14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowa polityka Google „nieaktywne konto” nie spowoduje usunięcia lat filmów z YouTube – Ars Technica

Nowa polityka Google „nieaktywne konto” nie spowoduje usunięcia lat filmów z YouTube – Ars Technica

Publikowanie w przyszłości | Obrazy Getty’ego

Nowa polityka Google dotycząca nieaktywnych kont już dzwoni do ludzi w moich ramionach. Firma ogłosiła we wtorek, że konta, które nie były używane przez dwa lata, zostaną usunięte, oraz dużo ludzi Pytają, co to dokładnie oznacza dla treści YouTube. Prawdopodobnie będą miliony filmów od zmarłych i nieaktywnych twórców YouTube – czy nowa polityka Google dotycząca danych oznacza, że ​​prawie dwie dekady historii internetu powinny zostać wymazane?

Wpis na blogu Google Wczoraj z pewnością sprawiało to wrażenie: „Jeśli konto Google nie było używane ani logowane przez co najmniej dwa lata, możemy usunąć konto i jego zawartość – w tym zawartość w Google Workspace (Gmail, Dokumenty, Dysk, Meet, Kalendarz ), YouTube i Zdjęcia Google”. Ta polityka oznacza eliminację takich rzeczy jak Pierwszy film na YouTubieoficjalne konta YouTube użytkownika Byli prezydenci Stanów Zjednoczonychi mnóstwo treści od emerytowanych YouTuberów i artystów muzycznych. To byłoby straszne.

Dzień później Google mówi teraz, że Aleksandria nie zostanie spalona cyfrowo. Wyjaśniła koordynatorka twórców YouTube, Renee Richie na Twitterze że Google „nie planuje usuwania kont z filmami z YT”. 9to5Google To samo usłyszałem od rzecznika Google. To świetna wiadomość, ale jest również bardzo niejasna i sprzeczna z tym, co mówi cała aktualna dokumentacja Google, w tym post na blogu. Czy ludzie mogą utrzymywać konto Google przy życiu na zawsze za pomocą jednego filmu? Od wtorku wieczorem otrzymaliśmy wiadomość e-mail od Google z prośbą o jakieś oficjalne zasady dotyczące filmów z YouTube, ale jeszcze nic nie słyszeliśmy. Wygląda na to, że firma wciąż o tym myśli.

Nawiasem mówiąc, nie ma sensu usuwać starych treści z YouTube. Podczas gdy nieaktywne dane dla rzeczy takich jak Gmail i Zdjęcia Google to tylko kopalnia pieniędzy, treści YouTube są publicznie dostępne, a Google wyświetla reklamy na tych filmach, więc te filmy zarabiają pieniądze. Jeśli nie ma twórcy, z którym można dzielić się przychodami, tym lepiej! Odrzucanie starych filmów zaszkodzi nie tylko YouTube jako platformie, ale także wynikom finansowym Google.

READ  Chińska gospodarka stabilizuje się, a działalność fabryk powraca do ekspansji

Zaktualizujemy tę historię, jeśli Google opublikuje oficjalną politykę YouTube. Jednak zasady dotyczące nieaktywnych kont zostaną wprowadzone dopiero w grudniu 2023 r., więc Google ma jeszcze trochę czasu, aby to rozgryźć.