26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FIFA: FIFA zawiesza Indyjski Związek Piłki Nożnej za „nadmierny wpływ stron trzecich”, co prowadzi do odebrania tego kraju w Mistrzostwach Świata FIFA U-17 Kobiet.

FIFA: FIFA zawiesza Indyjski Związek Piłki Nożnej za „nadmierny wpływ stron trzecich”, co prowadzi do odebrania tego kraju w Mistrzostwach Świata FIFA U-17 Kobiet.

FIFA człowiek ogłaszający W komunikacie prasowym wydanym we wtorek powiedział, że zaangażowanie „strony trzeciej” w Indyjskim Związku Piłki Nożnej, All India Football Federation (AIFF), jest sprzeczne z ich statutem, dodając, że zawieszenie zostanie zniesione, jeśli orzeczenie Sądu Najwyższego i „organ kierowniczy FIFA zostaje obalony” … odzyskuje pełną kontrolę nad codziennymi sprawami Federacji”.

W ramach tego ruchu FIFA pozbawiła również Indie gospodarza Mistrzostw Świata U-17 Kobiet.

Orzeczenie organu zarządzającego piłką nożną zostało wydane po tym, jak Sąd Najwyższy Indii powołał w maju komisję mającą przejąć „codziennego arbitra” AFC po tym, jak jej prezes Praful Patel nie przeprowadził wyborów pierwotnie zaplanowanych na grudzień 2020 r.

W czerwcu FIFA odbyła wspólną podróż z AFC do Indii, gdzie „przeprowadziła konstruktywne dyskusje z lokalnymi interesariuszami na temat sytuacji w AFC”.

„Spotkania wykazały, że kolejnymi krokami powinna być ratyfikacja Statutu FIFA zgodnie z Zasadami Dobrego Zarządzania FIFA/AFC oraz zorganizowanie konferencji wyborczej w celu wybrania następnego kierownictwa AFC. Będzie to oparte na ustalonym harmonogramie. przez federację.Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej.FIFA powiedział.

Jednak nieco ponad dwa miesiące po wspólnym wyjeździe FIFA ogłosiła zawieszenie FIFA.

„Biuro Rady FIFA jednogłośnie podjęło decyzję o natychmiastowym zawieszeniu członkostwa w All India Football Association (AIFF) z powodu niewłaściwego wpływu stron trzecich, co stanowi poważne naruszenie statutu FIFA” – czytamy w oświadczeniu.

„Zawieszenie zostanie zniesione po uchyleniu nakazu utworzenia komitetu administratorów w celu przejęcia uprawnień Komitetu Wykonawczego AIFF, a kierownictwo AIFF odzyska pełną kontrolę nad codziennymi sprawami AIFF”.

W liście sekretarza generalnego FIFA – Fatmy Samoury – do stowarzyszeń członkowskich Samoura powiedział: „Dlatego przedstawiciele FIFA i drużyn klubowych nie są już uprawnieni do udziału w międzynarodowych rozgrywkach, dopóki zawieszenie nie zostanie zniesione.

„Oznacza to również, że ani AIFF, ani żaden z jej członków lub urzędników nie może korzystać z programów rozwojowych, kursów lub szkoleń prowadzonych przez FIFA i/lub AFC. Ponadto chcielibyśmy przypomnieć Tobie i Twoim partnerom, aby nie nawiązywać żadnych kontaktów sportowych z AFC Football i/lub jej zespołami podczas zawieszenia FIFA.”

READ  Mecz Eagles-Chiefs najchętniej oglądanym meczem sezonu NFL 2023 i największym remisem MNF od 27 lat

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata FIFA U-17 Kobiet, które mają się rozpocząć 11 października, w oświadczeniu napisano: „FIFA ocenia kolejne kroki w związku z turniejem i w razie potrzeby przekaże sprawę do Biura Rady.

„FIFA jest w stałym i konstruktywnym kontakcie z Ministerstwem Spraw Młodzieży i Sportu Indii i ma nadzieję, że nadal można osiągnąć pozytywny wynik w tej sprawie”.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie FIFA komisja odpowiedzialna za zarządzanie FIFA – Komitet Dyrektorów (CoA) – wyraziła „zdziwienie i rozczarowanie” decyzją FIFA o zawieszeniu związku.

„To niefortunne, gdy widzę takie wskazówki ze strony FIFA w czasie, gdy podejmowane są wszelkie wysiłki, aby indyjski futbol wrócił na właściwe tory” – powiedział szef Sądu Arbitrażowego Anil Dev. „Jednak stale prowadzimy rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym z FIFA, aby znaleźć właściwe rozwiązanie tej sytuacji i odzyskać piłkę.

„To naprawdę niefortunne, że prawie się to stało [the] W ciągu ostatnich dwóch lat organ, którego mandat już wygasł, działał w sposób całkowicie niedemokratyczny i niezgodny z prawem i nie podjęto żadnych działań. Ale kiedy szanowny Sąd Najwyższy wydał postanowienie, by sprostować sprawę, by władzę objął demokratycznie wybrany organ, i kiedy Trybunał Sprawiedliwości i Ministerstwo Sportu robiły wszystko, by wykonać honorowy rozkaz. Sąd Najwyższy, nakaz zawieszenia został wydany przez FIFA.