12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Megan Rapinoe ostro krytykuje „głęboką mizoginię” w hiszpańskim futbolu po pocałunku prezydenta |  Puchar Świata Kobiet

Megan Rapinoe ostro krytykuje „głęboką mizoginię” w hiszpańskim futbolu po pocałunku prezydenta | Puchar Świata Kobiet

Megan Rapinoe zaatakowała „głęboki poziom mizoginii i seksizmu” w Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej po tym, jak jej prezes Luis Rubiales pocałował napastnikkę Jenny Hermoso w usta po niedzielnym zwycięstwie jej drużyny w finale Pucharu Świata.

„Na największej scenie, gdzie powinna świętować, Jenny powinna zostać fizycznie zaatakowana przez tego mężczyznę” – powiedziała Rapinoe. W wywiadzie dla Atlantyku Opublikowano we wtorek. „Był inny obraz, który wskazywał na głęboki poziom mizoginii i seksizmu w tym związku [Rubiales] Po ostatnim gwizdku po prostu chwyć go za krocze. W jakim odwróconym do góry nogami świecie żyjemy?”

„Marinowałem uroczystość”: Luis Rubiales przeprasza po pocałowaniu Jenny Hermoso – WIDEO

Rubiales Od tego czasu przeprosił Z powodu pocałunku pełniący obowiązki premiera Hiszpanii Pedro Sanchez nazwał incydent „niedopuszczalnym” i stwierdził, że przeprosiny nie wystarczą.

Ostatni Puchar Świata Rapinoe zakończył się rozczarowaniem po porażce Stanów Zjednoczonych ze Szwecją w rzutach karnych w 1/8 finału. Wywołało to w mediach społecznościowych uroczystości na cześć Donalda Trumpa, z którym Rapinoe w przeszłości się pokłócił. Rapinoe we wtorkowym wywiadzie odrzucił komentarze Trumpa.

„To zbiór hitowych i gorących słów, które nie mają żadnego sensu ani nie odpowiadają rzeczywistości” – powiedziała. „Myślę, że ogólnie sposób, w jaki mówiono o naszym zespole w trakcie turnieju, był sfałszowany. Dla mnie nie miało to sensu: w 2019 roku byliśmy zbyt pewni siebie, zbyt zarozumiali – i wygraliśmy wszystko. I mimo że wygraliśmy, wygraliśmy. „Według naszych krytyków zrobiliśmy to źle… To po prostu oszustwo. Nie możemy wygrać ani przegrać”.

Rapinoe stwierdziła, że ​​reakcja na porażkę USA w Pucharze Świata kobiet jest symptomem szerszego problemu w Ameryce.

„Jedną rzeczą, którą Ameryka robi naprawdę dobrze, jest ostry sprzeciw. Myślę, że obecnie mamy do czynienia z ogromnym sprzeciwem wobec kobiet” – dodała. „Myślę, że widzimy to w przypadku odwrócenia sprawy Roe kontra Wade. Widzimy to w przypadku argumentu dotyczącego osób transpłciowych w sporcie.

Zaprzeczył także, jakoby drużyna, z której wiele nie śpiewa hymnu narodowego przed meczami, była niepatriotyczna, co jest powszechną krytyką prawicy.

„Będzie mi brakować możliwości reprezentowania naszego kraju” – powiedziała. „Myślę, że często się to gubi, kiedy ludzie mówią szczególnie o mnie: «Och, chłopaki, nie śpiewajcie hymnu narodowego, bla, bla, bla, bla, bla». jak Ameryka. Ale my kochamy Amerykę. To bardziej w stylu Jamesa Baldwina, a nie bielika na ramieniu.

Rapinoe, znana ze swojej sprawności w wykonywaniu rzutów wolnych, nie wykorzystała rzutu karnego w rzutach karnych ze Szwecją, ale powiedziała „Atlantykowi”, że jeśli otrzyma szansę, ponownie stanie na ławce karnych.

Pomiń poprzednią promocję w formie newslettera

38-latek odejdzie z reprezentacji USA po zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata i mistrza olimpijskiego. Powiedziała, że ​​po przejściu na emeryturę będzie jej brakować atmosfery mistrzostw świata.

„Szum wokół tego, kiedy wchodzi się na te stadiony, i poczucie, że każdego dnia wszystko może się wydarzyć” – powiedziała. „Jest coś, co wydobywa z zawodników i drużyn to, co najlepsze. A jeśli zapali się mały kawałek ognia, jest to coś wyjątkowego”.

W międzyczasie związek zawodników Fifpro poparł wezwania do podjęcia działań przeciwko Rubialesowi. W oświadczeniu wydanym w środę czytamy: „Fifpro w pełni popiera oświadczenie AFE wzywające do podjęcia natychmiastowych działań w celu zaradzenia zachowaniu prezydenta RFEF Luisa Rubialesa podczas finału Pucharu Świata Kobiet FIFA i zwraca się o zbadanie jego działań zgodnie z prawem FIFA”. kodeks postępowania.”

„Powtarzamy, że jest to głęboko godne ubolewania, że ​​tak wyjątkowy moment dla zawodników reprezentacji Hiszpanii, rozgrywający się przed telewizyjną publicznością z całego świata, musi zostać skażony niewłaściwym zachowaniem osoby pełniącej funkcję, która niesie ze sobą tak dużą odpowiedzialność” – czytamy w oświadczeniu. dodany.

„Nieprzemyślana i nieprzemyślana taktyka fizyczna wobec graczy nie jest odpowiednia ani akceptowalna w żadnym kontekście, zwłaszcza gdy są stawiani w sytuacji bezbronności przez osobę mającą nad nimi władzę w miejscu pracy”.

READ  Bill Belichick odchodzi ze sztabu trenerskiego Patriots po 24 sezonach i 6 meczach Super Bowl