorzędne analizy, komentarze, typy i nie tylko podczas wielkich meczów w Katarze.

pomocnicy

obraz nagłówka

Najlepszy zawodnik na boisku. Kapitan był chłodny i konsekwentny. Zawsze graj mądrze, sprawdzaj piłkę, kieruj otaczającymi go ludźmi i dawaj przykład. Późno miał do czynienia z Bellem i to było imponujące. Jest sercem i duszą tego zespołu.

obraz nagłówka

Peppy, kilkakrotnie przełamuje linie swoimi biegami, aby rozpocząć atak. Chciałby być bardziej zaangażowany, ale jego chemia z tymi facetami rośnie i to widać. To nie było spójne, ale musimy pamiętać, że ma tylko 19 lat.

obraz nagłówka

Westona McKinneya

Stany Zjednoczone Ameryki • m.in

To nie był najlepszy występ McKenniego, ponieważ wczesna karta ograniczała jego agresywność w ataku. Jego śmierć nie była najlepsza i nigdy nie brał udziału w ataku. Jednak taki występ powinien go tylko napędzać.

napastnicy

obraz nagłówka

Josha Sargenta

Stany Zjednoczone • K • #24

Uderz w słupek swoją pierwszą dobrą okazją, kierując się mocno na bliską bramkę. Był decydujący w bramce dzięki swojej ciągłej grze, pozwalając Christianowi Pulisicowi zdobyć piłkę i odejść. Trochę zbladł w trakcie meczu, ale nadal jest w dobrej formie.

obraz nagłówka

Christian Pulisic

Stany Zjednoczone Ameryki • m.in

ocena7,5

Graj minuty90

Dobrze wszedł w przestrzeń i pokazał swoją szybkość, aby złapać piłkę od Sargenta i podać Weah w otwieraczu. Został całkiem wyrzucony, więc warto będzie obserwować, jak dochodzi do siebie w ciągu najbliższych kilku dni. Ale jego pomoc była ogromna.

obraz nagłówka

Tymoteusz Weah

Stany Zjednoczone • K • #21

ocena7,5

Graj minuty88

Na początku dobrze radził sobie na prawym skrzydle w ograniczonych kontaktach, ale rozwijał się w miarę upływu czasu, strzelając pierwszego gola oszałamiającym wolejem tuż po godzinie gry. Jego diagonalny kurs był znakomity, a zakończył go z klasą, zdecydowanie zyskując więcej minut na pójście do przodu.

alternatywy

obraz nagłówka

Brendana Aronsona

Stany Zjednoczone Ameryki • m.in

Po prostu dodaje trochę zdolności dynamicznych. Jego transformacje kosmiczne są niesamowite i dał temu zespołowi trochę soku, który po prostu nie mógł ujść na sucho. Prawdopodobnie powinien dostać więcej niż 24 minuty.

obraz nagłówka

Hadżi Wright

USA • K • #19

Potężna mała zmiana podkreślona dobrym ruchem głowy piłki w kierunku tylnego słupka, który ostatecznie nie był niebezpieczny. Ale jego duża struktura i zdolność do ochrony piłki mogą być zaletą, jeśli są właściwie używane.

obraz nagłówka

Jego występ zostanie zapamiętany przez żółtą kartkę jego kolegi z drużyny Bale’a. Walijska supergwiazda odwróciła Turnera od jego linii i celował w zdobycie gola z pomocy. Acosta nie dał mu szansy, traktując go tak, jakby grał w inną piłkę nożną. Inteligentna gra.

obraz nagłówka

DeAndre Yedlin

USA • D • #22

Spóźnionemu rezerwowemu udało się raz wybić piłkę, wygrywając swój jedyny pojedynek w parterze. Miał kilka okazji, by umieścić piłkę w polu karnym, ale niewiele z niej zrobił.

obraz nagłówka

Jordana Morrisa

Stany Zjednoczone • K • #16

Późny outsider miał trzy przyłożenia i nie był czynnikiem.

Trener Grzegorz Berhalter

Miał ten zespół gotowy… na 45 minut gry. To był dla nich dobry początek i była tam energia. Grali piłką mądrze i niczego nie zdradzali. W drugim było tak, jakby grali, by się utrzymać, a ich ból w końcu się skończył. Dlaczego nie być tam bardziej agresywnym? Nie żeby udawali przestraszonych, ale był bardzo dyskretny, zwłaszcza po godzinie. Ocena: 6

READ  Jones, Holman prowadzi LSU do zwycięstwa nad Kentucky 11-0 w mistrzostwach SEC – LSU