21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

O ile lampki świąteczne zwiększą mój rachunek za prąd?

O ile lampki świąteczne zwiększą mój rachunek za prąd?

On gra

Jeśli potrzebujesz powodu, aby zaoszczędzić podczas planowania świątecznego pokazu świateł, który przyćmiewa słońce, weź pod uwagę te niewygodne fakty:

Nasze świąteczne lampki płoną jasno, Można je zobaczyć z kosmosu. Według szacunków Amerykanie zużywają więcej energii do zasilania lampek świątecznych. Czego Salwador używa do wszystkiego przez cały rok. Nasz orzeźwiający sok Rudolph nadmuchiwany migający 15 stóp I nasze 20-metrowe maszty flagowe i 1200 cebul Może schłodzić 14 milionów lodówek.

Wielu Amerykanów – a niektóre całe dzielnice – wkładają więcej energii niż kiedykolwiek w swoje świąteczne wystawy w ogródkach: organizują je wcześniej, zarządzają nimi później i nie pozostawiają żadnej działki nieoświetlonej.

„Ludzie zaczynają dekorować zaraz po Halloween” – powiedziała Bianca Soriano, rzeczniczka Florida Power & Light. „Jeśli zaczniesz 1 listopadaulicaI powiedzmy, że zatrzymasz to do Nowego Roku, to dwa miesiące dodatkowej energii.

Chcesz wiedzieć, ile energii zużywają te lampki świąteczne? Jest na to formuła

Przeciętna rodzina Wydaj szacunkowo 16,48 USD na włączenie światełek świątecznych w 2022 rwedług analizy Today’s Homeowner, czyli o prawie 2 dolary więcej niż w 2021 r.

Istnieją sposoby prognozowania tych kosztów. Kiplinger oferuje finanse osobiste Geekowa formuła jest świetna Aby obliczyć rachunek za prąd w czasie wakacji:

[wattage/1000 x time in hours] x Koszt za kWh w centach = Koszt uruchomienia lampek choinkowych

Dla tych, którzy uważają kombinacje za nieodpowiednie, Duke Energy Zapewnia mniej wymagającą matematyczną alternatywę.

Jeśli planujesz nawlec pięć pasm żarówek C9, 2-calowe żarówki, łącznie 500 żarówek i włączać je przez sześć godzin dziennie, według kalkulatora Duke’a wydasz 63 dolary w miesiącu wakacji.

READ  UAW osiąga wstępne porozumienie ze Stellantis

Jeśli przejdziesz na energooszczędne żarówki LED, takie samo zaopatrzenie na miesiąc będzie kosztować tylko 9 dolarów. A jeśli zdecydujesz się na żarówki Mini-LED, w kształcie małych świeczek, koszt spadnie do 60 centów.

A Badanie Departamentu Energii z 2008 roku Ustalono, że w 2007 roku samo oświetlenie sezonowe zużyło 6,6 miliarda kilowatogodzin energii elektrycznej.

Według raportu opublikowanego przez Todda Mossa, dyrektor wykonawczy Centrum Energii dla Rozwoju, ośrodka badawczego specjalizującego się w giełdach energii. Cięcie w 2015 roku To stało się wirusowe. Nastąpił sprzeciw.

„Ludzie po lewej stronie powiedzieli: «Musisz przestać marnować całą tę energię elektryczną», a ludzie po prawej stronie powiedzieli: «Próbujesz zabić Boże Narodzenie»” – powiedziała Moss.

Moss zwraca uwagę, że liczba 6,6 miliarda kilowatów „mogła od tego czasu spaść, ponieważ oświetlenie stało się znacznie wydajniejsze”. Ale zauważa także wyraźną eskalację wojen związanych z świątecznymi przekąskami, przynajmniej w swojej okolicy poza Dystryktem Kolumbii.

„Ludzie wychodzą z całych sił, osłaniając cały dom” – powiedział.

Chcesz obniżyć koszty energii potrzebnej do oświetlenia świątecznego? Przejdź do zaworu

Jeśli chcesz oszczędzać energię, a jednocześnie chcesz stworzyć świąteczną scenę wielkości Clarka Griswolda, najważniejszą rzeczą jest użycie diod LED.

Lampy LED Zużywaj co najmniej 75% mniej energii Według Departamentu Energii działają one do 25 razy dłużej niż starsze żarówki.

Aby zilustrować różnicę, ComEd obliczył Ile Clark Griswold mógł sobie oszczędzić? Ze światłami LED.

