20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynki europejskie są niestabilne, ponieważ utrzymują się obawy między Rosją a Ukrainą

Rynki europejskie są niestabilne, ponieważ utrzymują się obawy między Rosją a Ukrainą

LONDYN – We wtorek rynki europejskie podlegały wahaniom, ponieważ perspektywa zachodniego zakazu importu rosyjskiej ropy wzbudziła obawy o inflację i spowolnienie wzrostu.

pan europa Stokes 600 Na początku handlu wzrósł o 0,4% po spadku o 0,6% na otwarciu. Banki wzrosły o 2,3 proc., a akcje mediów spadły o 0,8 proc.

Akcje europejskie zamknęły się w poniedziałek ponownie mocno w dół Po tym, jak indeks kontynentalny spadł o 7% w zeszłym tygodniu, odnotował najgorszy tydzień od marca 2020 r.

Rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą na Białorusi poczyniły niewielkie postępy w łagodzeniu narastającej wojny, a inwestorzy po wojnie pozostają niestabilni. Stany Zjednoczone ujawniły aktywne dyskusje z rządami europejskimi O zakazie importu rosyjskiej ropy naftowej i gazu ziemnego.

Taki ruch może grozić stagflacją – okresem wolnego wzrostu gospodarczego i wysokiego bezrobocia połączonego z wysoką inflacją – dla światowej gospodarki.

Wiadomość została wysłana Ceny ropy naftowej do najwyższego poziomu od 13 lat, choć podczas poniedziałkowej sesji zrezygnowali z większości tych wzrostów. Międzynarodowy benchmark ropy Brent wzrósł o 1,7%, osiągając poziom 125,30 USD za baryłkę we wtorek rano w Europie, podczas gdy ropa amerykańska wzrosła o 1,4%, oscylując wokół poziomu 121 USD.

Ukraińska Agencja Wywiadu Obronnego Odebrano w poniedziałek wieczorem Zabić drugiego rosyjskiego generała w pobliżu Charkowa, gdzie w ostatnich dniach wybuchły ciężkie walki.

Rynki Chin kontynentalnych doprowadziły do ​​spadków we wszystkich krajach w Azja i Pacyfik We wtorek, podczas gdy kontrakty terminowe na akcje w USA Wskazał na dalsze straty na Wall Street w dalszej części dnia, po tym, jak S&P 500 odnotował najgorszy dzień od października 2020 r. podczas regularnego handlu w poniedziałek.

Subskrypcja do CNBC PRO Wyjątkowe informacje, analizy i programowanie dni akcji na żywo z całego świata.