27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liczba nowych bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu

Liczba nowych bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu

Minneapolis (CNN) Według danych opublikowanych w czwartek przez Departament Pracy, liczba wniosków o cotygodniowy zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy spadła w zeszłym tygodniu do 242 000, co oznacza spadek o 22 000 z 264 000 w poprzednim tygodniu.

Liczba wniosków złożonych przez osoby, które otrzymywały zasiłek dla bezrobotnych przez ponad tydzień, spadła do 1,799 mln w tygodniu kończącym się 6 maja ze skorygowanej liczby 1,807 mln w poprzednim tygodniu.

Według szacunków konsensusu Refinitiv, ekonomiści spodziewali się, że ostatnie początkowe i trwające roszczenia spadną odpowiednio o 254 000 i 1,818 miliona.

Jednak doniesienia o przypadkach oszustw w Massachusetts odzwierciedlały ten ważny fragment danych ekonomicznych z ostatnich tygodni.

Tydzień temu raport Departamentu Pracy dotyczący wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wykazał, że liczba początkowych roszczeń tygodniowych wzrosła o 22 tys., osiągając najwyższy poziom od października 2021 r. Jednak duży odsetek tych nowych roszczeń pochodził z Massachusetts, gdzie stan jest . Departament Pracy powiedział, że odnotowany wzrost był odzwierciedleniem zwiększonej działalności oszukańczej i niekoniecznie wzrostu liczby osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych.

„Departament Pomocy dla Bezrobotnych Massachusetts odnotowuje wzrost oszukańczych prób uzyskania dostępu do zasiłków dla bezrobotnych” – powiedział w oświadczeniu Matthew Kitsos, rzecznik stanowego Biura Wykonawczego ds. Zatrudnienia i Rozwoju Siły roboczej. „Próby oszukańcze są coraz częstsze w całym kraju, a Massachusetts nie jest wyjątkiem. Odnotowany wzrost liczby początkowych cotygodniowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nie odzwierciedla osób ubiegających się o ubezpieczenie od utraty pracy, ale raczej oszukańcze próby w systemie”.

Czwartkowy raport wydaje się równoważyć to z ostatnimi wzrostami w Massachusetts. Tygodniowe roszczenia przypisane Massachusetts spadły o 14 042 poza sezonem, co stanowi trzy czwarte spadku o 18 605 roszczeń.

Poza Massachusetts, początkowe roszczenia ustabilizowały się w ostatnich tygodniach po wzroście [the first quarter], co przypomina, że ​​warunki na rynku pracy pozostają stosunkowo trudne” – napisała w czwartek Nancy Vanden Houten, główna ekonomistka Oxford Economics. podczas gdy tego oczekujemy [Federal Reserve] Aby pozostawić stopy procentowe bez zmian na czerwcowym posiedzeniu, nie można wykluczyć wznowienia podwyżek, jeśli sytuacja na rynku pracy nie ulegnie znaczącej poprawie.

READ  Amazon obniża cenę transakcji iRobota o 15% po tym, jak producent Roomby zaciągnął nowy dług

Trwałe twierdzenia wykazujące lepkość

W notatce wydanej na początku tego tygodnia, zatytułowanej „Coś podejrzanego w Massachusetts”, ekonomiści z Bank of America poinformowali, że w tygodniu kończącym się 6 maja liczba nowych bezrobotnych wzrosła o 6420 bez uwzględnienia czynników sezonowych, co stanowi 45% całości. zwiększyć. Z 13 969 wniosków. Zbyt duży wpływ roszczeń Massachusetts był anomalią, napisali ekonomiści Bank of America, zauważając, że całkowite zatrudnienie w tym stanie wynosi mniej niż 3% całkowitego zatrudnienia w USA, a początkowe wnioski o bezrobocie zwykle stanowią mniej niż 3% wszystkich tygodniowych wniosków w stan Stany Zjednoczone.

Ekonomiści Stephen Juneau i Michael Gaben piszą, że po wyłączeniu i ponownym obliczeniu wniosków w Massachusetts początkowe roszczenia przesunęły się „na boki”, odnotowując ograniczone zwolnienia.

Ekonomiści napisali jednak, że uporczywe zarzuty wydawały się mniej rozmazane działalnością w Massachusetts. Napisali, że pozostają one odbiciem „trwalszego” bezrobocia.

„Po ponownej ocenie ostatnich danych o roszczeniach, bierzemy niższą wskazówkę ze wstępnych danych o roszczeniach” – napisali Jono i Jaben we wtorkowej notatce. „Chociaż istnieją oznaki, że bezrobotni pracownicy mają większe trudności ze znalezieniem nowej pracy z powodu niższych wskaźników zatrudnienia, zwolnienia pozostają na niskim poziomie, a rynek pracy pozostaje płaski”.

Tygodniowe liczby nowych bezrobotnych – bardzo zmienne – pozostają poniżej średnich historycznych: w dekadzie poprzedzającej pandemię tygodniowa liczba nowych bezrobotnych wynosiła średnio 311 000.