9 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon AWS zainwestuje 12,7 miliarda dolarów w Indiach do 2030 roku

Amazon AWS zainwestuje 12,7 miliarda dolarów w Indiach do 2030 roku

Grupa handlu elektronicznego poinformowała w czwartek, że Amazon planuje zainwestować 12,7 miliarda dolarów w swoją działalność w chmurze w Indiach do 2030 roku, ponieważ dąży do rozbudowy infrastruktury AWS na kluczowym rynku zagranicznym w czasie, gdy ograniczył kilka innych usług w regionie. .

Amerykański gigant, który wcześniej zainwestował 3,7 miliarda dolarów w infrastrukturę AWS w Indiach i obecnie utrzymuje dwa regiony centrów danych na rynku południowoazjatyckim, powiedział, że jego wydatki zapewnią 131 700 pełnoetatowych miejsc pracy na stanowiskach takich jak inżynieria, komunikacja i budownictwo.

Czwartkowa zapowiedź to znacząca eskalacja początkowej strategii AWS. Gigant chmurowy powiedział wcześniej, że zainwestuje 4,4 miliarda dolarów w AWS w gospodarce Azji Południowej.

Indie, drugi co do wielkości rynek internetowy na świecie, odnotowały w ostatnich latach gwałtowny wzrost popularności przetwarzania w chmurze w różnych branżach, co odzwierciedla silny rozwój tego sektora. Dział chmury Amazon zajmuje dominującą pozycję na rynku, z listą znanych klientów, takich jak indyjskie Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych, Axis Bank, HDFC Life, BankBazaar, Niti Aayog, PhysicsWallah i Acco.

Google, który ma również dwa regiony chmury w Indiach, oraz Microsoft, który utrzymuje trzy, rozszerzyły swoją działalność w chmurze w tym kraju w ostatnich latach. Według firmy badawczej IDC do 2026 r. indyjski rynek usług w chmurze publicznej ma osiągnąć wartość 13 miliardów dolarów.

AWS jest zaangażowana w wywieranie pozytywnego wpływu społecznego i gospodarczego w Indiach. Oprócz budowania infrastruktury chmurowej i pomagania lokalnym klientom i partnerom w transformacji cyfrowej, od 2017 roku przeszkoliliśmy ponad cztery miliony ludzi w Indiach w zakresie umiejętności związanych z chmurą i zainwestowaliśmy w sześć projektów energii odnawialnej na skalę przemysłową, aby osiągnąć nasz globalny poziom 100% energii odnawialnej powiedział Puneet Chandhuk, Business Leader, AWS India and South Asia, w oświadczeniu: Do 2025 r.

Dodał, że planowana inwestycja w AWS pomoże stworzyć „korzystniejsze efekty mnożnikowe, wspierając Indie na drodze do stania się globalną potęgą cyfrową”.

READ  Spadki ropy z powodu rozmów rosyjsko-ukraińskich, nowe blokady w Chinach

Indie są głównym rynkiem zagranicznym dla Amazona, który w ostatniej dekadzie wpompował ponad 6,5 miliarda dolarów w handel elektroniczny tego kraju. Trzykrotny wzrost inwestycji AWS przekracza również wydatki firmy na jej przestrzeń e-commerce i zobowiązania wobec niej.

Ogłoszenie pojawia się również w momencie, gdy Amazon zamyka kilka firm w Indiach, co powoduje, że wielu analityków zastanawia się, czy amerykański gigant ogranicza swoją obecność w tym kraju. Wal-Mart, globalny konkurent Amazona, również wydał w tym roku w Indiach ponad 2,5 miliarda dolarów.

„Wizja Cyfrowych Indii premiera Narendry Modiego napędza rozwój chmury i centrów danych w Indiach” — powiedział Rajeev Chandrashekhar, minister stanu Indii ds. elektroniki, technologii informatycznych, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości.

„Indyjska chmura i podstawowa infrastruktura centrów danych są ważnymi elementami infrastruktury cyfrowej i ekosystemu Indii. Z zadowoleniem przyjmuję inwestycję Amazon Web Services w wysokości 12,7 miliarda dolarów w rozbudowę ich centrów danych w Indiach. Z pewnością pobudzi to cyfrową gospodarkę Indii. MeitY pracuje również nad polityką Datacenter i chmura, aby napędzać innowacje, zrównoważony rozwój i wzrost indyjskiej chmury”.