14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowa kolekcja Balmain została skradziona podczas kradzieży samochodu dostawczego w Paryżu – mówi prezes marki

Nowa kolekcja Balmain została skradziona podczas kradzieży samochodu dostawczego w Paryżu – mówi prezes markiCNN

Według dyrektora artystycznego firmy, Oliviera Rousteinga, z nadchodzącej kolekcji francuskiej marki Balmain skradziono dziesiątki ubrań z nadchodzącej kolekcji francuskiej marki Balmain, gdy grupa osób „porwała” ciężarówkę dostawczą.

Do rzekomej kradzieży doszło wczesną sobotę, niecałe dwa tygodnie przed planowaną prezentacją nowych projektów marki podczas paryskiego Tygodnia Mody na wiosnę/lato 2024.

W oświadczenie W swoim wpisie na Instagramie Rousteing napisała, że ​​skradziono „ponad 50” nowych produktów marki, podobnie jak ciężarówkę, która je przewożyła. Dodał, że do wypadku doszło podczas transportu odzieży z lotniska do siedziby firmy w centrum Paryża, nie podał jednak, na którym lotnisku.

Francuski projektant, który od 2011 roku kieruje Balmain, został poinformowany o kradzieży przez kierowcę ciężarówki, który określił ją jako „bezpieczną”.

„To skrajnie niesprawiedliwe” – kontynuowała Rousteing w oświadczeniu, dodając, że Balmain i jej dostawcy będą pracować „dzień i noc”, aby zregenerować brakującą odzież.

„Oddajemy to wszystko, ale jest to bardzo brak szacunku” – napisał w towarzyszącym podpisie, dodając: „Kocham cię, Zespół Balmain i nie poddamy się”.

Stefan Cardinale — Corbis/Getty Images

Projektant mody Olivier Rousteing spaceruje po wybiegu podczas najnowszej edycji Paris Fashion Week, w marcu 2023 r.

Balmain należy do ponad 100 marek – w tym francuskich potęg modowych, takich jak Louis Vuitton, Chanel, Saint Laurent i Dior – które zaprezentują swoje najnowsze kreacje podczas dziewięciodniowego Tygodnia Mody w Paryżu.

Rzecznik firmy potwierdził Reuterowi, że występ w Balmain odbędzie się zgodnie z planem 27 września, ale do czasu dochodzenia odmówił komentarza na temat kradzieży. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę CNN o komentarz.

Odpowiedzi na post Rousteing zawierały wyrazy wsparcia od kilku znanych osobistości z branży modowej, w tym dyrektor kreatywnej Versace, Donatelli Versace, która napisała: „Przesyłam wam całą moją miłość. Wiem, że Ty i Twoja kreatywność będziecie w stanie to pokonać!

READ  Taylor Swift wysyła kwiaty Kelly Clarkson po każdej edycji Taylor

Rousteing nie ujawnił żadnych dalszych szczegółów na temat swojej nadchodzącej kolekcji, chociaż podczas jego ostatnich spacerów po wybiegu motywy z historycznej przeszłości Balmain zostały ponownie zinterpretowane. W maju, szukając kolekcji na jesień marki, sięgnął po projekty założyciela Pierre’a Balmaina z lat 60. i 70., a także klasyczne fasony z archiwów marki.

Założona w 1945 roku. Obecnie Balmain jest kontrolowana przez katarski fundusz inwestycyjny Mayhola, który posiada również 70% udziałów we włoskiej marce Valentino.