21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadły w środę, ponieważ obawy przed recesją nadal osłabiały nastroje na rynku

Kontrakty terminowe na akcje spadły w środę, ponieważ obawy przed recesją nadal osłabiały nastroje na rynku

Kontrakty terminowe na akcje spadły w środę, ponieważ inwestorzy obawiali się możliwości recesji, ponieważ Rezerwa Federalna może podnosić stopy procentowe na dłużej niż oczekiwano.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average spadły o 142 punkty, czyli 0,4%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 straciły 0,6%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 1,1%.

Wall Street wychodzi z kolejnej trudnej sesji, a Dow Jones spadł o ponad 350 punktów, czyli 1,03%. S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 1,4% i 2%.

Inwestorzy tracili nadzieję, że Fed będzie w stanie zaprojektować tak zwane miękkie lądowanie, które skutecznie złagodzi inflację poprzez wyższe stopy procentowe, a także uniknie recesji. Zamiast tego obawy krążą wokół stanu gospodarki i możliwości recesji w 2023 roku.

„Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki finansowe wskazują na zbliżającą się recesję”, napisał Azhar Iqbal z Wells Fargo w notatce dla klientów w środę. „S&P 500 osiągnął szczyt przed recesją ze średnim czasem realizacji wynoszącym cztery miesiące w ciągu ostatnich kilku cykli biznesowych. Biorąc pod uwagę odwróconą krzywą dochodowości, jasne jest, że rynki przygotowują się do recesji w 2023 r.”

Inwestorzy czekają na więcej danych ekonomicznych w tym tygodniu, aby dowiedzieć się, czego mogą oczekiwać od Rezerwy Federalnej. Dane dotyczące wniosków o kredyt hipoteczny pokazały spadek w ubiegłym tygodniu pomimo niższych stóp procentowych.

Koniec sezonu wyników był kontynuowany mocnym raportem Campbell Soup.

READ  Sprzedaż detaliczna w USA spadła w grudniu o 1,1 proc