27 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft prezentuje czwarte centrum danych w Indiach

Microsoft prezentuje czwarte centrum danych w Indiach

Sylwetki użytkowników laptopów i urządzeń mobilnych są widoczne obok ekranu z logo Microsoft na tej ilustracji fotograficznej 28 marca 2018 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

NEW DELHI, 7 marca (Reuters) — Microsoft Corporation (MSFT.O) W poniedziałek zaprezentował swoje czwarte centrum danych w Indiach, stawiając na zwiększenie konsumpcji cyfrowej na jednym z najszybciej rozwijających się rynków.

Prezes Microsoft India, Anant Maheshwari, powiedział, że firma dokonuje długoterminowych inwestycji w tym kraju, chociaż odmówił potwierdzenia doniesień lokalnych mediów o cenie 2 miliardów dolarów za najnowszy hub.

„Centrum danych w chmurze publicznej nie jest jednorazową inwestycją, jest dla nas trwającą inwestycją” – powiedział Maheshwari Reuterowi. „W ciągu ostatnich dwóch lat podwoiliśmy pojemność naszych istniejących trzech centrów danych”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Według firmy badawczej IDC, całkowity indyjski rynek usług chmury publicznej ma osiągnąć 10,8 miliarda dolarów do 2025 roku.

Rząd Indii wzywa zagraniczne firmy technologiczne do przechowywania większej ilości swoich danych lokalnie, co jest postrzegane przez New Delhi jako próba uzyskania ściślejszego nadzoru nad dużymi firmami technologicznymi.

Maheshwari powiedział, że Microsoft kontynuuje zwiększanie siły roboczej w Indiach z obecnych 18 000 osób „przez pandemię i posuwając się do przodu”.

„Obsługujemy już ponad 340 000 firm w kraju” – powiedział Maheshwari.

Nowe centrum danych znajduje się w południowoindyjskim stanie Telangana.

Maheshwari powiedział, że model biznesowy firmy, który opiera się na partnerach do tworzenia dodatkowych usług na platformie chmurowej Azure, przyniósł w ciągu ostatnich pięciu lat około 10 miliardów dolarów.

Zawodnicy dołączają do wyścigu w Indiach. Główny rywal Amazon ogłosił pod koniec 2020 r., że wyda 2,8 miliarda dolarów na budowę drugiego centrum danych w kraju, podczas gdy Grupa Adani ogłosiła w zeszłym roku plany budowy sześciu parków centrów danych w całym kraju.

(Raporty Monsefa Fengateela z New Delhi). Edytowanie przez Jane Wardle

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.