Być może pamiętacie, jak podczas wakacji bożonarodzeniowych National Lampoon patriarcha Griswold pochwalił się najjaśniejszym domem w okolicy, uzbrojonym w 25 000 włoskich migoczących świateł.

ComEd oblicza, że ​​przy żarówkach palących się przez pięć godzin dziennie przez miesiąc, taka dostawa będzie kosztować Griswoldów 7462 dolarów według dzisiejszych dolarów.

W przypadku diod LED cena spada do 1612 dolarów, co jest zaskakująco dużą kwotą.

READ  Autonomiczny samochód utknął w mokrym betonie w San Francisco

Ale to są filmy.

„Nie znam nikogo, kto instalowałby 25 000 świateł” – powiedział James Girardi, rzecznik Exelon, spółki-matki ComEd.

Oto więcej wskazówek dotyczących oszczędzania energii, które możesz wykorzystać po wakacjach, aby zaoszczędzić pieniądze. Wypróbuj trochę wewnątrz i na zewnątrz domu.

Nie spiesz się z prezentacją świąteczną

Soriano z FPL zauważa, że ​​w ostatnich latach jej sąsiedzi z południowej Florydy dekorowali korytarze wcześniej niż kiedykolwiek.

Dwa miesiące lampek świątecznych kosztują więcej niż jeden miesiąc. Możesz zirytować najbardziej niechętnych wakacjom sąsiadów, wyłączając światła w listopadzie. Dlaczego nie poczekasz chwilę?

Weź pod uwagę energię słoneczną

Lampki świąteczne zasilane energią słoneczną mogą kosztować nieco więcej (około 40,00 USD). Za ten czteropak na Amazon), ale na dłuższą metę może zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.

Ponadto, jak podaje Popular Mechanics, energia słoneczna może zaoszczędzić kłopotów z prowadzeniem przewodów do gniazdek. Oto magazyn Najlepsze typy na energię słoneczną.

Włącz lampki świąteczne na timerze

Ustaw im czas, aby kontynuować o zachodzie słońca i zatrzymać się przed snem. W południe nikt ich nie zauważy. O trzeciej nad ranem nikt ich nie będzie widział.

Pomyśl o dmuchanym Mikołaju

Nadmuchiwane zabawki obfitują w tysiącletnie pokazy świąteczne, ale mają swoją cenę.

„Dmuchany zużywają dużo energii” – powiedział Soriano. „Słyszysz, jak pracuje wentylator”.

Twój standardowy nadmuchiwany materac o długości ośmiu stóp Kosztuje 4 centy za godzinę, czyli około dolara dziennie Według Landmark Creations, producenta niestandardowych dmuchańców, w elektryczności, jeśli działa ona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

„Jeśli masz pięć – masz Świętego Mikołaja, renifera i Grincha – każdy z nich zwiększy Twoje zużycie energii elektrycznej” – powiedział Soriano.

Strzeż się iluzorycznej mocy

Dekoracje świąteczne zawierające elementy elektroniczne mogą zużywać energię nawet wtedy, gdy wydają się wyłączone, co stanowi iloraz naszej zmarnowanej energii Termin „ciąża urojona”.

READ  Piloci FedEx odrzucają wstępną umowę, prawdopodobnie moderowane rozmowy

W przypadku dużych, skomplikowanych wyświetlaczy rozważ użycie „inteligentnej” listwy zasilającej, która całkowicie wyłącza zasilanie po naciśnięciu przełącznika.

To najgorszy dzień, najgorsze lotnisko: Co warto wiedzieć, aby wyjazd wakacyjny przebiegł bezproblemowo

Wyłącz światła, jeśli opuszczasz miasto

Ta wskazówka rodzi filozoficzne pytanie: czy Twój świąteczny pokaz świetlny jest przeznaczony dla Ciebie czy Twoich sąsiadów?

Wyłącz wszystko, kiedy wybierasz się do Tulum „To trochę kłopotliwe, bo chcesz widzieć swój dom w świątecznej okazałości przez cały grudzień” – powiedział Girardi w Wigilię Bożego Narodzenia.

Ale zdecydowanie bezpieczniej jest wyłączyć światła, niż zostawiać je włączone, gdy Cię nie ma. A jeśli chcesz zaoszczędzić kilka dolarów na energii, jest to świetny sposób, aby to zrobić.

Ustaw sobie noworoczne postanowienie, aby zgasić światła

Weekend po Nowym Roku to świetny czas na włączenie świateł i rozpakowanie elfów.

Pomyśl o tym: czy jest coś smutniejszego niż zwiędły fartuch Świętego Mikołaja w lutym?